anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak kupić nowego laptopa na Allegro bez przekopywania 10000 aukcji?

piimaa
#13 Ambasador#

W wyszukiwarce Allegro zaznaczam sobie:
[X] NOWY
[X] DDR4
[X] Ekran Full HD 1920 x1080

Nie zaznaczam:
- POWYSTAWOWY
- ODNOWIONY PRZEZ PRODUCENTA
- ODNOWIONY PRZEZ SPRZEDAWCĘ

Po kliknięciu SZUKAJ wyświetla mi około 80 stron a na każdej po 50 ofert. No i zaczyna się przygoda.

MOJE PYTANIA DO ALLEGRO:

1. od kiedy procesory 4,5,6 generacji są nowe?
2. od kiedy laptopy posiadające niewielkie ryski są nowe?
3. od kiedy NOWY sprzęt posiada 3-6 miesięcy gwarancji?
4. od kiedy NOWY sprzęt pakowany jest w opakowania zastępcze?
5. od kiedy pamięci RAM DDR3 to NOWE?
6. W którym miejscu Allegro można kupić sprzęt NOWY bez przygód typu ZWROTY SERWISOWE, OUTLET?


oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Oto cały efekt katalogu Allegro, bajzel i nerwy. Cóż, nikt nie wie jak to ogarnąć.😒

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@piimaa najlepiej idź do sklepu , tam są fachowcy , po podaniu parametrów do staniesz 3-4 do wyboru 

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Mam jeszcze dwie buteleczki nerwosolu i paczkę dobrej, ziarnistej Lavazzy. Pokopię jeszcze z tydzionek i jeśli nic nie znajdę, trzeba będzie dorzucić tysiaka albo i półtora i śmigać na markety, niestety. Ręce opadają, ciągle ludzie mi powtarzają - takie czasy, za dużo marudzisz, no ale... jak nie marudzić ?  🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uważaj bo lekarstw w aptekach zaczyna brakować, oszczędzaj na "lepsze "czasy, ten nerwosol.🤗

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@piimaa Allegro to bardzo dobre miejsce żeby kupić w dobrej cenie laptop ale właśnie powystawowy, poleasingowy, po naprawach serwisowych itp. Całkowicie nowy sprzęt to tylko i wyłącznie w sklepach z elektroniką.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Haha bez szans. Ja 3godziny skarpetki kupowałam, a tu pytanie o laptopaxD. 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Daj parametry, których oczekujesz ( poza powyższymi ). Jutro mam wolne, poszukam. Jak znajdę to Ci tu podeślę kilka ofert.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

- procesor 4 rdzeniowy (ale tylko intel, nic od Amd)
- procesor tylko i3, i5, Celeron, Pentium (nic typu Atom)
- 2 sloty na DDR4 (laptop bez lutowanego ram)
- M2 PCIe 3x4 w środku oraz miejsca na klasyczny dysk 2.5" SATA
- usb 3.1 gen1
- matryca od 13.3 do 15.6" full HD (bez znaczenia czy TN/IPS i tak dalej)
- odblokowany UEFI (boot secure disabled!)

System operacyjny bez znaczenia, może go nie być, laptop pod linuksa. Bateria, wifi, blutetooth bez znaczenia, laptop tylko do domu pod LAN. Mile widziana podświetlana na biało klawiatura.

Znalazłam kilka sztuk, podoba mi się MEDION, są w cenach od 1300 do 1700zł (nowe). Ten za 1700zł z procesorem i7 8gen. Quad, te tańsze kolejno z i5 i Pentium. Wszystkie 4 rdzenie.
Mediona ponoć od 2012 roku robi Lenovo, przyglądałam się płycie głównej i rozwiązaniom, nie wygląda to tak lipnie jak w najtańszych Lenovo/Dell/HP z przedziału cenowego do 2000zł.
Chłodzenie pełne, duży wentylator, radiator na chipsecie, wolne sloty DDR4. Zależy mi na tym, aby komputer obsługiwał dyski M2 NVME PCIe 3x4 oraz minimum 16GB RAM, dlatego kość nie może być lutowana bo z tym wlutowanym 4GB duala nie da się zrobić.
Co do grafiki, komputer nie będzie grał w gry, więc zwykły Intel wystarczy ale nie pogardzę jakąś dedykowaną.

Sprzętu jest po uszy na rynku, no ale jak to wygląda: SPRZĘT NOWY, POWYSTAWOWY, GWARANCJA 0 + pudełko zastępcze?  No gdzie podziało się pudełko, zasilacz? Nowe???

Próbowałam już licytować coś niby lepszego, np. HO 840 G5, G6 lub podobne ale zakup aż kilka razy został anulowany. O wadach dowiadujesz się dopiero wtedy, gdy zaczniesz pytać a po zakupie muszą odpoiwedzieć już na każde pytanie, więc nie znalazłam używanego Probooka/Elitebooka do 1300zł bez wad... matrycy. Plamy, przebarwienia, badpixele, duszki itp. to norma.

Tego laptopa:
https://allegro.pl/oferta/hp-840-g5-i5-gen-8-ram-8-gb-ssd-256-gb-win-11-fhd-12691202225
wygrałam kilka dni temu.
Nic nie spomniał o wadzie matrycy i w nowej licytacji też ani słowa, widzicie?
Na jednym ze zdjęć jest CZARNY EKRAN : INFORMACJE O SYSTEMIE, na ekranie po środku na samej górze widniej czarny punkt. Zapytałam o to, czy to jest jakiś syfek i wtedy się zaczęło. Wyszło, że przepalone piksele 🙂 więc odmówiłam odbioru. A teraz nieświadomie licytują to inni a w aukcji nadal w opisie zero na temat wady. I tak jest prawie u każdego, może przejdzie, może komuś będzie ok.


screen005.png

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Tutaj jest fajna oferta:
https://allegro.pl/oferta/laptop-medion-s6445-15-6-i7-8ram-256gb-ssd-fhd-12622932272

ale niestety, zero informacji na temat gwarancji, pudełko zastępcze i tak dalej. Oczywiście aukcja z dopiskiem POWYSTAWOWE, taaa, papiery, pudełko i reszta z magazynu zniknęły, brak słów. Sprzęt w środku dość solidny, przynajmniej nie poklejony taśmami jak w wiekszości tanich Lenovo. W modelu Ideapad 120 z Athlonem dysk był  przyklejony na taśmy do obudowy 🙂  Nawet sanek nie było!
A tu wnętrze Mediona z i7 na pokładzie:

medion0.jpg

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Z wpisanymi w szukajkę, podanymi przez Ciebie parametrami znalazło mi tylko 1 stronę, więc trochę mniej niż kilka tysięcy ofert 😉

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=laptop&stan=nowe&rozdzielczosc-px=1920%20x%201080&ek...

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Noo, bo tyle jest nowych laptopów na allegro 🙂 Odznacz NOWE, dojdzie 29 stron 🙂
Reszta konfiguracji to laptopopodobne twory, no wiesz, matryca 1366x768 w roku 2022, DDR3 i tak dalej...
Ja już dałam na luz. W przyszłym tygodniu dokładam 1500zł i idę do sklepu. Szkoda zachodu, bo te niby NOWE które wyszukiwarka wyłapała to takie z MIKRO RYSKAMI oraz w pudełku zastępczym. Widzę też że choćby HP czy Medion dają 2 lata gwarancji a tu w Allegro niby nowe ma 12 miesięcy i to jeszcze gwarancja sprzedawcy.
Jak nic - kant i tyle. Sprzęt po naprawach, zwrotach, wzięty z serwisów.


screen009.png

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

screen010.png

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

No tak, tylko dlaczego mam odznaczyć ( w sensie nie zaznaczać ) NOWE ?

Pisałaś, że chcesz nowego i takie wyszukiwanie Ci podesłałem ( 44 oferty ).

Chcesz usunąć z wyszukiwania nowe, a później się dziwisz, że w opisie masz powystawowe, itp.  ?

Nie kumam 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@piimaa Słowo "NOWY"  oznacza nieużywany . Laptop z procesorem 4, 5, 6 generacji, pamięcią DDR 3 lub 4 i Wndowsem XP też może być NOWY = NIEUZYWANY  To nie oznacza, że musi mieć na pokładzie najnowszą kosmiczną technologię.

"40-to letnia dziewica, nadal pozostaje dziewicą"

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

I tak nie znalazłam laptopa dla siebie, w allegro nie ma sprawnych i nowych tak, aby mi sie podobało :))

Brak plam, rys, duszków i innych wad matrycy to wymagania spoza kosmosu już, ręce mi opadły. Wczoraj od 10 do 19.30 przekopywałam warszawskie oferty poleasingowców do 2000zł, 117 laptopów oglądałam, serio, 8 sklepów. W opisach ani słowa o wadach matryc, wał za wałem, kant za katem a te "nowe nowe nowe" laptopy to są z centrum serwisowego spod Warszawy, gwarancja 6 miesięcy z centrum dla hurtownika a potem 3 miechy dla nabywcy. Głupią przygrałam i trochę z ekranów poczytałam, już wiadomo skąd ten złom nowy w zastępczych pudełkach pochodzi...

oznacz moderatorów