anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę wycofać się z licytacji?

GrzegorzWa1985
#7 Wielbiciel#

Witam. Mój niepełnoletni syn zaczął licytować jakieś figurki na allegro zwykłym.  Widzę że tylko on to licytuje. Jak można to anulować. Sprzedający nie odpisuje. Co jeśli nie zapłacę mu za tego zabawki? Czytałem o jakimś zwrocie prowizji. Licytuje ok 10 figurek po 50 zł każda. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Auto_Partner_SA
#11 Animator#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@GrzegorzWa1985 Jeśli to licytacja firmy-sklepu, nawet po jej wygraniu możecie odstąpić od umowy i nie płacić, bez żadnych konsekwencji. Jeżeli to licytacja osoby prywatnej, która nie chce wycofać złożonych ofert, po jej wygraniu powstanie obowiązek zapłaty. Jeżeli nie zapłacisz, sprzedawca będzie mógł domagać się wpłaty sądownie, ale najprawdopodobniej tego nie zrobi. Jeżeli nie zapłacisz, sprzedawca otrzyma zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

GrzegorzWa1985
#7 Wielbiciel#

No ok. Też chce być w porządku. Słyszałem o jakiś zwrotach prowizji czy to są duże koszty? Z tym sądem to niewiadomo. Ludzie są różni. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli nie zapłacisz, sprzedawca otrzyma od Allegro zwrot prowizji. Prowizja Ciebie nie interesuje, to sprawa pomiędzy sprzedawcą a Allegro.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Pewnie sprzedawca nie odpisuje bo liczy że oferty jeszcze zostaną przebite i nie będzie musiał ich odwoływać .Napisz do sprzedawcy "prośbę o odwołanie oferty" przy każdej z aukcji ,będzie widział że nie jesteś zainteresowany tymi figurkami i nawet jak czeka na jakieś przebicie to podejrzewam że przed końcem aukcji sam da spokój i przyjmie odwołanie by później nie dochodzić się o zwroty prowizji .

oznacz moderatorów

GrzegorzWa1985
#7 Wielbiciel#

A to wystarczy wpisać w wiadomości o dany przedmiot? Gdzie w google czytałem że są jakieś opcje pod licytowanym przedmiotem i tam niby jest to " wycofanie z licytacji" ja tego nie mogę znaleźć. A wiadomości to mogę wysłać 3 dziennie.

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@GrzegorzWa1985 

Jakbyś kliknął w link, który podała @Auto_Partner_SA - to byś wiedział gdzie tego szukać! 😄

Czy mogę wycofać się z licytacji?

oznacz moderatorów