anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak licytować ?

Maestro___
#7 Wielbiciel#

Witam,

1. Jeśli w snajperze ustawię strzał na 1000zł, a z palca zalicytuję 800zł, to za ile kupię ?

2.  Jeśli w snajperze ustawię strzał na 800zł, a z palca zalicytuję 1000zł, to za ile kupię ?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko zależy czy te twoje 800zł ktoś przelicytował, może to być 800 lub 801 albo 1000, poczytaj:https://www.snajper.net/help.php?id=czy-zaplace-maksymalna-deklarowana-kwote

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Maestro___ Liczy się czas złożenia oferty, a także oferty innych licytujących. Jeśli Twoje maksimum to 1000 zł, a ktoś zalicytuje 900 zł, kupisz za 900 + kwota postąpienia. Obniżenie do 800 zł przed zalicytowaniem 1000 zł nic nie da.

Jeżeli Twoje maksimum to 800 zł, a wcześniej zalicytowałeś 1000 zł, ktoś da 900 zł, to nie kupisz. 

oznacz moderatorów

Maestro___
#7 Wielbiciel#
Ale samemu ze sobą też się można licytować ? Dajesz na snajpera 1000, a z palca na 5 sek. przed końcem 800 i nikt cię nie przebija. Na snajperze wisi 1000, to ile zapłacisz ?
oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@Maestro___ Po co ci te kombinacje? Ustalasz ile jest wart dla Ciebie przedmiot i licytujesz. Jeżeli cię ktoś przebije to znaczy że dla niego był wart więcej, a ty nie musisz się już martwić czy będziesz strzelał z palca, czy z lufy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pewnie szukają ..kombinując.😁

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Maestro___ 

Jak się skończy na 800, to nic się nie zmieni, bo nie licytujesz się sam ze sobą, a tylko ustalasz kwotę jaką chcesz zapłacić.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/czy-moge-zmienic-niewlasciwa-kwote-w-licytac...

Poza tym przy licytacji zawsze też należy zwracać uwagę na kwotę postąpienia. Przykładowo: oferta kończy się na 800, a wcześniej dawałeś max 800,01 (gdy cena wynosiła jeszcze 700). Wygrywasz, chociaż pozornie ta różnica 1 grosza w ogóle nie spełnia kwoty postąpienia w licytacji. Spełnia tę zasadę inaczej: ktoś podbił np. o 5zł do 800, ale miałeś dodatkowo ten grosz zapasu, czyli jakbyś dawał dodatkowe 5,01 kontra czyjeś 5,00.

Jasne ? ;]

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Maestro___ 

Snajper i strzał z palca mają taką samą właściwość: możesz podbić i obniżyć kwotę licytacji stosując jedno po drugim, niezależnie od kolejności. Wyjątkiem jest obniżenie kwoty, gdy snajper natrafi na końcu licytacji na ofertę już przebitą (kwotą z palca) czyli np.  wcześniej dałeś 1000 (gdy cena była 800 i wygrywałeś), ale przed snajperem wzrosła do 900 i snajper odda niecelny strzał (a wygrasz licytacją z palca, czyli za końcową kwotę do 1000, biorąc jeszcze kolejność podanego maksimum w licytacji - im wcześniej tym lepiej).

Nie wspomniałeś też na którym allegro chcesz licytować, a na lokalnie licytacja ma zupełnie inny charakter.

https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=licytacja+lokalnie

oznacz moderatorów

Maestro___
#7 Wielbiciel#
Dlaczego mówisz, że snajper odda niecelny strzał, gdy będzie wisieć na nim 1000, a ktoś da 900 ? Ale nie takie było pytanie : samemu ze sobą też się można licytować ? Dajesz na snajpera 1000, a z palca na 5 sek. przed końcem 800 i nikt cię nie przebija. Na snajperze wisi 1000, to ile zapłacisz ?
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Maestro___ 

Pytałeś o licytowanie z 800 na 1000 i z 1000 na 800 oraz o przebijanie samego siebie. Odpowiedziałem na wszystkie pytania i podałem linki. Jeśli dalej nie rozumiesz tego mechanizmu, to proponuję zaczerpnąć świeżego powietrza, przeczytać raz jeszcze  i nie kombinować niepotrzebnie. Ustaw snajpera na tyle ile dałbyś maks i co ugrasz taniej, to będziesz o tyle do przodu.

oznacz moderatorów

Maestro___
#7 Wielbiciel#

Po co mnie wodzisz po linkach. Odpowiedz krótko, czy będę się licytował sam ze sobą, chyba, że nie wiesz o co chodzi

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Powtórzę:

" (...) bo nie licytujesz się sam ze sobą, a tylko ustalasz kwotę jaką chcesz zapłacić.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/czy-moge-zmienic-niewlasciwa-kwote-w-licytac...

 

oznacz moderatorów

Maestro___
#7 Wielbiciel#

Po co włączasz innych, kiedy ja nic o takiej sytuacji nie mówię:

1. Jeśli w snajperze ustawię strzał na 1000zł, a z palca zalicytuję 800zł, to za ile kupię ?

2. Jeśli w snajperze ustawię strzał na 800zł, a z palca zalicytuję 1000zł, to za ile kupię ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Maestro___ na allegro działa to tak, że do ustawionej przez Ciebie maksymalnej kwoty system licytuje automatycznie o kwotę postąpienia. Nie wiem z jakiego snajpera korzystasz i jak to działa, mogę jedynie wypowiedzieć się jak to wygląda na Allegro. Jeśli snajper działa jak maksymalna oferta, którą ustawiasz to będzie to wyglądało jak opisuję poniżej. 
1. Jeżeli to 800 zł będzie najwyższą kwotą w licytacji to zapłacisz 800 zł.
2. Jeżeli licytacja będzie na kwotę np. 800 zł, a Ty wpiszesz "z palca" 1000 zł to kupisz za 810 zł, bo taka była kwota postąpienia od ceny konkurencji.
[edytowano]  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@la_nika  Nie tak...

"Jeżeli licytacja będzie na kwotę np. 800 zł, a Ty wpiszesz "z palca" 1000 zł to kupisz za 1000 zł, bo to nie była Twoja maksymakna kwota tylko Twoja oferta."

Jeżeli licytacja będzie na kwotę np. 800 zł, a Ty wpiszesz "z palca" 1000 zł to kupisz za 810 zł, bo to była kwota postąpienia od ceny konkurencji.

oznacz moderatorów

Maestro___
#7 Wielbiciel#

2. Jeżeli licytacja będzie na kwotę np. 800 zł, a Ty wpiszesz "z palca" 1000 zł to kupisz za 1000 zł, bo to nie była Twoja maksymakna kwota tylko Twoja oferta.

Czyli jednak  licytacja samego ze sobą jest możliwa ?

A może zadam pytanie inaczej: 

Jest jeden cukierek i sprzedający wystawił cenę 1 zł. i nikt nie kupuje.  Ja zalicytowałem z "palca" 800zł, a na snajperze ustawiłem strzał 1000zł, to za ile kupię ?

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Na litość boską ! Za złotówkę !

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

 @Maestro___  "...to za ile kupię ?"

Za złotówkę na Allegro, a na Lokalne  za 1000.

Licytacja samego z sobą jest możliwa pod warunkiem że ma się dwa konta. Ale jest to nielegalne i podobno nawet karane jeśli się wyda.

Natomiast na Allegro Lokalne jest możliwe podbijanie sobie ceny co jakiś czas.  Ale dla siebie to jest bez sensu, no chyba że chcesz zapłacić więcej prowizji dla Allegro.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Maestro___  To jeszcze zależy na którym Allegro licytujesz.

Jesli na Lokalne to masz szanse na kupno za 1000 zł pod warunkiem że nikt tego nie przebije. Bo aukcja jest przedłużona o 5 minut od ostatniego licytowania (snajper) Palec 800 nie liczy się bo wazna jest najwyższa cena

Natomiast na zwykłym Allegro to cena zalezy od tego jak licytują inni, Jezli strzeliłeś 1000  a konkurencja licytowała 300  to kupisz za 305 (a może 302,50 - nie jestem pewien)

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie: ale jeśli ktoś  dał 1100 ze snajpera to nie kupisz.

oznacz moderatorów