anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Witam

Kupiłem dzisiaj konsole od użytkownika [edycja] sprzedał 70 sztuk Playstation 5 konsole bardzo szybko mu zeszły po moim zakupie zostało 7 konsol a 10minut później nie było juz żadnej 

 

Mowa o aukcji numer 9923855920

 

Pisze gdyż użytkownikowi po tym jak sprzedał 70 sztuk zawieszono konto nie odpowiada na maila telefon to skrzynka glosowa się odzywa

Chce zobaczyć czy jest tutaj jeszcze ktoś kto kupił z tej aukcji i jak się  zapatrujecie na ta ofertę czy to był scam? przelałem 2411,99 dzisiaj cena byla 100zl wyższa od regularnej czyli 2399 - normalna to 2299 wiec nie można powiedzieć ze to była jakaś okazja 

Gosc nie odpisuje, kasa przelana, ma na aukcji czas wysyłki 23dni i teraz jest 23dni czekania czy zostanie wysłane czy jednak Program ochrony kupujących 

 

Ktoś ma jakieś zdanie dlaczego zaraz po wyprzedaniu aukcji zawieszono mu konto ? mial jeszcze inne konsole ale aukcje wszystkie znikły z chwilą zawieszenia konta teraz nie wiem co myśleć o tym

oznacz moderatorów
246 ODPOWIEDZI 246

racoon29
#7 Wielbiciel#

To rzeczywiście ciekawe,coś tak czuję że pieniądze to dopiero odzyskamy po 14 dniach poprzez program ochrony kupujących

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SeniorDeLaVega Wczoraj o 15:55 dostałeś od nas wiadomość z dokładnym wyjaśnieniem powodów i uzasadnieniem naszej decyzji. Szczegółowo opisaliśmy wątpliwości w tej sprawie i tak jak poinformował Cię nasz pracownik, Twoje konto pozostanie zablokowane, aż do czasu realizacji dotychczasowych transakcji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  nie w tym konkretnym przypadku, ale generalnie : czy zwrot pieniedzy Kupujacemu również zaliczy się do realizacji transakcji?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający sam napisał, że nie wie czy będzie w stanie zrealizować zamowienia na czas, i że chce zwrócić wszystkim środki. Skoro zamówień nie otrzymamy, to chcemy prędko odzyskać środki. I nie dlatego, że boje się o swoje pieniądze, tylko dlatego że są to pieniądze przeznaczone na konsolę ktòrą chcę zakupić jak najprędzej.

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie @Claudya1  jeżeli ja szybko potrafię wpłacić bez problemu to tak samo chciałbym zdobyć zwrot to powinno iść w 2 strony . Sprzedający pisze tak Allegro tak wiec wiadomo ze coś jest nie halo jeśli by zgłosił sam zwrot pieniądze już byśmy pewnie mieli na koncie ...  

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Damian1380 wypłata pieniędzy przez Allegro może potrwać nawet kilka dni. 

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

@konto zamknięte Gdyby tak się stało to chociaż byśmy dostali jakieś powiadomienie . @_HolaOla_ Czy można się od Ciebie dowiedzieć czy środki z tych konsol ma Allegro bo tak twierdzi sprzedawca czy faktycznie ten pan ? Jeśli Allegro co za problem zwrócić nam pieniądze ? Przecież jak się kupuje zakupy w sklepach internetowych środki zwracane są natychmiast a tu jedna wielka nie wiadoma . . . 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Damian1380 zwrotu środków należy dokonać niezwłocznie, ale niezwłocznie może trwać 14 dni 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Damian1380 Prawdopodobnie zablokowali mu konto i zablokowali też wszystkie pieniądze, które dostał od kupujących. Teraz będą go zmuszać, aby oddał wpłaty z w własnych środków, a jeśli ich nie ma, kredyt musi wziąć, bo jego pieniądze trzyma Allegro. Gdy weźmie pożyczkę i Wam wpłaty odda, odblokują mu konto i wypłacą mu zatrzymane pieniądze.

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

@xyz96  Co Ty teraz dajesz 😂 chłop weźmie kredyt żeby nam pieniądze oddać już to widzę . Skoro Allegro ma środki niech je zwracają i tyle to tak jakby cofnąć sprzedaż . Mam tu konto tyle lat zawsze było spoko raz zostałem oszukany na telefon musiałem zgłaszać na policję sprawę pieniądze dostałem po jakoś 2 miesiącach a teraz znowu to samo . Jeśli faktycznie portal ma te pieniądze czemu robią problem ze zwrotem nie mam pojęcia 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Damian1380 bo to jest Allegro, tu logika nie działa😁 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Damian1380 Ja mam tu konto chyba ze 13 lat i nie mam żadnych problemów, ponieważ  nie kupuję tu niczego o większej wartości, niczego w żadnych wątpliwych okazjach, najwyżej jakieś drobiazgi niedostępne w sklepie obok mnie, a i to rzadko. Czym dalej od Allegro, tym lepiej 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 abstrahując od tej konkretnej sytuacji, to trochę lipa....

Kupuję coś po okazyjnej cenie , cokolwiek : miksery, TV, telefony itp.. bo hurtownia padła, bo powystawowe , tysiąc powodów. Dokładam swoją marżę. Jestem ciagle najtańszy. W ciągu kilku dni wyprzedaję wszystko za konkretną kwotę. Allegro mi blokuje moje środki. Ja wysyłam urządzenia ale wiadomo transport, odbiory, itp - to trwa.  A za zakup muszę zapłacić teraz. I mam brać pożyczkę? Dodatkowe koszty - bo tak decyduje Allegro? Z jednej strony racja - blokada środków aby w razie czego oddać kupujacym - rozumiem, ale jeżeli jestem uczciwy i z powodu tej blokady muszę zaciagać kredyt....niefajnie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

SatysfakcjiSmak
#8 Zapaleniec#

Nie wiem kto tutaj dał lajka w punkt 

nic tu nie jest w punkt, trzeba nam powiedzieć czy środki są zabezpieczone do wypłaty czy nie i kiedy będą zwrócone 

oznacz moderatorów

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Witam. Proszę mi wytłumaczyć w takim razie jak mam zrealizować zamówienia na kwotę 135 tys zł, nie otrzymując zapłaty za towar, bo pieniądze przetrzymuje Allegro? Proszę mi wyjaśnić, czemu za dostarczony towar ( kod za 180 zł ) również wstrzymaliście mi fundusze, skoro transakcja została zrealizowana ? Dziś przesłałem Wam w związku z ta sytuacją prośbę o zwrot środków wszystkim kupującym, bo nie będe w stanie wywiązać się z tego zamówienia, nie mając środków na koncie oraz nie wiedząc, kiedy i czy zostanie moje konto odblokowane. Chcieliście Państwo fakturę na sprzęt którą dostaliście i po tej sytuacji Allegro stwierdziło, że są opóźnienia w sklepach w zwiazku z zamówieniami konsoli i że może się termin opóźnij i blokują moje środki. Ale nie rozmawiali z moim dostawcą, i tak naprawdę nie wiedzą czy tak będzie, jednak sprzedaż mi pełną zablokowali, środki oraz możliwość sprzedaży innych produktów. Czy to jest normalne ? Czy tak ma wyglądać sprzedaż przez Wasz serwis ? Mam ponad 300 pozytywnych komentarzy i nigdy nie było problemów, wszystkie dokumenty potrzebne chciałbym dostarczyć żeby jak najszybciej odblokować moje konto, ale Allegro chce, żebym z własnej kieszeni opłacił 70 konsoli i wysłał je ludziom nie wiedząc, czy otrzymam dostęp do moich środków ?Przecież to absurd ! Wysłałem dziś wniosek o zwrot środków na co mam potwierdzenie w korespondencji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pożyczkę w baku musisz wziąć, albo zatrudnić prawnika, który uwolni Twoje pieniądze w Allegro Finanse sądownie, a Ty po ich otrzymaniu zwrócisz wpłaty. Koszty sądowe i koszty zastępstwa procesowego poniesie Allegro.

oznacz moderatorów

SeniorDeLaVega
#9 Pomysłodawca#

Proszę mi wytłumaczyć, dlaczego ja mam brać pożyczkę, skoro po mojej stronie nie leży żadna wina ? Ja posiadam dokumenty na to, że zakupiłem konsole, i nie ma podstaw, dla których nie miałbym ich wysłać w dniu premiery. Nigdy nie miałem żadnego problemu z kupującym, zawsze moje transakcje przebiegały bez problemów. Środki są zamrożone na koncie Allegro, nie mam do nich dostępu, dlatego niech Allegro zwróci je kupującym, mogę allegro przesłać w dniu premiery zdjęcie wszystkich tych konsol które posiadam i dokumenty na to i zrealizuje wszystkie zamówienia w dniu premiery, jednak nie mam takiej szansy bo Allegro chce, żebym bez pieniędzy wysłał ludziom towar za 135 tys zł i czekał łaskawie czy Allegro mnie odblokuje czy też dalej będzie problem. Niestety to tak nie działa, ja mam potwierdzenie w mailach, że zleciłem zwrot środków wszystkim kupującym, gdyż recznie nie mogę tego zrobić przy zawieszonym koncie. Także proszę MODERATORA o poinformowanie działu bezpieczeństwa żeby czytali maile ode mnie i pieniądze za zrealizowane transakcje oddali mi na moje konto bankowe, bo ludzie otrzymali kody zakupione ode mnie transakcje są zatwierdzone i komentarz wystawiony pozytywny, a również takie wypłaty allegro potrafi zatrzymać. To jest po prostu skandal !

oznacz moderatorów

mollyswallaz
#9 Pomysłodawca#

też tego nie rozumiem, skoro sprzedający prześle wam dowód w dniu premiery, że posiada wszystkie konsole to dlaczego nie możecie mu odblokować konta i pozwolić wysłać towaru? my klienci również na tym tracimy bo wszyscy zainwestowali w te konsole odłożone środki a teraz nie kupimy na premierze bo ze zwrotem się nie wyrobicie ani sprzedający nie wyślę nam przez was towaru

oznacz moderatorów

Claudya1
#9 Pomysłodawca#

Co za parodia, nie dość że my nie odzyskamy pieniędzy to jeszcze sprzedający ma problem ze swoimi innymi transakcjami. Skoro sprzedający sam wycofuje się z transakcji i chce nam oddać pieniądze to dlaczego allegro tego nie zrobi skoro to oni je mają?. Temat ciągnie się dwa dni i żadnych konkretów tu nie ma ze strony włodarzy allegro. Mam nadzieję że pieniądze odzyskam czym prędzej bo mam zamiar zamówić konsole ze sklepu w dniu premiery, ale żeby to zrobić muszę mieć na to swoje środki!

oznacz moderatorów

Damian1380
#9 Pomysłodawca#

Ja nawet mam na ta konsole i mogę dostać pieniądze po 2 tygodniach ale żeby nie było ze dostanę konsole .... bo to by było przegięcie . Z Allegro nie mamy nawet żadnego wsparcia mogli by sami jako portal napisać ze sprzedający wycofał się z sprzedaży bo się nie wywiązał z umowy czy coś będziemy oddawać pieniądze to nie jest cisza ... brawo 👌👏

oznacz moderatorów