anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy będą porządki w dziale z telefonami GSM?

piimaa
#13 Ambasador#

Odechciewa się szukania a potem kupowania. Od lat w dziale ze smartfonami, telefonami i tabletami jest istny bajzel. Po 20min surfowania po uczciwych ofertach odechciewa się wszystkiego. Kiedy wreszcie pracownicy allegro, moderatorzy itp.zaczną sprzątać?

Dlaczego tylko u nas w Polsce jest taka dzika mentalność, iż przyjęło się że urządzenie z pobitym ekranem to sprawne urządzenie? Dlaczego nie wymaga się od sprzedajacych regulaminowego oznaczania potluczonych telefonów opcją USZKODZONE? 

Czy, gdy szukacie na zakup samochodu to miło Wam jest gdy widzicie rozbitka z opcją sprawny lub poza działem uszkodzone to nie trafia Was szlag?

Kiedy to wreszcie skończy się, wrzucanie rozbitych telefonów, niekompletnych laptopów np. bez matryc do działów ze sprawnymi urządzeniami? Szukając telefonu, co piąty w normalnym dziale jest uszkodzony. 

Czy ktoś ogarnie ten burdel kiedyś?

 

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

Aditum
#12 Orędownik#

Tak, ogarną. Musisz tylko zgłosić każdą aukcję z osobna. Nawet jeśli jeden sprzedawca ma 1000 tylko takich "oszukanych" aukcji to i tak musisz zgłosić każdą osobno 😉 Powodzenia 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa Kategorie typu "uszkodzone" są sukcesywnie przez allegro usuwane (o ile jeszcze jakieś pozostały), więc już od dawna teraz trzeba to ustawiać przez parametr "stan". Co nie zmienia faktu, że takie wystawianie uszkodzonych jako używanych wnerwia.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Powinien być robot reagujacy na wszystkie popularne wpisy w opisach typu: pęknięty, uszkodzony, zbity, nie włącza się i tak dalej i z automatu pakować takie aukcje w dział uszkodzone. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Uszkodzone = nie działa, ja mam zbity ekranik w swoim N9 i działa w 100% jak nowy, więc wiesz 🙂

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

I to jest właśnie ta p&€&#lona polska mentalność, ważne że się kupy trzyma...

A może tak zamiast robota to obowiązkowe pola do wypełniania przy wystawianiu produktów?

Zbity ekran TAK/NIE

Zbity dotyk TAK/NIE

Uszkodzona obudowa TAK/NIE

Braki w obudowie TAK/NIE

Braki w wyposażeniu TAK/NIE

Uszkodzenia płyty głównej TAK/NIE

I tak dalej...

 

Po groma przeglądać mi SPRAWNE, NIEUSZKODZONE laptopy bez matryc lub płyt głównych i marnować czas? Ludzie starsi, tacy jak np.ja (+44) naprawdę odpuszczają poszukiwania już po kilku minutach, zwłaszcza na terenie Warszawki w której co piąty laptop ma wady, usterki i niedomówienia opisowe. 

Przecież na te wały opisowe nikt się nie łapie, zatem po co to podtrzymywać przy życiu?

Czy rozbity samochód z rozwalonym tyłem i przesunietym zawieszeniem pomimo tego że silnik odpala jest sprawny?

 

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

W dziale z dyskami twardymi też jest syf. Zaznaczam do wyszukania opcje: używany, nowy, po zwrocie. Nie zaznaczam opcji: uszkodzone. I co? Co druga aukcja z używanymi dyskami = bad sectory, błędy w smart. Czy realokowane sektory to dysk sprawny? Po 3 min. czytania bajek pt.jak pominięto bad sectory przez cięcie partycji lub mhdd odechciewa się dalszych poszukiwań, idę wtedy szukać iphonea który jest w 100% sprawny ale nie widzi sieci lub ma iclouda. 

Allegro powinno wprowadzić filtracje opisów i z miejsca np.dyski twarde zawierające klasyczne wpisy: bad, bad sector, bad sectory, realokowane, realokowany powinny być od razu raportowane i przenoszone przez pracowników allegro do działu uszkodzone. Powinna też być przede wszystkim kara finansowa dla sprzedawców wprowadzających w błąd wpisem SPRAWNY gdy tak nie jest.

 

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Wielki serwis laptopów w Warszawie ma na każdej aukcji wpis: w laptopie najprawdopodobniej uszkodzona jest płyta główna. Ani jedna aukcja nie jest w dziale USZKODZONE. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@piimaa  A  czy ktoś  jeszcze  kupuje  stare dyski?  Zwłaszcza ATA? Pytam  bo mam  kilka  nawet jeden rodzynek 800 MB starszy niż wielu  tutaj  userów. Oczywiście sprawne,  bo te niedziałające  dawno  wyrzuciłem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@br.Z złomem to do Mareczka krzykacza (złomowisko).

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa W wielu głównych kategoriach allegro pozbyło się "uszkodzonych" (jako oddzielnej kategorii). Nie wiem czy w ogóle gdzieś jeszcze jakieś zostały (i nie chce mi się tego sprawdzać). Tak czy owak czy coś jest uszkodzone czy nie, można oznaczyć tylko poprzez parametr "stan". I tu powstaje problem, bo ci profesjonalni sprzedawcy (tak hołubieni przez @Client:79179573) często nie są w stanie ogarnąć swoich ofert pod kątem opisów/parametrów/cen, bo zwyczajnie mają ich za dużo (ilości idące w dziesiątki tysięcy ofert, aczkolwiek jeden rekordzista - którego trafiłem na allegro - ma ponad 413 tys. wystawionych ofert).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@piimaa, pewnie chciałaś napisać 44+, bo to co napisałaś oznacza coś zupełnie innego. Wiek zmarłego.🙂 Czy 44+, to naprawdę ludzie starsi, przecież to jeszcze kawał drogi do emerytury.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@piimaa  Ja  bym się porządków nie  spodziewał.  Ten problem  narasta  i  nie  wynika  z  braku  dobrej woli  lecz  z  chęci  maksymalizacji  zysków,  a  porzadki  wymagają  zatrudnienia  adminów - opiekunów kategorii  którzy będą  pilnować,  sprzątać,  ot  tak jak  to  dawniej  bywało.

Komputerowe  systemy  poprzez  algorytmy  śledzące  jeszcze  nie  bardzo sobie radzą,  a  chyba  w  zgodności  ofert  wcale czegoś takiego nie ma.

A rozwiązanie wydaje się proste:  wystarczy  przycisk - banner  na  każdej  aukcji:  "Zgłoś niezgodną zawartość"

Tylko  Allegro musiało by  zatrudnić  programistów  do  tego,  a  jak widać obecni  sobie nie bardzo  radzą  tutaj  na  Gadane,  więc  daleka  droga,  będzie  dobrze na  Święty Nigdy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. "A rozwiązanie wydaje się proste:  wystarczy  przycisk - banner  na  każdej  aukcji:  "Zgłoś niezgodną zawartość"" - przecież jest, w każdej ofercie😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Knowhere   Zgadza się, OK,  faktycznie jest  tyle  że  ukryty głęboko  na dnie, nawet pod reklamami.  Dzięki za naprowadzenie.

Ale powinien być  widoczny,  na  froncie  aukcji,  przynajmniej taki jak  "KUP TERAZ"

Tylko po co?  Jeszcze ktoś kliknie i  admini będą mieli  kłopot.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Nie ma za co:) Dlaczego jest ukryty, to już pytanie nie do mnie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. "faktycznie jest  tyle  że  ukryty głęboko  na dnie, nawet pod reklamami" - pod jakimi reklamami?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Knowhere 

"- pod jakimi reklamami"

No może niezupełnie to są klasyczne reklamy,  to się nazywa  "Oferty sponsorowane"

Mam Alleblocka, kiedyś nawet sam usuwałem różne  allegrowe wynalazki takim Adblockiem z łapką  ale  dałem spokój,  bo jak się przedobrzy  to  fotki na aukcjach  się blokują i ogląda się "w ciemno"

Wiec  trochę  reklam zostawiłem i przestałem z tym walczyć.

Ale dzięki  za  życzliwe (mam nadzieję) zainteresowanie.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Lista "alleblock" niestety nie jest aktualizowana już od czerwca zeszłego roku.
W październiku autor pisał na githubie, że zajmie się tym w listopadzie, w listopadzie zmienił na grudzień i od tamtej pory cisza. Nawet napisałem do niego mejla jakoś w czerwcu, ale do tej pory nie odpisał.

Nie wiem co to jest "adblock z łapką" (osobiście używam uBlock Origin). W każdym razie, jeśli korzystasz z listy "alleblock", to żeby nie było problemów z galeriami, do wyjątków trzeba dorzucić co następuje:

allegro.pl#@#div[data-box-name="Container top_carousel_reco_same_seller"]
@@||allegroimg.com^$image,domain=allegro.pl

 

 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@piimaa

Januszerka z towarem "niesprawdzonym" albo "przypadkiem" wystawionym w błędnej kategorii skończy się wraz z ostatecznym przeniesieniem januszy handlu na Allegro Lokalnie.

Po profesjonalizacji allegro.pl niepełnowartościowy towar zacznie znikać z wyszukiwarki,  bo posiadacze kont firmowych, którzy spróbują takich zagrywek będą szybko wyprostowani przez konkurencję.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów