anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto ponosi koszt zwrotu przesyłki kurierskiej

car-technic
#2 Obserwator#

Nie jest dla mnie jasne to kto ponosi koszt zwrotu przesyłki gdy chcę zwrócić towar. Czy jako konsument ZAWSZE dostaje zwrot pieniędzy za koszt przesyłki? Czy jeżeli sprzedawca doda w opisie przedmiotu zdanie o tym że "koszt zwrotu przesyłki pokrywa kupujący" to jest to zgodne z regulaminem i wtedy Ja płace za potencjalny koszt przesyłki zwrotnej?

Jako przykład aukcja na której zamówiłem część klik 

"Koszty zwrotu części sprawnych, zgodnych z opisem bądź niewłaściwie zakupionych pokrywa kupujący."

Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@car-technic Przy zwrocie towaru odsyłasz go na własny koszt do sprzedawcy, a on musi Ci zwrócić koszt przedmiotu + koszt wysyłki do Ciebie.

Jeżeli masz darmowy zwrot Smart lub darmowy zwrot paczkomatem InPost, nic Cię nie kosztuje odesłanie towaru w ramach zwrotu, a sprzedający musi Ci oddać koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie.

Musisz jeszcze odróżniać zwrot bez podania przyczyny, bo Ci towar nie odpowiada i się rozmyśliłeś, od zwrotu z powodu wad. Powyżej masz informację o zwrocie bez podania przyczyny.

Jeżeli towar ma wady, odsyłasz go zawsze na koszt sprzedawcy, a on jeśli towaru nie wymieni lub nie naprawi, oddaje Ci wszystkie koszty, czyli za towar + wysyłka do Ciebie + koszt odesłania.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 Jeżeli masz darmowy zwrot Smart lub darmowy zwrot paczkomatem InPost, nic Cię nie kosztuje odesłanie towaru w ramach zwrotu, a sprzedający musi Ci oddać koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie.

Edytuj jak dasz radę, zakup w smarcie to czemu sprzedawca ma oddać koszt wysyłki do kupującego jak miał za darmo 🙂

Zakup w smarcie, sprzedawca oddaje za sam towar, koszt wysyłki i zwrotu jest darmowy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Niczego nie muszę edytować, w moim poście było też o darmowym zwrocie paczkomatem InPost, gdzie za wysyłkę kupujący płaci. Każdy normalny wie, że jeśli przy Smarcie nie płaci, sprzedawca nie zwraca kosztów dostawy. Przy paczkomacie bez Smart zwraca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@car-technic jeśli kupiłeś od firmy to taki zapis można se w książki schować, przy odstąpieniu musi Ci oddać co wpłaciłeś Towar i koszt dostawy ( najtańszy dla danego produktu z oferty ) a Ty odsyłasz na swój koszt 🙂

Jak to osoba prywatna sprzedaje może se dowolnie ustalać warunki zwrotów bo nie podlega pod ustawę konsumencką 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

car-technic
#2 Obserwator#

Jeżeli sprzedawca jest wystawiony na allegro i nie przenosi mnie na allegro lokalnie to znaczy ze jest firma? W opisie jest normalnie podany NIP firmy itd. ale nie wiem jak odróżnić sprzedawcę na allegro od prywatnej osoby.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@car-technic Niekoniecznie, na Allegro Lokalnie mogą sprzedawać osoby prywatne i firmy, na zwykłym Allegro też. To, czy sprzedaje firma poznajesz po danych firmy podanych w zakładce O sprzedającym lub po czymkolwiek innym, co wskazuje na prowadzoną działalność gospodarczą, na przykład po informacji o wystawianych paragonach lub fakturach. Absolutnie wyznacznikiem nie jest rodzaj konta Allegro, czyli konto zwykłe lub konto firma.

oznacz moderatorów