anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

licytację powyżej 1000 zł potwierdzisz kodem SMS..?

pokrpk
#8 Zapaleniec#

Chciałem podziękowac allegro za kolejne bezsensowne utrudnienie...

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/wprowadzilismy-zmiany-zapowiedziane-na-1-wrzesnia-Bvgd01or1Td#k...

 

Używam snajpera do polowania na aukcje, rozumiem, że teraz wszystko to zostanie zablokowane przez ten bezsensowny pomysł?

Po co to jest? I skoro już macie parcie na "potwierdzanie", czy nie można tej upierdliwości zrobić jednorazowo?

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pokrpk Konieczność potwierdzenia oferty powyżej 1000 zł w licytacji dotyczy wyłącznie działu Kolekcje i sztuka. Oferowanie tak wysokiej kwoty trzeba potwierdzić każdorazowo przy konkretnej licytacji. Pozwoli to wyeliminować nieprzemyślane zakupy i zwiększyć bezpieczeństwo licytacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pokrpk
#8 Zapaleniec#

Ja akurat kupuje dużo w Kolekcjach i Sztuce. Nie robię nieprzemyślanych zakupów.

Używam programu snajperskiego, który automatycznie licytuje za mnie na kilka sekund przed końcem aukcji.

Dlaczego utrudniacie mi życie i zabieracie mozliwość tańszych zakupów?

Dlaczego akurat w Kolekcjach dbacie o "przemyślane zakupy i bezpieczeństwo" a np w Komórkach czy komputerach nie??

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pokrpk Rozwiązanie wprowadziliśmy po prośbach sprzedających z kategorii Kolekcje i sztuka, uskarżających się na odsetek nieopłaconych licytacji, wygranych przez niezweryfikowanych kupujących.

Przepraszam za wcześniejsze wprowadzenie w błąd - status weryfikacji kupującego jest ważny miesiąc, co oznacza, że potwierdzając udział w licytacji sms-em, nie będziesz zmuszony czynić tego ponownie dla tej samej oferty lub innej. Będziesz zakwalifikowany jako "zaufany". Procedura powtórzy się dopiero po 30 dniach.
 
Wyjaśnienie dotyczy także aplikacji snajperskich - wystarczy potwierdzić udział jeden raz. 
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pokrpk
#8 Zapaleniec#

To może, zamiast wprowadzać globalnie dla wszystkich takie utrudnienie, powinniście dać możliwość zadecydowania sprzedającym, czy chcą aby w ich aukcjach była weryfikacja czy nie.

Wówczas ci sprzedający, którzy was prosili o wprowadzenie tego, niech sobie go włączą a po co wszystkich innych uszczęśliwiać tym na siłę??

oznacz moderatorów

Bocian11111
#7 Wielbiciel#

Witam

To znaczy, że jeśli będę chciał zalicytować w ostatniej chwili przedmiot na którym mi zależy, to wcześniej muszę zalicytować jakiś inny - na którym mi nie zależy za 1000 zł- - żeby potwierdzić to sms - najlepiej z allegro smart i potem anulować ten "niechciany" zakup lub goo odesłać i dzięki temu dokonam zakupu na ostatnią chwilę w licytacji na której mi zależy bez potwierdzania kodem sms 😉

TO JEST NONSENS !!!

Własnie dzisiaj wylicytowałem jeden przedmiot za 609 zł i gdy chciałem wylicytować drugi za 1059 zł (poszedł za 926zł) - musiałem podać kod SMS i już nie zdążyłem zalicytować 😞 .

A obie te rzeczy miały dla mnie znaczenie pod warunkiem, że kupie je obie !!!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Bocian11111 Z tego co mi wiadomo, to ta kwota jest łączna dla wszystkich licytacji z kategorii.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

bodzinowski
#7 Wielbiciel#

Moje zdanie na ten temat jest takie,odsetek nieopłaconych licytacji bierze się z tego że niektórzy sprzedawcy wycwaniakowali się , i żeby sztucznie podbić cenę licytacji - licytują przez znajome osoby które nie zamierzali kupić tylko podbić cenę do jakiegoś wysokości. Ja już kilkadziesiąt razy licytowałem jakąś rzecz i niby ktoś ją kupił , a za jakiś czas znowu jest wstawiana ta sama rzecz. Kiedyś dawniej nawet zgłosiłem do allegro skargę na jednego ze sprzedawców że wstawiał tą samą rzecz przez kilka miesięcy niby już wylicytowaną i sprzedaną kilka razy i dostałem odpowiedź z allegro że sprawdzili i sprzedawca dostał ostrzeżenie że jak się to powtórzy to mu zablokują konto. I faktycznie przestał tak dalej robić ,ale za jakiś czas zmienił konto na inne i straciłem go z oczu. 

oznacz moderatorów

bodzinowski
#7 Wielbiciel#

Mam pomysł jak ukrócić odsetek nieopłaconych licytacji, wystarczy wprowadzić przepis że jak ktoś nie kupi wylicytowanego przedmiotu np. 2 lub 3 razy to zostanie im zablokowane konto np. na 3 miesiące. A ten przepis- powyżej 1000 zł -SMS - to zlikwidować , bo wymyślili je sami sprzedający żeby nie musieli się tłumaczyć do allegro o zwrot prowizji że transakcją nie doszła do skutku .

oznacz moderatorów

Bocian11111
#7 Wielbiciel#

Rada 

Zalicytuj cokolwiek za ponad 1000 zł w ostatniej chwili, tak żeby licytacja zakończyła się zanim zdążysz wpisać kod SMS, i potem przez miesiąc możesz licytować snajperem, albo w ostatnie chwili 🙂

(przynajmniej tak wynika z informacji moderatora)

oznacz moderatorów

Piotr_Krasy
#7 Wielbiciel#

czy jest przewidziane dostosowanie (podniesienie) kwoty do potwierdzenia zważywszy na inflację? Rozsądnym posunięciem było by potwierdzanie z automatu w ustawieniach konta Allegro.

oznacz moderatorów

Piotr_Krasy
#7 Wielbiciel#

Dodam jeszcze tylko że jestem że jestem zweryfikowanym użytkownikiem od nastu lat,  jest dla mnie jasnym i oczywistym że skoro wycofuję się z transakcji to powinienem zwrócić sprzedawcy poniesione koszty z mojej winy.

oznacz moderatorów

Maaszan
#7 Wielbiciel#

kolejne bezsensowne rozwiązanie w allegro, gratuluję zbiorowej głupawki.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów