anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem konsolę Playstation 5, konto Sprzedającego zostało zawieszone, co teraz?

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Witam

Kupiłem dzisiaj konsole od użytkownika [edycja] sprzedał 70 sztuk Playstation 5 konsole bardzo szybko mu zeszły po moim zakupie zostało 7 konsol a 10minut później nie było juz żadnej 

 

Mowa o aukcji numer 9923855920

 

Pisze gdyż użytkownikowi po tym jak sprzedał 70 sztuk zawieszono konto nie odpowiada na maila telefon to skrzynka glosowa się odzywa

Chce zobaczyć czy jest tutaj jeszcze ktoś kto kupił z tej aukcji i jak się  zapatrujecie na ta ofertę czy to był scam? przelałem 2411,99 dzisiaj cena byla 100zl wyższa od regularnej czyli 2399 - normalna to 2299 wiec nie można powiedzieć ze to była jakaś okazja 

Gosc nie odpisuje, kasa przelana, ma na aukcji czas wysyłki 23dni i teraz jest 23dni czekania czy zostanie wysłane czy jednak Program ochrony kupujących 

 

Ktoś ma jakieś zdanie dlaczego zaraz po wyprzedaniu aukcji zawieszono mu konto ? mial jeszcze inne konsole ale aukcje wszystkie znikły z chwilą zawieszenia konta teraz nie wiem co myśleć o tym

oznacz moderatorów
246 ODPOWIEDZI 246

xyz96
#21 Demiurg#

Otwórz spór i domagaj się towaru lub zwrotu wpłaty https://allegro.pl/dyskusje/nowa Po 24 godzinach w dni robocze pomoże Ci tam pracownik Allegro.

Jeżeli mimo to problem nie zostanie rozwiązany, po 14 dniach od zakupu wypełnij wniosek o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

Nie musisz zgłaszać sprawy na policję.

Skoro na aukcji wysyłka 23 dni, Twój wniosek do POK zostanie zablokowany do czasu dostawy podanego na aukcji, ale nie odpuszczaj, odczekaj i po tym terminie powinieneś mieć przyznaną rekompensatę, jeśli nie otrzymasz towaru.

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

dziękuję za odpowiedź właśnie tak zrobiłem bo jeszcze przez chwile myślałem żeby czekać 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CzarnySprzedaz  Słuchaj  @xyz96  Dyskusję zawsze otwieramy PRZED upływem czasu dostawy deklarowanego przez Sprzedającego. Najbardziej owocne są dyskusje o brak dostawy towaru otwarte między 15 sek a 5 min po zakończeniu aukcji.

Ps Nie pomyślałeś PRZED zakupem? ze to towar wysokiego ryzyka?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

słuchaj pinsplash nie udzielaj się  jak nie masz konstruktywnej rady, śmierdzi na 100 kilometrów sprawa oszustwem a ja mam co czekać 23dni bo tak pisał prawdopodobny oszust? jak będziesz mial taka sytuacje to sobie czekaj 23dni jak umiesz czekać w takich sytuacjach  ze spokojem -  ja nie zamierzam czekać sprawa jest o 2400 a nie o 50zł

 

a co do wysokiego ryzyka to ma on ponad 30 pozytywów starych i nowych komentarzy bylem 45 osobą która zakupiła z tej aukcji a nie pierwszą wiec co ty mi tutaj piszesz o tym ze jakiekolwiek ryzyko było 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@CzarnySprzedaz  Nie było ryzyka? To czemu wątpisz ? Czekaj 23 dni. Kupując na aukcji = zaakceptowałeś warunki.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

Widzę że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem i logicznym myśleniem, z tobą kończę dyskusje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Dyskusję można otworzyć godzinę po zakupie, nie tylko po czasie dostawy. Ktoś dał taką możliwość nie bez powodu. Jeśli zapłacisz dwa i pół tysiąca, a potem zobaczysz, że konto zawieszone, sam ją otworzysz i nie będziesz tutaj kpił z innych.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Kupując na aukcji, akceptujesz jej warunki. Było podane 23 dni? Było. Więc niech czeka. Albo niech nie kupuje na takich aukcjach. Nie kpię. A co do możliwości do otwarcia dyskusji zaraz po - no cóż jeden z błędów Allegro....danie dzieciom zapalniczki do ręki. A co ja ci tam będę mówił : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/koszmarne-komentarze-raz-jeszcze/m-p/11331...Chodzi  tego kupującego którego negatyw opisał @myslenie-szkodzi . Pozamiatane. Dziękuję.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@CzarnySprzedaz   Sprzedawca ma  321 ocen pozytywnych więc chyba jest wiarygodny.  Pisze że  wysyłka po 14 dniach  dopiero więc pewnie  dopiero  zbierał pieniądze na  sprowadzenie przedmiotów.

Konto mógł mieć zawieszone  jeśli nie zapłacił  prowizji  do  Allegro, akurat  dziś jest 14 -sty  więc kolejny dziś termin się kończy

Zgłaszanie obecnie dyskusji  jest  trochę przedwczesne, wytrzymaj te 23 dni  zgodnie  z terminem dostawy  i jeśli nadal nie będzie  realizacji  zakupu wtedy  zgłaszaj do  Allegro.

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

tak tylko dziwnym trafem zablokowano mu konto  zaraz po wyprzedaniu konsol, skoro na 70sztukach konsol ps5 zarobił w ciagu 2 dni 167tysiecy to nie sadze ze nie mial pieniędzy na opłacenie prowizji za wcześniejsze aukcje bo to co mu teraz zeszło to sa prowizje pod następny cykl rozliczeniowy 

 

ponadto  postępowaniem Allegro w przypadku nie opłacenia prowizji do 14 nie jest od razu blokada  konta tylko dostajesz Jeszcze do 1 następnego miesiąca czas na wpłatę, potem wysyłają pismo z przedsądowym wezwaniem do zapłaty, i nie wierze ze ktoś kto ma mozliwosc sprzedaży na 200 000 tysięcy zl  bo mial Jeszce inne konsole nie ma do zapłaty na prowizje 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@CzarnySprzedaz To żeś się pośpieszył z tym zakupem, zacząłeś myśleć po zapłacie, zawsze możesz złożyć wniosek do POK(po 14 dniach od zakupu). Może tylko "panika", nie będzie źle.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Nie wiem co to za sprzedawca bo już nick został edytowany ale mi ta sprzedaż śmierdzi. Największe sklepy z elektroniką w Polsce nie są w stanie zagwarantować dostaw konsoli w tym roku (np x-kom już zapowiedział, że do końca roku nie dostanie ani jednej sztuki) a jakiś sprzedawca na Alllegro nagle sprzedaje i za 23 dni będzie miał ? Nie ma szans.

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

sprzedawał od dwóch lat kody do doładowania i sybskrypcje game pass wiec może mial jakiś dostęp na 70 sztuk skoro sprzedawał kody np. na 150zł za 145zł a sam musiał na tym coś zarabiać przecież i ma pozytywne komentarze,  odpisał mi ze sam nie wie dlaczego sprzedaż jest zablokowana i sam to teraz wyjaśnia z allegro ale ja juz zgłosiłem zwrot towaru mam nadzieje ze albo on mim zwróci ciagu 14dni ale po 14dniach dostane zwrot od allegro - jak dla mnie narazie daje sobie na dłuższy czas spokój z takimi aukcjami od typów którzy nie sa firmą nawet pomimo mnóstwa pozytywnych komentarzy

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Bez urazy ale chciałeś kupić konsole PS5 od kogoś kto nawet firmy nie prowadzi i handluje tylko kodami ? Sam się prosisz o problemy. Już większe szanse na zakup miał byś w dni premiery w sklepach online. Obyś szybko odzyskał pieniądze. Daj znać czy sprzedawca Ci je odda.

oznacz moderatorów

JapanSakura
#7 Wielbiciel#

Nie obraz się ale kto kupuje konsole przed premierą na allegro... Porażka.

oznacz moderatorów

BanksDetal89
#8 Zapaleniec#

kto kupuje konsole ? XDD no kuźwa większość graczy kupuje preordery a że jest dużo nieudaczników którzy Szukaja jak sobie dorobić na okresie świątecznym to druga sprawa, zgłaszaj do Allegro jak nic nie ma na co czekać 

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

normalna sprawa jest co ty nie znasz właśnie pojęcia jak Preorder lub Przedsprzedaż ? co jest porażką w twojej opinii bo nie rozumiem

oznacz moderatorów

CzarnySprzedaz
#9 Pomysłodawca#

a czy ogarniasz ze w sklepie juz dawno preordery wyprzedane a na stronie producenta Jeszcze dawniej ?  nie porównuj tutaj allegro do portalu oszyustw nie po to wprowadzili tutaj POK żeby mieć taka opinie 

oznacz moderatorów

JapanSakura
#7 Wielbiciel#

Po prostu jesteś naiwny a teraz zostałeś z niczym.

oznacz moderatorów