anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak bardzo może sprzedający podnieść cenę?

kociaczek272
#7 Wielbiciel#

W niedzielę zakupiłam dekoder przez allegro za 86zł, dziś chciałam zamówić ten sam u tego samego sprzedającego,ale po wejściu na ten sam link okazało się że cena podniesiona jest prawie o drugie tyle- 146zl.!!!!! To jest zgodne z prawem?? Sprzedający może w ciągu paru dni aż o tyle podnieść na cenie!!?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Agent051
#16 Inspirator#

@kociaczek272 Może. Póki co mamy jeszcze wolny rynek.

 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Sprzedający sam ustala cene i może ją sobie zmieniać kiedy chce, nawet co 5 minut. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kociaczek272 Powiedz, że żartujesz......

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kociaczek272 Normalnie szok.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kociaczek272 pewnie stara dostaw a jak doszła nowa to podrożałą, tak bywa, poszukaj taniej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@kostas11 

Taniej już było 😉

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kociaczek272 robisz raban bo podwyżka co w dzisiejszych czasach już nikogo nie dziwi , a jak byś się zachowała jakby obniżył cenę o jakieś 3 dychy ??

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jakby obniżył nagle cenę to towar by się bardzo podejrzany. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kociaczek272  sprzedajemy m.in weże ogrodowe. Do tej pory mieliśmy dostawe z grudnia 2021. W tym tygodniu przyjechała kolejna duża partia. I cóż okazało sie że wąż który sprzedawalismy po 49,98 teraz kupiliśmy po ponad 54 zł. Jak Myślisz ile zdrożeje?? Bo ja myśle że procentowa podwyżka bedzie podobna jak na dekoderze. I to nie znaczy że chcemy kupujących w jakikolwiek sposób oszukać.

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

zapytaj w rządzie, dlaczego masło kosztowało 3 złote a teraz o zgrozo 6!!! dlaczego bułki były po 0,29 a teraz po 0,45. Jak uzyskasz odpowiedź, to będziesz wiedziała dlaczego sprzedawca może sobie podnieść nawet o 500 albo i 1000% i UWAGA!!! ZGODNIE z prawem. Wolny rynek

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Gdzie Ty masło po 6 znalazłeś, chyba mixa.... U mnie poniżej 8.50 za 200g się nie znajdzie. Czasem na jakiś promocjach ewentualnie ale nie w regularnej cenie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AQUASYSTEMS 
Masło i bułki podrożały, bo ... mleczarzom i piekarzom wzrosły koszty zakupu dekoderów 🤣

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

😂

oznacz moderatorów

sklep-multimedia
#9 Pomysłodawca#

Powiedz mu żeby obniżył cenę, bo chcesz kupić, ale taniej, bo już taniej kupowałaś.

Do mnie napisał Pan, że przedmiot który wystawiłem za ponad 1000 zł ma błędną cenę, ponieważ to musi kosztować, ale powyżej 100 a nie 1000. Tak Szanowny panie: spieszę donieść, że ma Pan oczywiście całkowitą rację w związku z czym cena tego przedmiotu zmaleje do 10 zł. 

A tak na poważnie: rzeczywiście jest wolny rynek. Niektórzy chyba sądzą, że jak coś jest tanie, to nie może być drogie.

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Zrobiłeś mi dzień, 😂 dzięki 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@AQUASYSTEMS  to nie do rządu pytanie o podwyżki ceny masła bo to nie rząd ustala ceny tylko sprzedawcy. Rozkminiając dalej sytuację podwyżki mogą być spowodowane np. drożejącymi cenami energii, wysokimi cenami paliwa (transport), zakłóceniami w łańcuchu dostaw i ogolnie mocne podwyżki mogą wiązać się też z sytuacją geopolityczną na świecie w danym momencie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A dlaczego od razu winić sprzedawcę za to że cena rośnie? Może lepiej producenta bo to on podnosi cenę ,a może lepiej tego co producentowi dostarcza materiał ,on też podnosi ceny .

oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Za podwyżkami stoi niestety góra, gdyby nie podnoszenie ZUS-ów, podatków, 500 plusy, minusy, dodatki itp, szalejąca inflacja to bułki byłyby tańsze. Ot prawa ekonomii. Podwyżki same z siebie się nie biorą tylko wymuszane są czynnikami zewnętrznymi - czyt. podatki, zusy, itp. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUASYSTEMS dodaj jeszcze : narastająca ilość zwrotów , brak poszanowania otrzymanego towaru przez klienta i odsyłanie w stanie agonalnym itp ... itd .

oznacz moderatorów