anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak najtaniej zwrócic towar do Chin?

KajaSylwia
#2 Obserwator#

zakupiłam towar i nie zwróciłam uwagi, że nie ma ceny przy opcji  zwrot na własny koszt .

i teraz firma hjxbeyond  nie jest zainteresowana zmianą adresu na polski bo najtańsza przesyłka to 0o 100zł a zwrot to koszt . 

Czy ktos tutaj ma :

wersję najtańsza zwrotu do chin

lub inaczej poradził sobie z podobnym problemem?

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

KajaSylwia a to zwrot czy reklamacja ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KajaSylwia Jeśli to zwrot bez podania przyczyny, niestety odsyłasz na swój koszt.

Jeżeli to zwrot w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem, sprzedawca jest zobowiązany oddać Ci koszt odesłania.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@KajaSylwia Tak , w przypadku reklamacji sprzedawca jest zobowiązany pokryć koszt zwrotu taki jaki miał ustawiony w aukcji ,czyli odda ci nie więcej niż sam miał w cenniku a że koszt zwrotu jest w rzeczywistości o wiele większy to tobie może nawet nie opłacać odsyłać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mwmonety Tak , w przypadku reklamacji sprzedawca jest zobowiązany pokryć koszt zwrotu taki jaki miał ustawiony w aukcji 

To jest oczywista nieprawda. W przypadku reklamacji wadliwy towar odsyła się na koszt sprzedawcy. Nie ma to nic wspólnego z kosztem ustawionym w aukcji. Dodatkowo jest to zniechęcanie do reklamacji, działanie na szkodę kupującego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ppppppppiiiipppppppppppp - (.) wszyscy macie rację , ale w daszym ciągu nie wiecie jaki jest powód zwrotu 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@xyz96 Autorka wątku nie podała czy to reklamacja czy zwykły zwrot ale masz racje sprzedawcą tych cacek z Chin chodzi o to by zniechęcić do robienia zwrotów.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Ale to  @mwmonety wprowadza w błąd pisząc, że w przypadku reklamacji sprzedawca zwraca koszt odesłania przez siebie podany w aukcji.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@xyz96 To znaczy że jako kupujący składając reklamację mogę naciągać legalnie sprzedawcę na koszty transportu? Kupię produkt z wysyłką np.pocztą za 7 zł ,zgłaszam reklamację i odsyłam kurierem za 30 zł i tyle ma mi zwrócić ? To nie jest dla mnie logiczne rozwiązanie ale zgadzam się że że wielu sprzedawców ,zwłaszcza z daleka robi sztuczki by zniechęcić do reklamacji .Ja mam na to jedyne skuteczne lekarstwo nie kupować od takich handlarzy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kolekcjoner608 nie demonizuj , masz pełne prawo odebrać towar od klienta swoim transportem .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Tak, klient może odesłać towar do reklamacji płacąc więcej, niż sprzedawca wysyłając ten towar do kupującego. Żadne przepisy tego nie regulują. Wiadomo tylko, że koszt odesłania pokrywa sprzedawca. Nigdzie nie napisano, że ma to być najniższy możliwy koszt. Moim zdaniem przesyłka ma być odesłana bezpieczną metodą w rozsądnej cenie, ale niekoniecznie najniższej. Cena ta może przekraczać koszt dostawy.

oznacz moderatorów