anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak oceniacie POK

Jakubek21311
#8 Zapaleniec#

Witam, zostałem oszukany przez sprzedającego na kwotę ponad 3 tys zł, oczywiście płatność była zrobiona przez allegro. Już minął tydzień i nie ma do tej pory mojego zakupionego przedmiotu. Oczywiście zgłosiłem ten fakt allegro po 4 dniach, sprzedający nie odbiera telefonów, nie odpisuje na sms ani wiadomości Allegro. Jeszcze muszę czekać pełny tydzień aż zgłoszę to na Allegro POK. (Allegro każe mi czekać 2 tyg od zakupu)> Miał ktoś taki problem? ~Allegro POK zwraca pieniądze czy nie? Ktoś miał z tym jakieś doświadczenie? Na policję też pójdę [edycja] zgłosić.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pinsplash
#21 Demiurg#

@Jakubek21311 oszukany, złodziej - mocno....a jaki był podany czas wysyłki ( nie mylić z czasem dostawy który podaje Allegro BEZ konsultacji ze Sprzedawcą)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Jakubek21311
#8 Zapaleniec#

Mam SMS, informował mnie ze wyślę tego samego dnia co kupiłem przedmiot. 

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@pinsplash 

comment_qrOPEqjzsU2x8f2aZFlhWNIEWaRZ5YKE,w400

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jakubek21311 POK na Allegro działa dosyć sprawnie. Po 14 dniach możesz złożyć wniosek. Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni. W większości przypadków nie trzeba zgłaszać sprawy na policję. Przed zgłoszeniem do POK warto otworzyć Dyskusję, zgłosić w niej problem i poprosić tam o pomoc pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do finalizacji transakcji lub do zwrotu wpłaty.

Dyskusja na Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Dyskusja na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Jakubek21311
#8 Zapaleniec#

Dyskusje otworzyłem 4 dni po zakupie gdy urwał się kontakt ze sprzedającym. Ale każą mi czekać 14 dni od zakupu. Jeszcze pełny tydzień muszę czekać. Zwrócą mi pieniądze czy marne szanse?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem zwrócą. Jest tu wiele wątków na ten temat - kupujący często piszą o zwrotach otrzymanych z POK nawet wtedy, gdy otrzymają towar niezgodny z opisem, uszkodzony itp.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Jakubek21311 

myśle że Ci zwrócą. Twoj przypadek jest dość klarowny myśle że nie powinno być problemu.

Oczywiście w związku z dośc sporą kwotą sugerowałbym zlożenie zawiadomienia na policji. Moze Ci sie to przydać także we wniosku do POK.

No i mam nadzieje że może sprzedający ma chwilowe losowe problemy i za chwile sie odezwie i dokonczycie transakcje.

Powodzenia

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Jakubek21311 Ty zaakceptowałeś zakup czy Allegro, ty wybrałeś sprzedawcę, że All ma program POK i gwarantuje bezpieczne nie znaczy że po godzinie od zakupu odda tobie środki, poczekaj otwórz dyskusję i dużo się wyjaśni, a wniosek do POK złożysz jak wszystko będzie jasne, po 14 dniach od zakupu. Nazywanie kogoś złodziejem(co na to królowa?🤔) bezpodstawnie jest nadużyciem, co najmniej. Ja osobiście uważam POK za dobry i wiarygodny program.

oznacz moderatorów

Jakubek21311
#8 Zapaleniec#

a korzystałeś kiedyś z POK ?

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Jakubek21311 Nie wdawaj się w niepotrzebne dyskusje ze sprzedawcami i nie tłumacz im się. Użycie słowa "oszust" (i innych podobnych) na określenie anonimowego, niewymienionego z nicka i niemożliwego do identyfikacji na forum sprzedawcy nie narusza ani zasad forum, ani prawa.

Tutaj potwierdzenie moich słów: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/ja-te%C5%BC-witam-po-ma%C5%82ym-banie/m-p... 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Jakubek21311
#8 Zapaleniec#

Panowie i Panie allegro właśnie napisali ze oddadzą mi pieniądze za tego [edycja]  Jutro go idę zgłosić na policję i założyć sprawe cywilna za takie oszustwo grozi od 6 miesięcy. [edycja]

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

I ma szanse te 6 miesięcy izolacji  dostać ,przez kilkanaście lat mi się taki jeden trafił i tyle w sądzie dostał .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jakubek21311 biorąc kasę z POK przeniosłeś wszystko na allegro więc już Cię to nie dotyczy 🙂  a czy nie bierzecie pod uwag że sprzedawcy mogło się coś stać ( szpital itp. ) i się kontakt urwał ?  tak od razu oszust - złodziej ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

kostas11 Ja tam nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale sprzedawcy na Allegro nie chorują, nie umierają i nigdy nie miewają żadnych problemów. O co Tobie chodzi? 😉

oznacz moderatorów