anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile wynosi opłata celna lub urzędowa zakupionego towaru z po za Unii Europejskiej (Chin) ?

chuddy23
#7 Wielbiciel#
  • Witam serdecznie.

Ile niby wynosi dana opłata i dlaczego nie ma żadnego info na stronie sprzedającego buty na stronie Allegro? Dla mnie temat jest zamknięty ponieważ nie miałem żadnego info przed zakupem i przed przelaniem pieniędzy, z mojej strony sprzedawca powinien sobie doliczyć daną opłatę urzędową czy celną z góry do całkowitej ceny towaru i opłacić ją w trakcie wysyłki. Moim zdaniem to jest wprowadzenie klienta w błąd czyli zwykłe oszustwo. Proszę o jakąś konkretną informację na temat jakich kolwiek dodatkowych kosztów wtedy ocenię daną sytuację i podejmę decyzję czy warto zapłacić za produkt czy zrezygnować z dostawy i zarządać zwrotu pieniędzy. Robiłem zakupy u waszej konkurencji i nie było takich niespodzianek. Płaciłem tyle za ile był wystawiony produkt i był także z po za Unii Europejskiej.

  • Pozdrawiam Wasz Klient.
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ta opłata cela to jest raczej od niedawna i opłacalność zakupów z Chin staje się mało opłacalna ,zwłaszcza jak przyjdzie ci jeszcze zareklamować przysłany produkt i odsyłać go do nadawcy .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@chuddy23   Dlatego tak jest, bo sprzedający w  Chinach czy w innym kraju na świecie nie wie jakie są stawki celne w kraju kupujacego na przykład w Polsce.  Bo cło płaci odbiorca towaru, nie sprzedawca.  Gdyby  Chiński sprzedawca  doliczył koszt cła to wzrosłaby  wartość towaru a wiec wzrosłoby również  ponownie cło.

Jeśli chcesz  sam sobie wyliczyć  wysokość cła to proszę bardzo, tu masz stawki celne dla różnych  wyrobów: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/cn2020/12,0.html

Pamiętaj tylko ze  do przedmiotów importowanych spoza unii  urząd celny  dolicza również podatek VAT,  najczęściej  23%, chociaż  bywa  dla niektórych wyrobów niższy np 5%  a nawet 0%

oznacz moderatorów