anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile trwa zwrot środków dla kupującego za pośrednictwem Allegro?

tuptusinka
#2 Obserwator#

Minęły już ponad trzy dni od zwrotu ze strony sprzedawcy za pośrednictwem allegro, a pieniędzy na koncie nadal nie ma, co mam zrobić?

 

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68

Zeltron
#8 Zapaleniec#

Czekam na zwrot już ponad dobę. Sprzedawca zlecił zwrot wczoraj o 6 rano. Chwilę pozniej dostałem powiadomienie z aplikacji mojego banku " środki wkrótce pojawią się na twoim rachunku". 

Ale kasy na koncie wciąż nie ma 😢

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Zeltron Powiadomienie otrzymałeś w momencie, gdy sprzedający wydał dyspozycję zwrotu środków. Nie jest to moment faktycznego zlecenia przelewu, dlatego prosze Cię o cierpliwość.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_notczym się różni dyspozycja zwrotu środków od zlecenia przelewu poza nazewnictwem?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Dyspozycja oznacza przekazanie przez sprzedającego informacji, że środki mają zostać zwrócone. Zlecenie przelewu wykonywane jest przez operatora płatności na jej podstawie. Nie dzieje się to w tym samym czasie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_notDyspozycja to nie jest przekazanie informacji, to jest zlecenie w obrocie finansowym. Allegro opóźnia tę operację, dlatego zwrot przez Allegro trwa kilka dni roboczych.

oznacz moderatorów

Daniel_Jakimow
#8 Zapaleniec#

proszę sprawdzić Nr zwrotu: 04714b20-a1ce-11ea-92db-09e6e110fbbf

 

Pieniądze zostały zwrócone 28.05. Dzisiaj jest 6.06. Pieniędzy na moim koncie nie ma

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Daniel_Jakimow Napisz proszę do nas w tej sprawie przez ten formularz. Nasz pracownik pomoże Ci ustalić, co się stało z tym zwrotem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Zeltron
#8 Zapaleniec#

Na przyszłość już będę wiedział. To mój pierwszy zwrot,  mimo że kupuję na allegro od wielu lat.

No cóż, będę czekać  

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@xyz96 Bezpośredni przelew może i idzie szybciej, ale dla sprzeawcy jest dużo łatwiej zlecić go przez PayU niż w banku, dlatego też czasowo może się to wyrównać. Wiem to z własnego doświadczenia. Jeżeli klient nie ma specjalnych życzeń, to zwrot gotówki jestem w stanie zrobić w ten sam dzień po otrzymaniu towaru. Robie korektę do paragonu, towar wraca na stan i zlecam zwrot kasy przez allegro. Natomiast wykonując zwrot przez bank, niestety zajmuje to więcej czasu, sprawdzania czy aby napewno właściwe konto, do tego pasuje wysłać potwierdzenie wykonania przelewu. Dla konsumenta może to nie ma znaczenia ale dla sprzedawcy ma..

Endrju
oznacz moderatorów

Zeltron
#8 Zapaleniec#

Zwrot doszedł do mnie dzisiaj.  Trwało to około 36 godzin,  więc nie ma co marudzić  😉 jest ok

oznacz moderatorów

goliatt
#9 Pomysłodawca#

Odstąpienie od umowy na allegro i podanie konta nie jest jednoznaczne, że tam pójdzie zwrot. Trzeba przeczytać co jest napisane, że pieniądze mogą zostać zwrócone na konto jeżeli nie będzie możliwy zwrot na instrument finansowy z którego została dokonana płatność. Ostatnio miałem 2 dyskusje dlaczego nie otrzymał klient zwrotu z połowy stycznia. Wymagało wyjaśnień, a może tak by automat/bot allegro by napisał widząc, że zwrot był przez payU, że należy sprawdzić źródło z którego była wpłata.

W końcu można zautomatyzować pewne procesy nawet w dyskusjach.

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Przede wszystkim jako sprzedający powinniśmy zwracać przez allegro. Wtedy zwrot prowizji jest natychmiastowy po złożeniu wniosku. A to kiedy klient faktycznie będzie miał pieniądze na koncie, to już jego i allegro sprawa. Poczeka trochę, to następnym razem 3 razy się zastanowi czy towar jest mu faktycznie potrzebny, czy nad potrzebą będzie się zastanawiał po otrzymaniu towaru w ciągu 14 dni. Miałem takie sytuacje, że ludzie nawet paczki nie otworzyli, tylko robili zwrot. A zwrot kasy można przyspieszyć - wystarczy napisać do konsultanta na czacie - where is my money? 😜

oznacz moderatorów

Client:78792322
#2 Obserwator#

ja czekam juz 3 dzien a kasy nie ma mimo ze informowalam sprzedawce zeby zwrocil mi pieniadze nie przez zwrot allegro 

oznacz moderatorów

Client:37713029
#7 Wielbiciel#

Mail od Allegro, że zwrot przez PayU został wykonany 21 kwietnia, dziś 27.04 i do tej pory brak zwrotu na koncie 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37713029 Sprawdź proszę czy środki nie zostały zaksięgowane w okolicach daty zakupu przedmiotu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

strasznywilk
#2 Obserwator#

Ja czekam już 10 dni od powiadomienia o zwrócenia towaru.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

gimby znają ale była kiedyś taka afera

co się nazywała OSCYLATOR

https://forsal.pl/artykuly/692135,afera-art-b-najslynniejszy-oscylator-w-krotkiej-historii-iii-rp.ht...

 

zastanawiał się ktoś z Państwa jeżeli usługa jest za darmo to na czym zarabia serwis?

na odsetkach

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

miało być gimby nie znają

oznacz moderatorów

overkill6
#7 Wielbiciel#

Witam,dostalem taka wiadomość :"Sprzedający zwrócił Ci środki za Twój zakup i wkrótce wrócą one na Twoje konto bankowe, rachunek powiązany z kredytem lub kartę, z której opłacony był zakup."Czy sprzedający nie powinien mieć mojego numeru konta? Jak pieniądze do mnie wrócą ? Proszę o informacje . 

oznacz moderatorów

marcin__czajka
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający zwraca Ci pieniądze przez PayU/Przelewy24 na instrument z którego dokonywałeś płatności. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że jeżeli zwróci Ci na konto, to będzie mieć problem ze zwrotem prowizji od anulowanej sprzedaży. Jak kupisz coś za 5 zł to mały pikuś, ale jeżeli to kilka stów, ponad 1000, to prowizja może wynosić kilkadziesiąt złotych i nikt takiego zwrotu prowizji nie oleje, bo nie jest instytucją charytatywną i musi zarabiać na sprzedaży a nie na niej tracić. Takie zasady stworzyło Allegro i Sprzedający nie ma nic do tego. Ja też kiedyś robiłem zwroty na konto a teraz zwracam przez PayU/Przelewy24. 

oznacz moderatorów