anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Link śledzenia pokazuje dostarczenie paczki lecz kuriera nie było

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Witam

2020-12-12 otrzymałem rano e-meila że dziś kurier dostarczy moją przesyłkę.

Lekko po godzinie 10 wchodząc w ten sam link nie było wzmianki że „przesyłka doręczona”.

Wchodząc po raz drugi po godzinie 14 wyskoczyła właśnie wzmianka że przesyłka została doręczona.

Gdy przesyłka niby była doręczona o 11:53 w tym czasie znajdowałem się w domu pod który paczka miała dotrzeć,  mam dowody że tego dnia o tej godzinie wraz z moją lokalizacją przebywałem w domu. Lecz kurier nie dotarł do mnie , ani się nie skontaktował. 

Pisząc i dzwoniąc do kuriera brak odpowiedzi. A paczka jak „niby „ została dostarczona tak jej nie widzę. Rzecz kosztowała mnie 2000. 

Zamówienie złożyłem 10.12.2020

Przy wybieraniu dostawy DPD było napisane ze paczka będzie u mnie między 14-16 grudnia. Czy istnieje może też możliwość DPD miało może awarie , lub kurier nabił jako dostarczona żeby szybciej prace skończyć ? Była to sobota i może kurier się nie wyrobił. Lub zły link śledzenia paczki. 

Co zrobić można w takiej sytuacji ? 

Data Godzina Opis Oddział

2020-12-1211:53:05Przesyłka doręczona
Odbiorca: „moje nazwisko”
WRO
2020-12-1208:32:47Powiadomienie mailWA1
2020-12-1208:19:20Wydanie przesyłki do doręczeniaWRO
2020-12-1201:34:27Przyjęcie przesyłki w oddziale DPDWRO
2020-12-1118:47:17Przyjęcie przesyłki w oddziale DPDBBA
2020-12-1116:46:31Powiadomienie mailWA1
2020-12-1116:42:00Przesyłka odebrana przez KurieraBBA
2020-12-1111:38:10Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana
oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:48872486 Złóż pisemną reklamację sprzedawcy, poinformuj go, że nie otrzymałeś towaru. On odpowiada względem Ciebie za przesyłkę do czasu, aż ją otrzymasz. Sam status, że przesyłka doręczona nie jest żadnym dowodem. Jeśli będzie problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Po 24 godzinach w dni robocze pomoże Ci tam pracownik Allegro.

Gdyby paczka się nie znalazła mimo to, a sprzedawca nie zwrócił pieniędzy, po 14 dniach od zakupu możesz wystąpić o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Kontaktowałem się ze sprzedawca to jego odpowiedz brzmiała : 

Witam
Proszę ten fakt uzgodnić z firmą przewozową, dla nas przesyłka została dostarczona.
Ewentualnie zostaje panu Policja. ” 
Na co odpisałem ze w razie nie dogadania się z firmą przewozowa poproszę żeby pan wysłał potwierdzenie nadania paczki w punkcie DPD. 
Jego odpowiedz była taka : 
Dziękujemy za kontakt z nami. Pracujemy bez przerwy.

* Telefon do sklepu to 733997000 jednakże nie jest on odbierany 100% z
uwagi na prace w magazynie przy pakowaniu,
*Jeśli Wasza sprawa może poczekać to prosimy piszcie! Emaile odbierane
są na bieżąco, sprawy też pragniemy realizować szybko.
* Jeśli czekasz na zamówienie 3-5 dni nie martw się, ono dojdzie
napewno, po prostu obecna sytuacja powoduje opóźnienia
* Prowadzimy kwarantannę paczek, może to zbyt ostrożne a może nie,
przyszłe pokolenia ocenią 🙂
a wszystko to bo mamy pandemię COVID-19.

miłego dnia i dużo zdrowia dla Was wszystkich!
uważajcie na Siebie i siedźcie w domu!
My dostarczymy towar!” 
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:48872486 Widać, że będzie większy problem. Koniecznie otwórz Dyskusję, link masz wyżej, i poproś tam o pomoc Allegro. Sprzedawca nie może Cię odsyłać z reklamacją do kuriera. Zobaczysz, jak po otwarciu Dyskusji nagle zacznie z Tobą inaczej rozmawiać. Nie kontaktuj się inaczej, tylko przez Dyskusję.

Po 14 dniach wypełnij wniosek do POK. Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni. Wpłatę odzyskasz.

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Client:48872486 Jeśli kupowałeś od firmy, to sprzedawca odpowiada za towar do chwili wydania go kupującemu. Z tym, że do wydania nie doszło, w/g Twoich słów. Najrozsądniej będzie kontaktować się z DPD, w pierwszy dzień roboczy - bo wątpię, by dziś pracowali. Zanim założysz spór, który co najwyżej narobi kłopotów sprzedającemu - w sumie nieco bez sensu, bo w końcu to nie jego wina, spróbuj sam ustalić, co dzieje się z przesyłką. Prawo daje Ci możliwość wyboru, do kogo skierujesz roszczenia. Oczywiście możesz, a nawet powinieneś poprosić sprzedającego o  interwencje u przewoźnika i, być może uświadomić go, że to jednak on jest odpowiedzialny za ową przesyłkę. Jeżeli zaś kupiłeś od sprzedającego prywatnie, nie firmy, to - niestety - jego odpowiedzialność końćzy się z chwilą wydania towaru przewoźnikowi. W tym przypadku możesz jedynie domagać się wydania od przewoźnika. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Tak to było od kolesia który ma taką ala firme na allegro z tel. 
Kontaktując się ze sprzedawcą dostałem od niego odpowiedź:

"Witam
Proszę ten fakt uzgodnić z firmą przewozową, dla nas przesyłka została dostarczona.
Ewentualnie zostaje panu Policja. "
Co ja do niego że w razie nie doporozumienia sie z firma przewozową prosze aby pan wysłał potwierdzenie przyjęcia przesyłki przez oddził DPD 
Oczywiście potwierdzenia przyjęcia przez firmę nie dostałem , lecz za to odpisał to;
"Dziękujemy za kontakt z nami. Pracujemy bez przerwy.

* Telefon do sklepu to 733997000 jednakże nie jest on odbierany 100% z
uwagi na prace w magazynie przy pakowaniu,
*Jeśli Wasza sprawa może poczekać to prosimy piszcie! Emaile odbierane
są na bieżąco, sprawy też pragniemy realizować szybko.
* Jeśli czekasz na zamówienie 3-5 dni nie martw się, ono dojdzie
napewno, po prostu obecna sytuacja powoduje opóźnienia
* Prowadzimy kwarantannę paczek, może to zbyt ostrożne a może nie,
przyszłe pokolenia ocenią 🙂
a wszystko to bo mamy pandemię COVID-19.

miłego dnia i dużo zdrowia dla Was wszystkich!
uważajcie na Siebie i siedźcie w domu!
My dostarczymy towar!"
Zamówienie złożyłem w czwartek po 23 , rozumiem ze to piątek , później weekend i kurierzy mogą nie funkcjonować.
W sobotę po 8 dostałem e-meila że dziś zostanie dostarczona przesyłka. zaniepokoiło mnie właśnie to że lekko przed 12 w linku śledzenia paczki było napisane że paczka dostarczona, jeszcze z moim nazwiskiem.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48872486 Jak ci radzą otwórz dyskusję, widać że sprzedający nie kwapi się z pomocą a dyskusja go zmobilizuje, on odpowiada za towar do chwili dostarczenia:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Dyskusja już w toku. Czekam na odpowiedź. 

A jest jakieś wytłumaczenie dlaczego kurier poręczył się moim nazwiskiem do potwierdzenia doręczenia przesyłki której nie otrzymałem ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48872486 Lepiej nie szukać podejrzeń.😁 Wyjaśnić i otrzymać towar.

oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Jak dla mnie to w brew regulaminowi takie coś jest w 100%

Ale mam nadzieje że dyskusja dojdzie do porozumienia ze sprzedającym szybko i bez konfliktów 🙂

A kurier beknie za czyny 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:48872486 Co to znaczy "poręczył się"? Podrobił podpis? Jeśli tak, to będzie miał spory problem. Czekaj na odpowiedź sprzedawcy w Dyskusji, ma na to 24 godziny w dni robocze, potem poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Zamówionej przesyłki na oczy nie widziałem jak i kuriera który miał ją dostarczyć wczoraj.

Wchodząc po 14 w link śledzenia przesyłki pojawiła się nowa rubryka 

Data Godzina Opis Oddział

2020-12-1211:53:05Przesyłka doręczona
Odbiorca: "MOJE NAZWISKO"
WRO

 

Ździwiło mnie bardzo że moje nazwisko widnieje tam , 

gdzie takie coś co jest w rubryce nie miało miejsca wczoraj 😕

Się kurier porządził  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48872486 Podrobienie podpisu kwalifikuje się pod paragraf.

oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Zawsze były w takim przypadku kody do podania przy odbiorze , a tu nic. 

oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

A dziś mija 2,5 dnia. 

Warto poczekać do poniedziałki czy wtorku ? 

Lub zobaczyć jeszcze w punkcie DPD?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz czekać ile chcesz, ale otwarcie Dyskusji moim zdaniem przyspieszy rozwiązanie problemu.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawa-ogolne/odpowiedzialnosc-sprzedawcy-za-przesylke/

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek Maciek, miałeś sprawdzić wewnętrznie z prawnikami..... Bo to chyba kolejny przypadek  "dostawy bez konieczności wymagania podpisu" ( zgodnie z ustawą covidową). Wydaje się, że przewoźnik może być tutaj "kryty".... Bo jak sprawdzić czy kurier dostarczył, czy jak sprawdzić, że kupujący nie odebrał??🤔

Podejrzewam, że Ustawodawcy popełnili kolejny bubel zmieniając coś w jednej ustawie i nie dostosowując innych - bo w tym momencie to stwierdzeniu o odpowiedzialności sprzedawcy do momentu wydania - traci sens....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:48872486
#7 Wielbiciel#

Zawsze był wysyłany kod do podania kurierowi przy odebraniu przesyłki. A tu nic tylko e-mail że kurier dziś dostarczy twoją przesyłkę. 
I nie dostarczył , a podpis którego nie składałem, widnieje. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:48872486 jeśli widnieje sfałszowany podpis - to jest to sprawa dla prokuratora...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48872486 Nie zawsze był kod, wprowadzili go podczas pandemii, ja także mam złe wspomnienia z DPD.

oznacz moderatorów