anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno telefonu z blokadą abonamentu

akatsumiss
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam, kupiłem telefon Samsung note 20 ultra od pani, która stwierdziła,  że jest opłacony. Dostałem pełną fakturę kupna z dopiskiem opłacona. Pani tak samo pisała w ogłoszeniu, że nie będzie obciążony ratalnie. Jednak minęło już ponad 180 dni i dostałem powiadomienie, że raty nie zostały uregulowane. Co mogę zrobić w takim przypadku? Pani mówiła, że to jakaś pomyłka. Potem, kiedy zarzadalem jakieś potwierdzenie urwała kontakt.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@akatsumiss, czy możesz wysłać otrzymane powiadomienie o niezapłaconej racie na spolecznosc@allegro.pl? Zweryfikujemy tę sprawę. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

akatsumiss
#8 Zapaleniec#

Niestety nie mam jak wysłać tego powiadomienia, gdyż jest to powiadomienie push z plusa. Nie zrobiłem ss. Nie mam tego nigdzie w sms czy mailu.

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

@akatsumiss Wszyscy krajowi operatorzy udostępniają narzędzie do sprawdzania po nr IMEI czy telefon objęty jest ratami. Wpisz sobie w Google np "plus imei", pierwszy link: Sprawdź czy IMEI urządzania należy do Polkomtel - podobnie jest z pozostałymi operatorami. Wpisujesz IMEI z telefonu oraz swój mail. Dostaniesz zwrotkę i będzie wszystko wiadomo. 

oznacz moderatorów

akatsumiss
#8 Zapaleniec#

Tak, jest właścicielem. Imei: 354626226361651

Jedynie przez długi czas nie było żadnego problemu, przez co nie mogę już sporu na allegro założyć, gdyż minęło 180 dni. Moje pytanie co mogę teraz zrobić z nieuczciwym sprzedawca? 

akatsumiss_0-1661526331801.png

 

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

Najlepiej by było gdyby Allegro włączyło się do sprawy. Otwarcie dyskusji a jeśli ona nie przyniesie skutku wystąpienie o zwrot z POK. Z tego co kojarzę, Allegro w szczególnych / uzasadnionych przypadkach daje taką możliwość. Musisz liczyć na dobrą wolę serwisu... Poproś Moderatorów o pomoc i trzymaj kciuki 🙂


Telefon kupiłeś z wadą prawną (już na samym początku - w momencie zakupu). Ta osoba nie miała prawa go odsprzedać. Jeśli raty nie będą spłacane, Plus niebawem zdalnie go zablokuje. Blokady tej nie będzie się dało zdjąć, telefon stanie się zupełnie bezużyteczny.

oznacz moderatorów

akatsumiss
#8 Zapaleniec#

Okej, dziękuję bardzo za pomoc i czekam na odpowiedź jakiegoś moderatora 😉

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

@akatsumissJeszcze słowo na koniec - wykonaj backup danych (foto, video, itp). Po ew. blokadzie, dostęp do danych może być utrudniony...
Może też być tak, że ten ktoś sumiennie spłaca raty i ma chwilową obsuwę a Plus teraz ciśnie, aby zmobilizować dłużnika. Tak czy siak, osobiście nie chciałbym mieć takiego telefonu i dążyłbym do jego zwrotu bo liczyć teraz na dobrą wolę obcego człowieka to tak średnio w dzisiejszych czasach 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Było tu kilka wątków tego typu, należy di zgłosić na Policje. Oczywiście Allegro powinno zając się sprzedającym, także udzielić pomocy, wsparcia kupującemu.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Z POK jest taki problem, że zgodnie z jego regulaminem nie przysługuje on między innymi jeśli:

"Oferta nie była zgodna z Regulaminem Allegro, w szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, wskazanych w Regulaminie Allegro."

Na allegro nie można sprzedawać towarów których nie jest się właścicielem - jest to zakazane.
Na pocieszenie powiem tylko, że było tu na forum sporo przypadków w których POK jednak został przyznany nawet to dłuższym czasie.

@akatsumiss Z ciekawości zapytam - w jakiej formie był na fakturze dopisek o tym, że telefon jest spłacony?

oznacz moderatorów

akatsumiss
#8 Zapaleniec#

Było napisane, że jest zapłacone gotówką i zawierało pełna kwotę wartosci telefonu. 

Dziękuję Ci bardzo za pomoc i podniesienie na duchu 😀 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@akatsumiss Jeśli faktycznie jest taki zapis na fakturze to w mojej opinii dwie poniższe opcje są najbardziej prawdopodobne. 

1 - faktura jest sfałszowana. Został usunięty zapis o tym, że telefon pozostaje własnością operatora i zastąpiony zapisem o płatności gotówką  

2 - otrzymałeś fakturę nie powiązaną z tym urządzeniem

Z tego co mi wiadomo to w sieci Plus przy zakupie na raty zapis o prawie do własności jest zawsze widoczny na fakturze. Jeśli go nie ma a telefon widnieje jako własność operatora to sprzedający musiał coś zmajstrować. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@akatsumiss Proszę Cię jeszcze o przesłanie numeru zamówienia, którego dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

akatsumiss
#8 Zapaleniec#

c3e39dfd-11da-4b23-bcf8-a0587fa31239-numer oferty na allegro lokalnie.

Screenshot_20220826-193824_Allegro.jpg

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@akatsumiss Dostałam informację, że skontaktujemy się z Tobą mailowo w tej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Lorika_2009
#7 Wielbiciel#

Mam podobna sytuację. Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Lorika_2009 Podaj więcej szczegółów to pomożemy.
Od kogo zakup? Firma czy osoba prywatna?
Była dyskusja?

oznacz moderatorów

Lorika_2009
#7 Wielbiciel#

Firma. Tak jest dyskusja cały czas. Firma usilnie chce telefon odblokować i mi odesłać, a ja nie chce zadnych telefonów już od nich, chciałam tylko odzyskać moje pieniądze i zakupić telefon już u operatora. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Lorika_2009   niestety ale to sprzedawca decyduje o sposobie rozwiązania problemu. A to, że Ty chcesz szmalczyk z powrotem nikogo to nie interesuje (w tym sprzedawcy). Takie zycie i prawo.

oznacz moderatorów