anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak skorzystać z reklamacji?

kasajes
#7 Wielbiciel#

witam, czy ktoś próbował uzyskać pozytywnie reklamacje od sprzedającego [edycja]?

kupiłem od niego słuchawki [edycja] i jednej z nich praktycznie nie słychać. na stronie produktu widnieje zapis o gwarancji 2 lata. chciałem z niej skorzystać.

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Nie korzystaj z żadnych gwarancji, tylko złóż pisemną reklamację z obowiązkowej, 2-letniej dla firm rękojmi - to dla Ciebie znacznie korzystniejsze rozwiązanie. Odsyłasz towar na koszt sprzedawcy i żądasz naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania do reklamacji. Przy wymianie i naprawie sprzedawca także oddaje koszt odesłania. Najlepiej reklamację złóż przez ten formularz; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

wtedy sprzedawca ma obowiązek zareagować w ciągu 24 godzin w dni robocze, a po tym czasie możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro. Sprzedawca będzie musiał załatwić sprawę zgodnie z zasadami i nie może Cię zmuszać do reklamowania z gwarancji. Ty decydujesz, czy korzystasz z gwarancji, czy z lepszej rękojmi. Poczytaj o rękojmi tu; https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Nie masz obowiązku odsyłać przedmiotu od razu, wystarczy, że złożysz pisemną reklamację i sprzedawca musi się do niej ustosunkować. Jeżeli reklamacja jest zasadna, sprzedawca musi Ci zwrócić koszt odesłania towaru nawet wtedy, gdybyś go odsyłał na inną planetę. 

Jeżeli będzie problem z reklamacją, napisz tu ponownie. Możesz jeszcze w takim przypadku wystąpić do Allegro z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

To Chiny. Życzę powodzenia.

ADRES DO REKLAMACJI

LIULIU
Shajing East Ring Road 506, Shajing Street, Baoan District
518104 Shenzhen
Chiny
 
oznacz moderatorów

kasajes
#7 Wielbiciel#

dziękuję za szybką odpowiedź,

napisałem do sprzedającego dzisiaj, widziałem, że był online więc poczekam do jutra jeśli nie odpowie na mojego maila to założę nową dyskusję

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów