anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno telefonu przez allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

Hejka. Już jakiś czas planowałam zakup telefonu Xiaomi redmi note 10 pro, znajomy doradził mi, że powinnam dołożyć 200 zł i kupić wersję 8+256GB . Takową znalazłam tylko ba allegro, na stronkach gdzie można sprawdzić dane techniczne jest napisane, że max dla tego telefonu to 8+128 (chyba jakoś tak). Wzięłam telefon z allegro w dodatku na raty, idzie z Chin, jeszcze nie przyszedł i jest informacja, ze mam jeszcze 3 dni na zwrot zakupu. Co robic? Odstąpić od umowy? Jak to odkręcić? Gdybym wiedziała to już dawno kupiłabym pewniaka ze sklepu z AGD z mniejsza pamięcią.... 😛 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

W sensie ogólnie Xiaomi to chińczyk, ale boję się, że przyjdzie jakaś parodia i chamska podróba.. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Sensi666 no takie uroki kupowania z chin. Okres 14 dni liczy się od momentu wejścia w posiadanie przedmiotu. Ale teraz też możesz napisać e-mail lub wypełnić formularz zwrotu na allegro, że rezygnujesz zakupu i paczki nie odebrać. W takim przypadku o ile sprzedawca nie udostępnił darmowego zwrotu może obciążyć Cię kosztami powrotu paczki. Jaki był czas dostarczenia przesyłki?

oznacz moderatorów
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

Przy zakupie produktu była informacja, że dojdzie 20-23 sierpień, więc już dawno po dacie. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Sensi666 Najlepiej odstąp od zakupu, sprzedawca będzie musiał oddać całą wpłatę do banku, a Ty z bankiem rozwiążesz umowę kredytową. O zwrocie wpłaty Allegro poinformuje Cię mailem. Możesz odstąpić przed dostawą. Jeżeli telefon już wysłany, sprzedawca może pomniejszyć zwrot środków o koszt powrotu paczki do niego. Zasadniczo jednak czas na odstąpienie to 14 dni od odebrania przesyłki, więc informacje podawane przez Allegro mogą być mylące i zmienią się po odebraniu paczki. Po odebraniu towaru masz więc na pewno minimum 14 dni na odstąpienie. Najlepiej nie kupuj niczego z Chin, to często oznacza kłopoty.

oznacz moderatorów
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

Już wypełniłam formularz zwrotu. Podałam konto bankowe in banku (od nich miałam kredyt na zakup na raty)  , ciekawi mnie kiedy odesle im pieniądze, i czy ma prawo odjąć od tej kwoty koszt wysyłki? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Sensi666 ma prawo odjąć nie koszty wysyłki, tylko koszt powrotu paczki. Koszt wysyłki musi Ci oddać. Niepotrzebnie podałaś konto banku, trzeba było podać swoje konto. Sprzedawca mimo to zwraca wpłatę przez Allegro Finanse, która trafia do banku. Gdyby był jakiś problem ze zwrotem wpłaty, wtedy pieniądze trafiłyby do Ciebie, gdybyś podała swoje konto.

oznacz moderatorów
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

Tak powiedziała babka na infolinii.. Co teraz zrobić? Odbierać paczke czy jak?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Sensi666 Jak odstąpiłeś od umowy i zrobiłaś zwrot, paczki nie odbierasz, sprzedający zwróci środki do AF a stamtąd najczęściej one trafiają do pożyczkodawcy.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Powyższa osoba wprowadza cię w błąd, sprzedawca nie muszy oddawać poniesionych przez ciebie kosztów wysyłki tylko najniższy koszt dostawy dostępny w ofercie.                    Czyli przykładowo  jeżeli zapłaciłeś za kuriera 20zł a paczka pocztowa była za  0zł wtedy nic zwraca(kosztów wysyłki oczywiście).

oznacz moderatorów
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

W szczegółach zakupu jest dostawa:paczka pocztowa priorytetowa 0 zł ja nic nie płaciłam za dostawę. 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@Sensi666  Ale pewne zapłacisz za zwrot do Chin.

oznacz moderatorów
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

Ile to może kosztować? I czy on odrazu odejmie to od kwoty zwracanej do banku, czy zanim zwróci pieniądze to poda mi jakieś konto na zwrot pieniędzy za powrót do Chin? Masakra, chłop w ogóle nie ma żadnych ocen na allegro, w dodatku po korespondencji widzę, że to jakiś bot od nich.... 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@Sensi666 Oceny należy sprawdzać przed a nie po zakupie.

oznacz moderatorów
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

sprawdzalam 😉 to  byl ryzyk fizyk 😛

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Sensi666 napisz do sprzedającego, aby ustalić szczegóły zwrotu. Jeśli nie odpisze na wiadomość "pytanie do sprzedającego" (tą opcję znajdziesz w ofercie), możesz założyć dyskusję, a po 24h poprosić w niej o pomoc pracownika Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Sensi666
#9 Pomysłodawca#

pisalam juz z pracownikiem allegro na messengerze. Juz wiem co robic 😉

oznacz moderatorów