anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki czas muszę przechowywać wadliwy towar ??

lofix11
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

Dostałem informację iż w ramach Programu ochrony kupujących dostanę zwrot pieniędzy za towar który miał być sprawny a okazał się uszkodzony. Towar kupiłem na allegro lokalnie od osoby fizycznej.

W następnym mailu dostałem informację  iż " Sprzedawca może skontaktować się z Panem w celu odesłania towaru. Sprzedawca może od Pana tego oczekiwać, ponieważ zobowiązany będzie zwrócić nam wypłacone Panu pieniądze w ramach złożonego wniosku." i jest to dla mnie oczywiste ale mam w związku z tym mam pytania

1. Ile czasu muszę magazynować wadliwy towar ?? ( nie jest to rzecz mała i podlega wg. prawa utylizacji)

2. Na jakich zasadach mam odesłać wadliwy towar kto zapłaci za wysyłkę , opakowanie, ubezpieczenie itp.

Pozdrawiam

Piotr

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@lofix11 napisz wiadomość do sprzedawcy gdzie kiedy i w jakich godzinach może odebrać sobie towar . Wyznacz ostateczny termin i poinformuj o braku możliwości odzyskania po jego upływie .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@lofix11 Nie zawsze sprzedajacy oczekuje takiego zwrotu ale najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym, jak nie dojdziecie do porozumienia to wyznacz realny termin.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@lofix11  No to masz doskonały przykład że w dyskusji nie zawsze trzeba się cieszyć pozorną  wygraną  ale też warto przewidywać skutki  i stawiać wyższe wymagania niż  tylko zwrot wpłaconej kwoty.

Może nie dotyczy to ciebie ale coraz  częściej sprzedający będą  pozbywać się  uszkodzonych przedmiotów jeśli koszt utylizacji przekroczy znacznie wartość przedmiotu.

Porady wcześniejsze są jak najbardziej prawidłowe ale musisz również oszacować (dowiedzieć się)  jaki będzie koszt utylizacji  przedmiotu  i niewykluczone że trzeba będzie ponownie poprosić Allegro o przywrócenie dyskusji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup takiego towaru, "używany", należy dokładnie przemyśleć.😁

oznacz moderatorów