anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam kradziony telefon , co teraz?

daria19_2010
#7 Wielbiciel#

Witam, 12 miesięcy temu kupiłam przez allegro telefon Samsung Galaxy s20 Ultra 5g za prawie 5 tysięcy,opcje zapłaty wybrałam raty payu, zostało mi pare rat do spłaty i dzisiaj rano zapukała policja do drzwi ze telefon jest kradziony. Po rozpakowaniu paczki nic nie wzbudziło mojego podejrzenia, oryginalnie zapakowane pudełko, słuchawki,kabel itd, dostałam nawet fakturę i podbitą kartę gwarancyjną. Czy jest jakakolwiek szansa na zwrot pieniędzy przez allegro?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@daria19_2010  Poważnie! dopiero po roku używania telefonu cię namierzyli?

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

no co może dopiero włączył

a sprawdzałeś czy to prawdziwi policjanci. Może padłeś ofiar oszustwa na policjanta

(teoria głupia ale kto wie w dzisiejszych czasach)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Mają najnowszy system  "Pegasus" i dał się namierzyć.😁

oznacz moderatorów

daria19_2010
#7 Wielbiciel#

tak po roku, Panowie Policjanci jak sie ich spytałam to odpowiedzieli: no tak czasami jest...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@daria19_2010 Kupiłaś od firmy (faktura i karta gwarancyjna przez nią podbita) czy od osoby prywatnej (faktura i gwarancja podbita przez jakiś salon GSM)?
Jeśli to drugie, to prawdopodobnie ktoś wziął telefon na raty (nie informując o tym fakcie w opisie) i przestał je spłacać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

daria19_2010
#7 Wielbiciel#

Tak, telefon był wzięty na raty i ktoś niespłacał rat ....Policja wzieła kopie faktury, wydruk z allegro, i telefon 😞 nawet nie dali zgrać zdjęć... cały rok rzycia poszedł sie rypać...:(

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@daria19_2010 Przykra sprawa, nie lubię kupować takich rzeczy.😣

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@daria19_2010 "nawet nie dali zgrać zdjęć" - jak to nie dali? To są Twoje prywatne dane, masz do nich prawo. Grzej na komendę i składaj zażalenie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@daria19_2010 

Pozostaje Ci iść na komisariat z pyskiem: kupiłam w dobrej wierze, domagam się możliwości skopiowania prywatnych danych i resetu ustawień.

Przedmiotem postępowania jest aparat, a nie jego zawartość, więc nie mają prawa Ci tego uniemożliwić. Jeśli będą próbować - zwrot "niedopełnienie obowiązków i nadużycie uprawnień" powinien ich trochę otrzeźwić.

@Knowhere 

Naprawdę tak się porobiło, że telefon pozostaje własnością operatora do spłacenia ostatniej raty? Chyba trochę wypadłam z obiegu - mój ostatni telefon na raty to był Siemens SL 45i😊

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@daria19_2010 Tak, jest szansa. Wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących możesz złożyć do 180 dni od zakupu, ale w szczególnych przypadkach, zgodnie z regulaminem, ten czas może zostać wydłużony. Jeśli policja odebrała Ci telefon, napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b... dołączając pismo otrzymane z policji.

Jeśli rekompensata zostanie przyznana, odpowiednia kwota za towar wpłynie do banku, a Bank rozliczy się z Tobą zwracając wpłacone raty. Napisz tutaj, jak Allegro zareagowało na Twój wniosek.

oznacz moderatorów

Client:60829208
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję wszystkim. Do 3 dni roboczych odzyskam swoje pieniądze. Bardzo szybko allegro zareagowało, nawet się nie spodziewałam. Dziękuję !

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

 

No to super.

Mam jednak pytanie do wszystkich, tak teoretycznie (to może niewłaściwe forum):

Policja zabrała kopie dokumentów (nie oryginały), zabiera też telefon, nie pozwalając skopiować prywatnych danych. Za zdaniem @Knowhere nie wydaje mi się, żeby tak było można. Nie wolno nic skasować, ale kopię mam prawo zatrzymać. Zgadza się?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER W czym ty się tutaj doszukujesz problemu? W jakichś danych, w bzdetach, w zdjęciach z wakacji? Ważne że Allegro oddało kilka tysięcy zł za kradziony telefon po czasie przysługującym na POK. Sprzedający poniesie konsekwencje, a kupujący jest zadowolony.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@xyz96

Dla Ciebie może bzdety, a dla posiadacza telefonu, jego prywatne życie.

Doszukuję się problemu w działaniach policji (o ile ta historia jest prawdziwa).

oznacz moderatorów

Client:60829208
#7 Wielbiciel#

Te jakieś dane to np zdjęcia moich dzieci, jedno urodziło się 8 miesięcy temu, więc ty jako rodzic weż wytłumacz dziecku ,że niemasz zdjęć jak się urodziło... byłam na komendzie , odzyskałam zdjęcia, Pan Policjant tłumaczył ,że niemieli czasu czekać, mieszkam na Wsi , gdzie jest jeden posterunek Policji na którym pracuje 4 policjantów, nawet niema protokolanta, bo jest dochodzący, jestem z nim umówiona na jutro na 8 rano, żeby jako osoba poszkodowana zgłosić popełnienie przestępstwa. 

  •  
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:60829208 teraz to już nie jest Policja tylko Milicja, poproś grzecznie może to będzie człowiek nie Milicjant. Dla niektórych tylko przepisy sa ważne nie widzi człowieka, tak to jest z byłymi urzędniczkami.☹️

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:60829208 Jak już będziesz na komendzie, to domagaj się przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych w Twojej obecności (albo sama to zrób), żeby na pewno nic na nim nie zostało. Bo rozumiem, że kartę SIM/pamięci z telefonu wyjęłaś?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów