anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak odzyskać zaginiony zwrot po nadaniu w paczkomacie inpost?

oldgasior
#7 Wielbiciel#

Dokonałem zwrotu zakupionych spodni z Allegro ( 325zł.) poprzez paczkomat w szczecinie na ul. e.Gierczak 24, w dniu 2.07.2021. Wcześniej na stronach Allegro wygenerowałem 10 cyfrowy kod zwrotu, którym opisałem worek - opakowanie przesyłki. 10 cyfrowy kod zwrotu to: 150 841 0254 . Numer zwrotu: 0OWK/2021. Paczka o numerze  689200918170825121821483

Do dnia dzisiejszego sprzedający nie otrzymał mojego zwrotu i nie ma podstaw do zwrotu pieniędzy. Dodam, że po wygenerowaniu kodu zwrotu, jak i po bezpośrednim nadaniu przesyłki nie otrzymałem SMS-a z kodem śledzenia przesyłki.  ZAGINĘŁA PRZESYŁKA ZWROTNA PO NADANIU W PACZKOMACIE!

 

 

 

 

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

xyz96
#21 Demiurg#

@oldgasior Są podstawy do zwrotu pieniędzy. Określa to art. 32 Ustawy konsumenckiej;

3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Masz dowód odesłania paczki, masz kod zwrotu i numer nadania, więc sprzedawca musi Ci oddać pieniądze. Zaginiecie przesyłki i reklamacja zaginięcia to oddzielna procedura, która nie wstrzymuje obowiązku zwrotu wpłaty w ustawowym terminie. Reklamować zaginięcie możesz Ty, możesz też przenieść to prawo na sprzedawcę. Jakby co, dysponuję pisemnym stanowiskiem UOKiK, które potwierdza powyższe.

Przekaż sprzedawcy dowód odesłania towaru i domagaj się zwrotu wpłaty, Jeśli odmówi, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa powołaj się w niej na wskazany przepis i poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 A co jest dowodem odesłania towaru?🤔 Bo według mnie, niestety Kupujacy go nie ma. Sam kod zwrotu nie jest dowodem ( można go wygenerować i nie użyć). Potwierdzeniem mógłby być SMS ale nie dotarł. Napisz więc proszę do@oldgasior co jest tym dowodem - bo inaczej wprowadzasz w błąd.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

O! Już jest atak pierwszego sprzedawcy z Allegro, który nie akceptuje przepisów. Niech sprzedawca pyta UOKiK, co to jest dowód odesłania w takim przypadku. Poza tym zamiast atakować, niech sprzedawca udzieli własnej porady.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie wiem dlaczego tak uważasz ale to nie mój problem. Po prostu NIE wprowadzaj w błąd. Sam kod NIE jest dowodem nadania. I nie odsyłaj do UOKiK tylko wyjasnij Kupującemu.

Niestety @oldgasior według mnie jedyne co możesz teraz zrobić to jak najszybciej złożyć reklamację do Inpost.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash JA NIE WPROWADZAM W BŁĄD. Cytuję przepisy i obowiązki sprzedawcy z nimi związane. Nigdzie nie piszę, że SAM KOD ZWROTU jest dowodem odesłania rzeczy. To ty to sugerujesz. O tym, co jest dowodem odesłania w tym przypadku nie ty będziesz decydował.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 No to napisz kupujacemu co jest tym dowodem i po kłopocie 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nich kupujący otworzy Dyskusję i poprosi o pomoc Allegro, powołując się na wskazany przepis. Niech Allegro mu wytłumaczy, co jest dowodem odesłania w tym przypadku. Jeśli kupujący się z tym nie zgodzi, niech zapyta UOKiK. Otrzyma odpowiedź uprawnionego podmiotu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Jak udzielasz porady to pełnej. Co jest tym dowodem?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Wszystko, co wskazuje na odesłanie rzeczy.

Ja wiem, że twoim zdaniem kupujący zawsze kłamią i tak po prostu jest. Dać link do tej wypowiedzi?

Ty nie udzieliłeś tu żadnej porady, tylko swoim zwyczajem atakujesz tych, którzy chcą pomóc kupującemu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Podsumowując :

- Nie udzieliłeś żadnej porady a wprowadzasz Kupującego w błąd. Nie potrafisz podać co jest w tym wypadku dowodem nadania ale każesz na to się powołać.

- Napisałem że według mnie Kupujacy powinien się skontaktować z Inpostem ( reklamować)

ps Tak pamietamy usuniety wątek gdzie pisałeś że Kupujacy może odesłac przesyłkę zwrotną gdziekolwiek. Proszę nie podawaj więcej takich rad. Dla dobra kupujacych.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@pinsplash Kiedyś w jednym z wątków w podobnym temacie przedstawiciel in postu sugerował że za przesyłkę powinien reklamować ten co ją zwraca.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash 

Jak najbardziej kupujący otrzymał poradę. Nikogo nie wprowadzam w błąd. To ty zawsze atakujesz tych, którzy pomagają kupującym i ty piszesz w innym wątku, że kupujący zawsze kłamią i tak po prostu jest. Jesteś znany z tego, że zawsze utrudniasz kupującym dochodzić swoich praw. Nigdzie nie piszę, że kupujący może odesłać przesyłkę zwrotną gdziekolwiek, to twoja interpretacja i interpretacja sprzedawcy aragil, który podobnie jak ty mnie atakował zaciekle, ale jakoś ostatnio go nie widać na AG. Proszę, nie atakuj mnie dla dobra kupujących.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Napisałeś 7 linijek, nie napisałeś co jest dowodem nadania - a to dla Kupującego ważne. Więc co jest?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash To powtórzę, bo nie chyba nie doczytałeś.

Wszystko, co wskazuje na odesłanie rzeczy.

Ty napisałeś już chyba z 10 postów, w których tylko atakujesz, a odesłanie kupującego do przewoźnika jest typowe - reklamuj, upominaj się o pieniądze wszędzie, tylko nie u sprzedawcy.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@pinsplash  @xyz96  no to ja Wam powiem co jest dowodem odesłania.

Dowodem odesłania jest wylącznie podpisany przez kuriera protokół odbioru paczki lub kopia potwierdzenia pocztowego z nadania paczki bądź listu poleconego

Dlaczego?

Ano dlatego że tylko te dokumenty zawierają dane nadawcy i odbiorcy oraz potwierdzenie przewożnika że przesyłka została nadana. 

Wygenerowanie kodu zwrotu absolutnie nie jest dowodem nadania bo po prostu można go nie użyć. Niestety tracking także nie może być dowodem nadania zwrotu dlatego że nie zawiera danych nadawcy i odbiorcy. Poniżej macie link z mojego przykladowego trackingu i jak myślicie czy to była moja nadana paczka czy tz zwrot który robilem ????

https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=496127008105555319981641

Dlatego własnie niestety nie mogą być to dowody nadania rzeczy. Dowód jak sama nazwa wskazuje ma coś bezsprzecznie udowodnić a podanie numeru nadania nie udowadnie niczego poza tym ze ktoś ( nie wiadomo kto) nadał komuś ( nie wiadomo komu) przesyłke

Ustawodawca słusznie wpisał że dowód nadania przesyłki jest podstawą do zwrotu środków lecz numer listu przewozowego bez danych nadawcy i adresata niestety nie jest takim dowodem

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ 

Fajnie, że rozwinąłeś myśl, ale ...

Oprócz tego że "nie wiadomo kto" i "nie wiadomo komu" w tym wszystkim jest też ważna jedna kwestia: nie wiadomo co. W cytowanym fragmencie ustawy jest:

lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania,

JEJ, czyli tej rzeczy. Jak mi odsyłający ma udowodnić wysłanie TEJ RZECZY na podstawie etykiety ? Jest pole na opis (np. na paczce), ale to dalej nie jest jednoznaczne, że TA rzecz do mnie wróci.

Ustawodawca tak sobie to napisał, a reszta niech sobie interpretuje ;]

Ja wiem, że to jest kwestia kto w danej chwili jest mocniejszą stroną:

- na początku sprzedający, bo ma (po wpłacie) kasę kupującego i towar

- potem jest równowaga (po dostawie), gdy każdy ma swoje

- potem na odwrót (w przypadku zwrotu wpłaty bez oczekiwania na dostawę), bo sprzedający nie ma ani kasy, ani towaru

Ustawodawca wymyślił sobie, że to sprzedawca jest stroną mocniejszą i kupujący jest w gorszej sytuacji, ale ...

Jakbym sprzedał komuś np. monetę za 10 tys, a dostałbym potwierdzenie z numerem nadania, że jedzie do mnie paczka z monetą (zdjęcie etykiety), to miałbym od razu oddać 10k ? Ręka w górę kto tak zrobi ;] Ja mam ograniczone zaufanie i instynkt samozachowawczy ;]

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ 

Dowodem odesłania jest wylącznie podpisany przez kuriera protokół odbioru paczki lub kopia potwierdzenia pocztowego z nadania paczki bądź listu poleconego

Nie Ty decydujesz o tym, co jest dowodem odesłania. Opanuj się. Nie orzekaj, nie masz takich uprawnień.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  ja tylko biorę przykład z Twego pierwszego wpisu z tego wątku:

"Masz dowód odesłania paczki, masz kod zwrotu i numer nadania, więc sprzedawca musi Ci oddać pieniądze."

Co to jak nie orzekanie ??? Czy to znaczy że Ty masz większe uprawnienia do orzekania???

Jeśli dajesz prawa sobie to przynajmniej nie ograniczaj ich innym wiec znów zacytuję Twą wypowiedź : " Nie Ty decydujesz o tym, co jest dowodem odesłania. Opanuj się"

Generalnie w mojej odpowiedzi użyłem wyłącznie Twych słów

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Ja nie orzekam, co jest dowodem odesłania rzeczy, wiem tylko, że w przypadku paczkomatu nie można mieć nic więcej. To Ty wymyślasz inne dowody i piszesz o jakichś kurierach i podpisach dodając, że wyłącznie to jest dowodem.

oznacz moderatorów