anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno opon i możliwości reklamacji

Arteq1995
#1 Nowicjusz#

Witam. Zakupilem opony przed sezonem zimowym. Opony 1 gatunku nowe sprawdzane. Po założeniu od razu bily mimo wywazenia, i jezdzie do proby ulozenia i dowazenia ponownie. 3 sztuki wedlug wulkanisty uszkodzone tzn nie spelniajace normy bicia a ns jednej zrobil się guz. Zalozenie kosztowalo mnie 120 zl . Demontaż do wysylki spowrotem do firmy weryfikujacej 50 zl. Moj czas kilka wyjazdów na dzialke . Koła zastępcze na czas weryfikacji. Rozmawialem poprzez allegro i sprzedawca bez ustaleń o zwrocie oddal mi pieniadze po 2tygodniach gdy sie upomnialem o jakis wydruk z ekspertyzy opon ( wynikow nie otrzymalem). Rozmawialismy wcześniej o wymianie na sprawne, ale domniemam ze wszystkie z tego modelu tak wygladaja i wysyłane sa ludziom jako sprawne, mimo wiedzy sprzedawcy o nie trzymaniu przez ten model parametrow opisywanych w ogłoszeniu. Czy mogę sie ubiegać o zwrot kosztów przeze mnie poniesionych ze względu na niezgodność z ogloszeniem? I prośbę o wycofanie ogloszen przez sprzedajacego na dany model opony ktory jest sprzedawany, lub wymuszenie na sprzedawcy dopisku ze sprzedawany jest jako 2gi gatunek.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Trzeba było wcześniej zapytać.

1. Musisz miec faktury imienne na w/w czynności (montaz, demontaz itp.).

2. Powinieneś mieć opinie/oswiadczenie oponiarza z zakładu o wadzie iopon.

3. Powinienes zlozyc reklamacje z w/w doku

4. Co do zwrotu poniesionych kosztów za zalozenie/zdjecie itp.: zalezy jeszcze z jakiego tytulu reklamowales towar.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Arteq1995 za montaż i demontaż musi Ci oddać, za czas dojazdu na działkę, zaniedbanie teściowej i złe samopoczucie nic nie dostaniesz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kostas11: jesteś pewny, ze musi oddac jak powiedzmy reklamowal z tytulu gwarancji? 😮

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Reklamuj i załóż dyskusję, tam masz pomoc Allegro i tam domagaj się zwrotu kosztów, napisałeś że sprzedający wiedział o wadach tzn; było to napisane w ofercie? Dyskusja(warto założyć): https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa  a na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów