anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiony towar nie przyszedł, zwrot pieniędzy.

filipdb
#7 Wielbiciel#

Witam zakupiłem towar ( 2,4tys) na raty allegro, kredyt uznany pieniądze przelane, towar miał być po (dwóch dniach ) po tygodniu dyskusji sprzedawca co dziennie mówi że wyśle i tak przez 9dni...

Chciał bym zwrot pieniędzy, ale nie mam opcji anulowania tylko zwrot towaru (którego nie otrzymałem) dodam że w śledzeniu przesyłki towar nie odebrany od sprzedawcy.

Jak najprościej o zwrot pieniędzy ? Gdy sprzedawca mydli oczy że wyśle a tak się nie dzieje. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Client:44052296
#21 Demiurg#

@filipdb  skorzystaj z opcji zwrotu towaru (nie musisz posiadać fizycznie przedmiotu) albo poinformuj sprzedawce e-mailem o odstąpieniu od kupna.

Możesz również zmotywować sprzedawce do zwrotu kasy otwierając dyskusje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@filipdb W takiej sytuacji możesz wysłać sprzedawcy mailem swoją rezygnację z powodu niedotrzymania terminu dostawy podanego w aukcji, powołaj się na art 5431 Kc. Sprzedawca po takiej rezygnacji powinien oddać wpłatę niezwłocznie. Możesz też wypełnić formularz zwrotu - w tym przypadku nie musisz odsyłać towaru. Formularz będzie jedynie informacją o Twojej rezygnacji. Sprzedawca odda wpłatę do banku, a Ty z bankiem rozwiążesz umowę kredytową.

Gdyby był problem ze zwrotem wpłaty, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz anulowania bo sprzedający zmieniał status zakupu,  więc zrób zwrot zadziała tak samo a sprzedający musi zwrócić środki: Allegro - zwrot towaru.png

oznacz moderatorów