anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiony telefon problem

mkamilm1998
#7 Wielbiciel#

Witam! Mam problem zakupiłem telefon przez Allegro telefon przyszedł z uszkodzona bateria telefon wrócił do sprzedającego przysłał „nowy” który miał dalej problem z bateria a w dodatku po kilku dniach dotyk przestał działać ( przy przeglądaniu youtube dotyk przestał reagować ) telefon ponownie odesłałem. Wrócił po raz 3 z „gwarancji” w telefonie niby została wymieniona bateria i ekran tylko problem w tym ze telefon wcale się nie włączył i nie działa… Co można zrobić w takim przypadku? 
Na telefonie są wszystkie moje prywatne dane koszt telefonu 1400 zł…

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mkamilm1998, czy chodzi o zamówienie nr 41e7b4a1-e4f4-11ec-b5ec-43ed74d61b39?

Widzę, że był to zakup od firmy, więc mamy tutaj do czynienia z transakcją konsumencką. Jeśli chodzi o reklamację, Twoje uprawnienia zwiększają się, gdy zgłaszasz do reklamacji tę samą rzecz drugi lub kolejny raz (tzn. towar był już naprawiany lub wymieniany). Kolejna reklamacja tego samego towaru nie musi dotyczyć tej samej wady - może być to zupełnie inna usterka.
 

W takiej sytuacji sprzedawca musi obowiązkowo zachować się tak jak żąda tego kupujący, tj. naprawić lub wymienić rzecz na nową, a nawet obniżyć cenę towaru lub przyjąć zupełne odstąpienie od umowy. Nie może proponować Ci kolejnej naprawy towaru, jeśli tego nie chcesz. Do odstąpienia od umowy może dojść tylko wtedy, gdy wada towaru ma charakter istotny. Obniżyć cenę lub przyjąć odstąpienie od umowy sprzedawca musi również, jeżeli wcześniej w postępowaniu reklamacyjnym nie wywiązał się z obowiązku naprawy bądź wymiany towaru, pomimo takiego żądania konsumenta (artykuł 560 kodeksu cywilnego i artykuł 561 kodeksu cywilnego).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów