anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś opłacił zakupy na Allegro z mojego konta przy pomocy wyłudzonego kodu BLIK, co mogę zrobić?

manoel
#7 Wielbiciel#

wczoraj dokonano zakupu na allegro poprzez wyłudzony od mojej żony kod blik. mimo kontaktu z allegro - brak odzewu. dlaczego allegro pozwala na dokonywanie transakcji z kradzionych środków pieniężnych? czy tak ciężko namierzyć podejrzaną transakcję mając informację o przybliżonej godzinie i kwocie?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@manoel Jaki to był kontakt?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

manoel
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

manoel
#7 Wielbiciel#

dziękuję, napisałem do nich poprzez ten link. mam nadzieję, że coś zrobią

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@manoel Napisz jak się sprawa zakończyła. Powodzenia!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@manoel dobrze, że do nas napisałeś, skonsultujemy to z operatorem płatności, by odnaleźć tę wpłatę i podejmiemy odpowiednie kroki.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:49865925
#2 Obserwator#

mam ten sam problem,proszę o pomoc nie wiem gdzie to zgłosić 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:49865925 Wczoraj wieczorem otrzymałeś od nas wiadomość w sprawie swojego zgłoszenie, dlatego bardzo proszę o odpowiedż na nią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:49865925
#2 Obserwator#

jak się sprawa rozwiązała?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:49865925 sprawa jest w toku i z pewnością jeszcze potrwa kilka dni , ,  , cierpliwości .

oznacz moderatorów

manoel
#7 Wielbiciel#

Po przypomnieniu się na policji stwierdzili, że nie mają info od allegro. Podesłałem im korespondencję z allegro na temat zgłoszenia. Policjant powiedział, że szanse marne bo często sprawcą jest poza Polską np Ukraina.

Niestety wszystkie organy zawiodły. Allegro i bank natychmiast zostali poinformowani o sytuacji i nikt nie zatrzymał transakcji. A policja jak to policja-najlepiej umożyć z powodu niewykrycia sprawcy...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

manoel sprawa kradzieży na Blik - była głośna w mediach . Warto czasem zajrzeć choćby tu -https://www.wp.pl

Dałeś się nabić w butelkę i szukasz winnych wszędzie tylko nie u źródla .

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Przecież ktoś musiał podać ten kod blik i dodatkowo zaakceptować transakcję. Jeśli był przymuszony do tego np. grożono pistoletem to wówczas sprawa dla policji, jeśli zrobił to dobrowolnie to jego wybór.

oznacz moderatorów

manoel
#7 Wielbiciel#

Widzę, że większe z was cwaniaczki (tatlok i mdrogeria) i wszystkie rozumy pozjadaliście. Jeśli dostaję prośbę z konta Facebook od przyjaciela mieszkającego zagranicą to mam do niego zaufanie. Że coś jest nie tak szybko się zorientowaliśmy - wystarczyło wstrzymać transakcję, to nic trudnego. 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@manoel

@TATLOK  i @mdrogeria to nie "cwaniaczki" więc nie oskarżaj.

Porzykład Facebooka jest akurat dowodem nieostrożności.

Jeśli podałbym obcej osobie hasło i login do konta w banku, to nie będę winił banku, że mi pieniądze zniknęły. Zrozum.

Padliście ofiarą oszustwa, ale użytkownicy tego forum nie są temu winni.

A tu https://bezprawnik.pl/kradziez-na-blik/ masz odpowiedź.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

manoel jesteś dorosły-a i z pełną odpowiedzialnością podejmujesz decyzje .Przez życie nikt Cię za rączkę nie będzie prowadził . Piszesz ,, to nic trudnego ,, jak widać na załączonym obrazku łatwiej bylo pomyśleć .

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

"Widzę, że większe z was cwaniaczki (tatlok i mdrogeria) i wszystkie rozumy pozjadaliście."

Jeśli czytanie na portalach związanych z dbałością o bezpieczeństwo i opisującą cyberataki jest formą cwaniactwa? to zapewne wg. Ciebie może i jestem cwaniakiem, ja nazwał bym to inaczej, ale wsio ryba - mnie nikt nie oszukał  - bo myślę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

manoelCogito ergo sum .... bezpieczny 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TATLOK wieczorem będziesz miał paczkę w paczkomacie 😁

oznacz moderatorów