anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kilka uwag na temat sprzedających

wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Zamawiam co nieco na allegro, czasem jest tego niewiele, a w niektórych miesiącach więcej niż myślałem.

Niestety zamawiając więcej przedmiotów od różnych sprzedawców, spotykam się często z nieuczciwym podejściem do kupujących.

- aukcje jest z x przedmiotami, a po jakimś czasie sprzedawca odwołuje aukcję i złożone oferty bo okazało się, że jednak nie ma ich na stanie (nie chodzi tylko o przedsprzedaż)

- notoryczne słabe zabezpieczenie przesyłanych książek, książkę można odesłać ale niesmak pozostaje a w momencie jak sprzedawca zwrócił pieniądze za książkę, to nadal niesmak pozostaje, więc chętnie zostawiłbym informację dla innych, a w tym momencie słabo dać sprzedawcy negatywny komentarz

- zauważyłem że niektórzy sprzedawcy zakładają kilka profili pod różnymi nazwami (a po zamówieniu faktury przychodzą z jednej firmy). Myślę, że jest to mechanizm obejścia blokady konta przez allegro, czasami zasłużonej, z tym też powinno się walczyć

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@wafcio496 Ale jaki Ty masz problem z komentarzem negatywnym? Zawsze możesz go wystawić, jeśli w Twojej ocenie sprzedawca na to zasłużył, bo transakcja nie do końca była udana. Ostrzegasz tym innych kupujących przed problemami. Ważne, aby komentarz był zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji. 

oznacz moderatorów

wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Gdyby to się zdarzało raz na pół roku to jeszcze można przymknąć oko. Ale im więcej się zamawia tym częściej zawartość jest lekko uszkodzona, bo np. sprzedawcy oszczędzają na porządnym zapakowaniu. Negatywa wystawiam jak jest coś mocno nie tak, ale jak odsyłam i zwraca mi sprzedawca pieniądze to stratny jestem tylko na czasie. A to nie jest to samo jak sytuacja w której sprzedawca znika albo długo zwleka z załatwieniem tematu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wafcio496 dziękuję za Twoją opinie!
Komentarze służą właśnie temu aby móc podzielić się swoimi wrażeniami i opinią o transakcji jeśli więc wysłana do Ciebie książka została nieodpowiednio zapakowana i chciałbyś się podzielić tą opinią to zostawienie komentarza jest właściwym miejscem. 
Warto zauważyć, że nie musi wiązać się to z negatywem dla sprzedającego. 
Weryfikujemy konta zablokowane i nie godzimy się na zakładanie nowego konta jeśli na starym jest blokada. Kilka kont może wynikać z różnych przyczyn np. sprzedający oferuje różne produkty na różnych kontach.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wafcio496
#9 Pomysłodawca#

"Kilka kont może wynikać z różnych przyczyn np. sprzedający oferuje różne produkty na różnych kontach."

Jeżeli na różnych kontach sprzedawca sprzedaje produkty tego samego typu to po co mu dwa konta? Mogę podać przykłady:

tantis_pl I the_book - faktury/rachunki wystawią na tą samą firmę KFI, z pierwszego i drugiego konta sprzedawcy zamawiałem książki, komiksy i to głównie mają w ofercie.

- www-matfel-pl i MATFEL-pl ten sprzedawca to nawet w swoich nazwach za mocno nie kryje, a gdzieś jeszcze widziałem konto z suffixem "-1", a też głównie książki sprzedaje, to po co mu dwa? Jedyny problem jest taki, że jak sprzedaje książki na dwóch kontach o tej samej tematyce to czasami na darmową wysyłkę SMART się nie łapią, bo inne konta, mimo że to ta sama firma.

- inny sprzedawca to tradum_pl, drugiego konta na teraz nie kojarzę (zupełnie inna nazwa, ale pamiętam, że raz właśnie dostałem fakturę z tradum mimo że zamawiałem u kogoś innego)

 

Oczywiście można tłumaczyć, że skoro jest helion.pl to po co mu inne marki jak onepress.pl czy ebookpoint.pl, ale to jest poza jurysdykcją allegro, a ze sprzedawcami i takami kontami można zrobić porządek, żeby klienci mieli łatwiej

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@wafcio496Kilka kont z podobnym asortymentem bardzo często służy do testowania różnych strategii sprzedaży. Na przykład na jednym koncie sprzedajesz bez smart i bez ponoszenia kosztów jakie smart za sobą niesie, na drugim ze smartem i porównujesz co się bardziej opłaca.

Można też sprawdzić czy klienci częściej kupują jeśli sprzedajesz dany towar drożej, ale wydajesz pieniądze na reklamę, czy też taniej - na granicy opłacalności, licząc na to, że zarobisz na ilości.

Generalnie niespecjalnie opłaca się mieć kilka kont i dzielić sprzedaż, dlatego że im większy masz obrót na jednym koncie, tym większe benefity i większa sprzedaż.

Przykład 1- punkty jakości sprzedaży za obrót

Przykład 2- po większej ilości transakcji masz więcej wystawionych ocen i mniej zagraża ci przypadkowa ocena negatywna, która na małym koncie zamyka sprzedaż

itd.

Pewnie są tacy co stosują takie zabiegi do zmiany konta po nałapaniu negatywów (żeby wtedy przenieść się na czyste konto), ale nie widzę w tym większego sensu. Jak przeskrobiesz coś na jednym koncie to Allegro blokuje wszystkie

oznacz moderatorów

wafcio496
#9 Pomysłodawca#

Przy zamówieniach prywatnych w takim układzie jedynym problemem jest to, że każde konto sprzedawcy traktowane jest osobno i wysokość wysyłki dla SMART jest liczona od zera. A przecież fizycznie to ten sam sprzedawca

 

Przy kupowaniu przedmiotów na fakturę, powoduje to generowanie dodatkowych dokumentów, zamiast jednego zbiorczego. A jeżeli by się chciało to się da, bo taka firma jak Uber potrafi wystawić zbiorczą fakturę za cały miesiąc. Tylko sklepy tego nie ogarniają.

 

Dlatego jeżeli allegro pozwala na otwieranie wielu kont tym samym sprzedawcom to dobrze byłoby gdyby allegro łączyło w jedno zamówienie (koszty wysyłki, faktura, chociaż faktura leży po stronie sprzedawcy) a nie dzieliło z osobna na każdego sprzedawcę

oznacz moderatorów