anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie będę już pisać opinii o produktach

invenea
#8 Zapaleniec#

Po co mam się produkować, jeśli wszystkie negatywne opinie są usuwane?  Jesli sprzedawca ma mozliwośc usunięcia negatywnego komentarza o produkcie, to jaki jest sens wystawiania opini? Zła jestem, bo sama opinie czytam i nimi się kieruję, a niestety właśnie odkryłam, że jednak te opinie są zmanipulowane.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Sprzedawca nie ma możliwości usuwania ocen produktu.

Może jedynie zgłosić:

Jak usunąć opinię o przedmiocie, który sprzedaję?

Jeśli opinia narusza zasady opisane w Regulaminie, na przykład odnosi się do innego przedmiotu lub zawiera obraźliwe treści, możesz nam ją przekazać do weryfikacji. Po prostu kliknij [zgłoś naruszenie] przy wybranej opinii, wybierz powód zgłoszenia z listy i kliknij [wyślij zgłoszenie]. Sprawdzimy tę opinię i podejmiemy odpowiednie działania.

 

A i druga sprawa, sprzedający nie otrzymuje powiadomień o ocenie produktu. 

Ocenę produktu może zgłosić każdy.

oznacz moderatorów

invenea
#8 Zapaleniec#

Konkretnie: Kupionych 10 par legginsów u jednego sprzedawcy, 8 produktów oceniłam pozytywnie i te opinie są. Dwie pary oceniłam krytycznie, opisałam, że mają zły szablon wykroju, albo pomyłkowo zszywają przód do przodu, że da się je nosić, ale nie ma komfortu. Dałam bodajże 3 gwiazdki. Tej opinii nie ma.

Z ciekawości sprawdziłam inne zakupy i jest to samo jeszcze w 3 przypadkach.  Nie piszę komentarzy na zasadzie "ch... produkt", na pewno nie złamałam regulaminu.

Jeśli to allegro usuwa opinie na zgłoszenie sprzedawcy, to znaczy, że pracownik allegro nie czyta tego, co usuwa, a to tym bardziej źle świadczy to o allegro 😞

oznacz moderatorów

mapek_
#7 Wielbiciel#

Mi piszą w mailach, że opinia naruszyła jakiś punkt regulaminu co nigdy nie jest prawdą. Kasują wszystkie moje choćby tylko lekko negatywne opinie. Kupiłem korby do roweru elektrycznego i taka opinia została usunięta: "Korby solidne nadają się do elektryka. Wbrew temu co twierdził sprzedawca śruby i zaślepki były w zestawie."  Wysłałem maila z zapytaniem do sprzedawcy czy śruby są w zestawie na co dostałem odpowiedź , że muszę dokupić osobno. Gdzieś w opiniach poza Allegro doczytałem, że owe śruby zawsze są w zestawie i nie kupiłem oszczędzając 75 zł.

oznacz moderatorów

skleppiotrpl
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca nie ma możliwości usunięcia opinii. 

 

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

A nie jest tak że jak jakaś opinia dostanie dużo łapek w dół to zniknie sama jako bezużyteczna?

Albo jak jakiś produkt ma za dużo złych opinii to sprzedawca zakończy aukcję i wystawi od nowa. Wtedy jak produkt nie jest powiązany to oceny liczą się od nowa.

Ale to tylko teorie, gdzie indziej tak to działało.

oznacz moderatorów

AlexBe
#2 Obserwator#

Tak ocena jest zakopywana, więc zapomnij o znajdowaniu negatywów dla produktów z dużym zapleczem fanbojów lub z aktywnym działem "społecznościowym". 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Co Wy za bzdury opowiadacie? Sprzedawca NIE MA MOŻLIWOŚCI USUWANIA OPINII.

Ja miałem nawet przypadek, że klient twierdził, że mu wysłałem używany filtr (co było nieprawdą). Założył mi dyskusję, udowodniłem w niej, że filtr był nowy. Dyskusję zakończył jako rozwiązaną, ale opinia o produkcie gdzie napisał NIEPRAWDĘ, że był używany, została. Nie ma możliwości jej usunięcia.

oznacz moderatorów

Client:81166761
#7 Wielbiciel#

My tutaj dyskutujemy o ewentualnym usuwaniu opinii, a jest z tym jeszcze jeden, większy problem.

Opinie o produkcie (wydaje mi się, że większości kupujących tak to widzi) mają za zadanie łączyć wszystkie "ale", z wszystkich, aktualnie dostępnych ofert. Co za tym idzie, opinia wystawiona sprzedawcy handlującym podróbkami, powinna być widoczna także w, rzekomo, rekomendowanych sklepach i ostrzegać nieostrożnych klientów.

Jest tylko jeden haczyk - można ten mechanizm ominąć w dziecinny sposób. Wystarczy, że ten sam typ produktu wystawimy na sprzedaż, jako inny model. Negatywne pinie same się "zresetują".

Np. ostatnio, kupując przyłbicę przeciwodpryskową, zauważyłem, że sprzedawca, po otrzymaniu niewystarczająco pochlebnej opinii o produkcie (wystawionej trochę na siłę, ale jednak), wystawił ten sam produkt w drugiej ofercie. Miała jedynie zmienione zdjęcie ma miniaturce - ten sam opis, ta sama cena. A i brak negatywów.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:81166761  Witamy nowicjusza😂

oznacz moderatorów

Cyfrowy_Baron
#8 Zapaleniec#

To prawda SPRZEDAJĄCY NIE MOŻE MODYFIKOWAĆ opinii o produkcie. Taką odpowiedź otrzymałem od administracji Allegro.

👹

Opinie jednak się nie pojawiają, więc albo są usuwane przez administratora Allegro, albo skrypty są tak zaprogramowane, by przepuszczać tylko opinie oceniane nie niżej niż 4 pkt.

oznacz moderatorów

Sławek T
#2 Obserwator#

Ja z kolei "odkryłem", że jeden z kupujących miał 1600 komentarzy, a jeden ze sprzedawanych przez niego produktów miał ponad 1 300 ocen. Gdy zacząłem czytać te oceny, okazało się, że znaczna ich część dotyczy zupełnie innych produktów. Nie wiem jak to możliwe, ale sprzedawca pododawał sobie oceny z innych sprzedawanych produktów.

oznacz moderatorów

Sławek T
#2 Obserwator#

Proszę poczytać oceny produktów w tej aukcji: 

https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-wagrow-led-mikrodermabrazja-masazer-9543354677

Pewnie sprzedający zmieniał kilka razy przedmiot podpięty pod tę aukcję.

oznacz moderatorów

invenea
#8 Zapaleniec#

Haha faktycznie! Odkurzacz z kamerą, szczoteczką soniczną uczy i bawi 🙂 No i to przykład jak te opinie mają się do produktu. Nie wystawiam już, bo to nie ma sensu. 

oznacz moderatorów

Cyfrowy_Baron
#8 Zapaleniec#

Ja dziś dodałem opinię o produkcie — negatywną — i niestety się nie pojawiła.

To już drugi raz. Kiedyś wystawiałem opinie na kilka produktów, z czego jedna była negatywna i pojawiły się wszystkie, poza tą jedną — negatywną.

To chyba niezgodne z prawem, bo o ile sobie przypominam, to są już na to chyba odpowiednie paragrafy.

oznacz moderatorów

Cyfrowy_Baron
#8 Zapaleniec#

Już wiem, czemu Opinie o produkcie nie pojawiają się pod produktem. Wystarczy, że po sprzedaniu produktu, sprzedający dokona zmian w ofercie, a opinia wystawiona po dokonaniu takich zmian, nie pojawi się pod produktem.

Sprzedający wykryli lukę w systemie i chętnie ją wykorzystują.

oznacz moderatorów

mapek_
#7 Wielbiciel#

Mam to samo. Chyba jakaś kpina. W końcu opinie negatywne są po to żeby ostrzec innych kupujących np. przed oszustami.

oznacz moderatorów