anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak usunąć konto na Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
sims_
#8 Zapaleniec#

Usunięcie konta Allegro

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
xyz96
#21 Demiurg#

Całkowicie usunąć konta się nie da. Możesz zakończyć działalność na Allegro; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/jak-zakonczyc-dzialalnosc-w-alleg...

oznacz moderatorów
sims_
#8 Zapaleniec#

A w jaki sposób odbywa się dalszy proces po złożeniu wniosku? Chodzi mi głownie o dane i czy możliwe bedzie stworzenie nowego gonta na tym samym mailu?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
sims_
#8 Zapaleniec#

Usunięcie konta jest bezproblemowe?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@sims_ tak, bezproblemowe.

Aby rozwiązać umowę z serwisem, najpierw wyślij formularz. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy zawartej z serwisem podczas rejestracji konta.

Okres wypowiedzenia potrwa 60 dni. W jego trakcie nie będziesz mógł korzystać z większości funkcji Allegro, m.in. kupować oraz wystawiać przedmiotów. Usuniemy też Twoje wystawione oferty. Przez 60 dni będziesz mógł zalogować się na swoje konto oraz dokończyć rozpoczęte zakupy, licytacje i Dyskusje. Po tym czasie utracisz tę możliwość i dojdzie do rozwiązania umowy z Allegro.

Przed wypowiedzeniem umowy:

  • Jeśli korzystasz z Abonamentów dla Sprzedających, wyłącz tę usługę w zakładce Abonamenty.
  • Jeśli masz otwarty rachunek fakturowy, ureguluj saldo na koncie Allegro i zamknij go w zakładce Faktury lub skorzystaj z przycisku [skontaktuj się z nami] pod tym artykułem.
  • Wypłać środki z Allegro Finanse (usługi PayU lub Przelewy24).
  • Opłać ewentualne zaległości wobec Allegro.
   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
kya1
#7 Wielbiciel#

Jak przekształciłem firmę - przeszedłem z działalności gospodarczej na Sp. z o.o. czyli zmienił się tylko NIP i w nazwie Sp. z o.o. to w jaki sposób mam zmienić w ustawieniach Allegro żeby były dane aktualne?
Chcę zostać na tym samym koncie Allegro.

oznacz moderatorów
Client:41392240
#7 Wielbiciel#

Czy po anulowaniu wszelkich usług, konto zostanie usunięte? Tak aby można było utworzyć konto z tego samego emaila? 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:41392240, to, jak usunąć konto na Allegro, opisaliśmy m.in. tutaj. Najpierw należy wysłać formularz wypowiedzenia umowy - czynność ta jest równoznaczna z wypowiedzeniem umowy zawartej z Allegro podczas rejestracji. Pamiętaj, że rozwiązanie umowy poprzedza 60-dniowy okres wypowiedzenia.

Po tym czasie możesz napisać do nas - uwolnimy Twój adres mejlowy i będziesz mógł założyć nowe konto na ten sam adres. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:55105665
#7 Wielbiciel#

@mr_oma 

Witam serdecznie,

Miałem zamiar usunąć jedno niepotrzebne konto na allegro jednak przez przypadek wysłałem wniosek o usunięcie konta z którego piszę i prosiłbym o pomoc, czy można jakoś anulować ten wniosek ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:55105665, zobaczę, co da się zrobić w tej sprawie. 🙂 Wrócę do Ciebie z informacją zwrotną. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:55105665, możemy anulować taki wniosek - dziś ktoś z Allegro powinien się z Tobą kontaktować telefonicznie w tej sprawie. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:55105665
#7 Wielbiciel#

@mr_oma 

Bardzo dziękuję za pomoc.

I prosiłbym o ponowny kontakt, gdyż chciałbym odzyskać login(nazwę użytkownika) z usuniętego konta, telefonicznie podam adres mailowy konta z którego chciałbym odzyskać login.

Z góry dziękuję za współprace 🙂

oznacz moderatorów
rafbud230
#7 Wielbiciel#

Tak

oznacz moderatorów
Piesotto
#7 Wielbiciel#

można anulować wysłanie wniosku gdzieś w panelu? lub skontaktować się z centrum pomocy?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Piesotto Chodzi Ci o wniosek o usunięcie konta, z którego tutaj piszesz? Jeśli to potwierdzisz, skontaktuję się z odpowiednim zespołem w Twojej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Piesotto
#7 Wielbiciel#

tak, potwierdzam. Poproszę o kontakt

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Piesotto Dostałam informację, że nie otrzymaliśmy wniosku o zakończenie współpracy z konta, z którego tutaj piszesz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Piesotto
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za potwierdzenie. Rozumiem, że po zmianie loginu utworzyło się drugie konto na te same dane firmy. Tamto poprzednie jest pewnie z wnioskiem do usunięcia.

oznacz moderatorów