anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupuję i płacę, czy można wyłączyć tą opcję?

Arek93112
#7 Wielbiciel#

Witam 

 

Denerwuje mnie opcja Kupuje i Płace na allegro. Ta opcja gdzie pomijany jest wybór wysyłki a jest brany ostatni używany. 

Czy ktoś z Was wie czy można to wyłączyć ? 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

kostas11
#21 Demiurg#

@Arek93112 nic nie jest pomijane zanim klikniesz kupuję i płacę sprawdź dostawy i inne dane przed zatwierdzeniem zamówienia, nie da się tego wyłączyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Arek93112
#7 Wielbiciel#

No właśnie jest to pomijane. Tak mi się wydaje by przyspieszyć proces zakupu. Ale ten guzik/ opcja nie jest na każdej aukcji i ja z pośpiechu na przykład kliknąłem to i od razu później był komunikat, że kupilem przedmiot XYZ 🙂 

 

Myli mi się to z KUP TERAZ

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Arek93112 Może masz podpiętą kartę płatniczą do konta Allegro i kupujesz jednym kliknięciem? Usuń dane karty.

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Mam podpieta karte do konta i zawsze musze potwiedzic adres wysylki

oznacz moderatorów

Howard
#7 Wielbiciel#

Jedna z najbardziej badziewnych opcji na allegro - niby ma pomagać i zachęcać do szybkiego kupowania a tymczasem już kolejna przesyłka poszła na inny adres, z którego kiedyś korzystałem, nie udało się też wpisać informacji dla sprzedawcy, niezbędnej do wyboru towaru. Jak w minionej epoce muszę wszystko odkręcać mailowo.

oznacz moderatorów

Arek93112
#7 Wielbiciel#

oj tak. 

Mega sie z tym się z tym zgadzam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arek93112 włączyliśmy taką opcję, ponieważ wielu Kupujących docenia możliwość szybkiego zakupu. Na stronie oferty możesz jednak zmienić zarówno adres dostawy jak i metodę płatności. Jeżeli nie chcesz korzystać z tej opcji, dodaj przedmioty do koszyka i opłać je z poziomu koszyka.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wierzbicki1980
#7 Wielbiciel#

Mam w domu małe dziecko i boję się że coś kupi przypadkiem , da się całkiem wyłączyć opcję kupuję i płacę ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@wierzbicki1980 Nie, nie ma takiej możliwości. Jeśli obawiasz się, że ktoś może dokonać takiego zakupu z Twojego konta, proponuję za każdym razem wylogowywać się z urządzenia, z którego korzystasz. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@wierzbicki1980 Wystarczy usunąć z ustawień konta allegro zapisane karty i konta. Należy to również zrobić w apce bankowej.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

wplonka2
#8 Zapaleniec#

Też jestem wkurzony tą opcją. Bez sensu działa.

Ktoś kto "bawi" się moim laptopem może zrobić zakupy na moje konto bez pytania i od razu sciąga kasę z karty visa. **piiip**yczny pomysł. Nie można też wybrać opcji dodatkowych.

Łatwo też kliknąć przez przypadek i pomylić z właściwą opcją.

Powinna być OBOWIĄZKOWO opcja wyłączenia tej funkcji, a na razie muszę stosować protezy:

- zawsze wylogowany z allegro,

- wywalenie karty visa z konta allegro,

oznacz moderatorów

oblus2
#8 Zapaleniec#

Zgadzam sie. Jestem za tym zeby w ustawieniach konta byla opcja wylaczenia tej funkcji!

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@oblus2 
Co ty chcesz żeby Allegro wyłączyło ?
Możliwość kupowania ?

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

oblus2
#8 Zapaleniec#

Zeby mi dalo wybor... nie chce tej funkcjonalnosci, ale nie chodzi mi o to by calkowicie ja usunac tylko dac mozliwosc wylaczenia w opcjach konta.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@oblus2 
Chcesz aby Allegro dało możliwość wyłączenia kupowania ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

jaszczur-ka
#10 Popularyzator#

@Arek93112  @oblus2   - oto jak można zrobić problem tam, gdzie nie ma żadnego problemu...

Moim zdaniem nic nie trzeba wyłączać - wystarczy po prostu podczas zakupów na Allegro włączyć myślenie.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie pojete jest jak można dać komuś do użytkowania laptop będąc samemu  zalogowanym do aplikacji!, każdy zdrowo myślący człowiek utworzy innemu np. konto gościa, albo pozwoli skorzystać z innej przeglądarki, ewentualnie innego konta na przeglądarce. 

Przecież jakieś podstawy informatyki są w szkołach od 30 lat.

oznacz moderatorów

wplonka2
#8 Zapaleniec#

Gościu - wydaje mi się że nie wiesz czym mówisz, albo Twoje doświadczenie informatyczne jest za niskie. Jestem Dyrektorem Informatyki w firmie, to ja wprowadzam procedury bezpieczeństwa i próbuje je egzekwować. Więc zanim wywalę połowę menagerów w firmie za naruszenie procedur (np. pożyczenie dziecku służbowego laptopa do jakiejś głupkowatej gry przeglądarkowej) wolę wskazywać od razu dziury bezpieczeństwa w Allegro.  Teoretyczne wyobrażenia, a praktyka - to dwie różne rzeczy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@wplonka2 A możesz swój wywód napisać bardziej zrozumiale. Co mają dziury w systemie bezpieczeństa Allegro do przycisku "kupuję i płacę" Po dokonaniu zakupów powinno się wylogować chociażby z konta Allegro, dodatkowo można właczyć logowanie dwuetapowe. No chyba, że udostępnisz dziecku laptop, telefon i hasła. A te Twoje "protezy" to w rzeczywistości rozsądne działania. Jako expert od bezpieczeństwa powinienes to wiedzić. No ale jak się zostawia laptop z niewylogowaną stroną to kogo można za to winić ? Allegro czy tego co nie chciało mu sie pomyśleć ? Jestem ciekawy czy w pracy tez klikasz "jak leci" i zostawiasz laptop do użytku dla kazdego ? To trochę kiepskie te "procedury bezpieczeństwa"

oznacz moderatorów