anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jeszcze więcej chińskich sprzedawców na allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kelderek
#8 Zapaleniec#

Wrzucam ten screen jako przykładowy : 

2020-10-10 16_10_22-Słuchawki Samsung Level U PRO ANC EO-BG935 9790152665 - Sklep internetowy AGD, R.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy tacy sprzedawcy są legalni? Czy obsługiwane są zwroty? Czy działa POK? Dlaczego z filtrowania wyników znikła opcja "Wysyłka z Polski" ?
W katoegoria elektroniki użytkowej (i nie tylko) takich sprzedawców o nazwie "losowo naparzam w klawiature" oraz ofert jest zatrzęsienie..

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
kostas11
#21 Demiurg#

@Kelderek  jeśli dają wysyłka z polski to wprowadzają w błąd, trzeba uważać bo Azja nie jest w umowie handlowej jak państwa z uni i wszystkie problemy są trudne do wyegzekwowania, ogólnie albo drogi adwokat i sprawa w chinach albo wkalkulować ryzyko bo ceny mają konkurencyjne.

Może dojść cło i vat 🙂

Ważne też czy firma jest zarejestrowana w Polsce bo tu jest do ogarnięcia ale zwrot 14 może być do chin i jest na koszt kupującego więc dochodzą koszty itp.

Trzeba przekalkulować co i jak i nie patrzeć tylko na dobrą cenę.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tacy sprzedawcy są legalni na Allegro. Zwroty są obsługiwane, jeśli w zakładce Zwroty takich ofert są podane warunki zwrotów. Teoretycznie POK działa.

Jeśli w ofercie widzisz informację o możliwym doliczeniu cła i vat, oferty naruszają regulamin, gdyż zgodnie z nim ceny produktów muszą być podawane w wysokości brutto. Brutto w ogóle, a nie brutto tylko w momencie wystawienia oferty, czym próbuje to tłumaczyć Allegro.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Dla spokoju lepiej sobie odpuścić takie super tanie okazje bo albo mogą cie spotkać problemy z dostawą lub zwrotem albo towar nie będzie spełniał oczekiwań. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96  ma rację

Przypominam, że Chińczyk ma prawo sprzedawać tylko produkty zgodne z Polskimi przepisami

tj np: normami CE (|nie china export) i innymi, z polską instrukcją użytkowania

jego oferta ma być zgodna z ustawą konsumencką - allegro ogranicza się tylko do tego by napisał o zwrotach - a jest 21 obowiązków do wyegzekwowania

wszystkie oferty gdzie cena nie jest brutto (czyli bez cła i vatu|) lub bez ochrony rodo

są nielegalne

Chińczyka zgodnie z przepisami konsumenckimi można pozwać sądowo w Polsce

i potem wskazać komornikowi konto na allegro by odzyskać koszta procesu czy też kasę za towar

i nie każdy Chińczyk to np: oszust

i na allegro znalazłem chińczyka supersprzedawcę chociaż mam wątpliwości czy jego oferty są zgodne  z polskim prawem

https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowy-zestaw-klawiatura-i-mysz-usb-rozowy-9220399928

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@RED Oczywiście że ma prawo, piszemy że często są to produkty bezpośrednio z Chin(tańsze), bez certyfikatów, dużo problemy reklamacyjne. Każdy wybiera czy chce takich zakupów czy nie.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@LEW433 wprowadzanie do obrotu produktów na terytorium naszego kraju jest niezgodne z prawem

oznacz moderatorów
Client:98313089
#8 Zapaleniec#

Generalnie niby legal, ale wiadomo jak jest. Zwrot towaru wychodzi drogo. Jest spore ryzyko, że Chińczyk Cię oszwabi. Dużo użytkowników słusznie sugeruje aby nie zamawiać towaru wysyłanego z Chin. Rozumiem, że dla allegro to dobrze wygląda jak dużo ofert z atrakcyjną ceną.  Jak dla mnie to jest zwykłe )@#^, spoko, rozumiem, że marketing też ważny, ale kapitalistyczne świnie w niebieskich kołnierzykach może byście dali opcje żeby to odfiltrować? Myślę, że jest dużo użytkowników z podobnymi sztywnymi zasadami jak ja, i osobiście szkoda mi czasu bo przecież trzeba 3x kliknąć aby sprawdzić adres zwrotu, a są kategorie w których dosłownie każda oferta to chiński szmelc.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Kelderek  Każdy zakup spoza UE należy dobrze przemyśleć, znam i zadowolonych i także takich co klną i wyrzekają się jakichkolwiek zakupów z Chin.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Produkty z Chin jako że są w sprzedaży internetowej bardzo popularne mogły by mieć swoją podkategorię na te dostępne w kraju i te dostarczane bezpośrednio z Chin wielu klientów uniknęło by problemów ,nie każdy dokładnie czyta i nie zawsze opis jest czytelny a potem są problemy.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jeśli wysyłka jest z Chin, to taka oferta jest niezgodna z regulaminem allegro, bo cena brutto jest na udo. Albo się udo albo się nie udo i trzeba zapłacić cło/vat.

Allegro powinno dopuszczać tylko oferty od firm. które mają magazyn w UE. A takich sporo już jest i będzie przybywać.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Na to to się na pewno nie zgodzą słupki zysków wyraźnie by spadły a mają rosnąć nie ważne czyim kosztem ale takie oferty z dostawą z Chin powinny być wyraźnie oznaczone z adnotacją o ryzyku i możliwych kłopotach by każdy był świadomy swojej decyzji o zakupie.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Kelderek tacy sprzedający są legalni. Zwroty są obsługiwane (warto sprawdzać zakładkę Zwroty, często jest tam polski adres do zwrotów). POK jak najbardziej działa. Filtr "Dostawa z Polski" nadal jest na listach ofert (sprawdziłem przed chwilą w kategorii "Telefony i akcesoria", jeżeli gdzieś tego filtru nie ma, daj znać), można też korzystać z filtru "Czas dostawy" (do 1 dnia, do 2 dni), który również eliminuje dostawy z zagranicy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Kelderek
#8 Zapaleniec#

Jakim sposobem na allegro może sprzedawać podmiot gospodarczy nie zarejestrowany w Polsce ani nawet w EU?

Akurat w kategorii słuchawki bezprzewodowe na komputerze pc nie ma filtra "wysyłka z Polski", są pozostałe.

Mój konkretny przykład wziął się z poszukiwań słuchawek typu tws oraz neckband (gdzie notabene 95% ofert na słuchawki Level U Pro to słuchawki nie "pro" - różnica pchełek, ale zgłaszać X ofert, które nigdy nie zostaną poprawione ...)

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

Nie są legalni, bo nie podają cen brutto, a to jest niezgodne z Ustawą o Cenach. Ponadto wplątują Kupujących w import ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli to nie jest sprzedaż towarów, tylko sprzedaż usług importowych. Zgodnie z Regulaminem powinno to być w dziale usług importowych, a nie w dziale sprzedaży towarów. Sprzedawca chiński zwykle nie jest nawet właścicielem towaru, tylko przekazuje dane Kupującego nieznanemu podmiotowi trzeciemu w Chinach. Kupujący zaś nie jest Kupującym, tylko staje się importerem, a to wielka różnica. Spocznie na nim duża odpowiedzialność, której się nie spodziewa, bo nie jest właściwie poinformowany. Wszystko to jest szemrane, nielegalne, niezgodne z ustawami i zasadami uczciwej konkurencji.

oznacz moderatorów
nikl
#13 Ambasador#

Oferty z Chin są w większości nielegalne, dlatego że Sprzedawca zwykle nie jest właścicielem towaru i nie oferuje towaru, tylko usługę przekazania danych osobowych Kupującego do nieznanej strony trzeciej w Chinach. W efekcie Kupujący bez żadnej świadomości o tym fakcie, staje się importerem ze wszystkimi tego konsekwencjami. To jest jeden wielki przekręt także podatkowy i proceder niezgodny z prawem konsumenckim, niezgodny z zasadami uczciwej konkurencji. Często niemożliwe jest uzyskanie prawidłowej faktury europejskiej. Allegro zamiata to wszystko pod dywan nie informując należycie Kupujących, bo przekręt jest niezwykle intratny i przynosi wielkie dochody.

oznacz moderatorów
kartytarotacom
#7 Wielbiciel#

Trzeba się bardzo pilnować z tymi sprzedawcami.  Kupowałam tablet i oferta była dobra, a wysyłka z Polski. Nawet zwroty nie budziły zastrzeżeń. Ale co się okazało - kiedy towar chce się zareklamować, to trzeba już wysyłać na swój koszt za granicę. Zwrotu nie mogłam zrobić, bo towar miał wadę, a do tego nie każdy towar w tej firmie można zwracać. Trzeba mieć jakiś numer, którego ja z towarem nie otrzymałam. 

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

Na Allegro Sprzedawca Polak musi podawać ceny brutto, a Chińczyk może podawać netto. Co ciekawe w Allegro nie obowiązuje ustawa o cenach: "w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym;". Allegro proponuje Konsumentom samodzielne obliczanie cen chińskich towarów.

oznacz moderatorów
www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem ostatnio towar za 45 zł. Pisze smart, do do kosza i zapłaciłem, już nie zwracałem uwagi skąd wysyłka bo jest smart. Okazało się że wysyłka z Chin, jeszcze jej nie mam. Niedługo to nie będzie już allegro tylko aliallegro.

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Hajs z prowizji od takich sprzedawców Allegro się zgadza, więc są dla serwisu "legalni"

 

Dużo sprzedawców opuszcza Allegro a lukę trzeba czymś zapchać 😉

oznacz moderatorów