anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę dokonać zapłaty za zakup

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:58944703
#1 Nowicjusz#

Moja płatność blik bez kodu została przerwana, ponieważ brakło mi środków na koncie. Uzupełniłem środki i przeszedłem do zakładki "moje zakupy". Zaznaczam nazwę konta sklepu i klikam "zapłać". Po kliknięciu wyświetla mi się okno z komunikatem "

Nie możesz nic edytować w tym zakupie.

Płatność została już rozpoczęta. Sprawdź status w zakładce Kupione .

No i wchodzę w zakładkę Kupione i tam mam komunikat

Masz nieopłacone zakupy

Opłać je, aby sprzedawca mógł wysłać do Ciebie Twoje zakupy. Jeśli chcesz opłacić część zakupów, oznacz je na liście i kliknij [ZAPŁAĆ].

Próbuję zapłacić, i znów komunikat "Nie możesz nic edytować..." i tak w kółko.

Jak mogę dokończyć płatność.

Konto mam w mBanku w zakładce z autoryzacjami nie mam informacji o oczekujących autoryzacjach.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
xyz96
#21 Demiurg#

Zostaw te skomplikowane płatności przez Allegro Finanse  i zapłać sprzedawcy normalnie, bezpośrednio na jego rachunek bankowy. Numer konta masz w zakładce O sprzedającym, a jeśli nie masz, poproś sprzedawcę o jego podanie. Wpłatę otrzyma szybciej niż w przypadku zapłaty przez pośrednika. Zapłata na konto nie jest zabroniona, można w ten sposób płacić za zakupy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96  jak wspominałeś oferta jest wiążąca i jak sprzedawca nie podaje nr konta nie zmusisz go do tego bo jest takie coś w aukcji dotyczące płatność i trzeba się do tego zastosować 🙂

platnosc.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 A gdzie ja piszę o zmuszaniu?

To Allegro ostatnio napisało niezgodnie z prawem w artykule Pomocy, że jeśli kupujący nie otrzyma wpłaty przez Allegro Finanse, nie wyśle przedmiotu.

Ma obowiązek wysłać jeśli otrzyma wpłatę poza Allegro Finanse, została zawarta umowa.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 a sprzedający nie wygeneruje etykiety i zwróci mu środki . Większość sprzedających na allegro nie podaje numeru konta .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria A co kupującego obchodzi jakaś etykieta? On otrzymał wpłatę i ma wysłać towar. Benzyny miał nie będzie aby dojechać na pocztę i też nie wyśle??

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96  druga sprawa jak kupujący ma smarta ma obowiązek zapłacić przez payu 🙂 bo inaczej sprzedawca nie ma możliwości nadania darmowej paczki !!!

Jak zrobić zakupy z dostawą Allegro Smart!
  1. Kup Allegro Smart!
  2. Szukaj ofert oznaczonych ikoną Allegro Smart!
  3. W wybranej ofercie użyj przycisku [kup teraz], [licytuj] lub dodaj przedmioty do koszyka.
  4. W następnym kroku wybierz opcję dostawy oznaczoną ikoną Allegro Smart!
  5. Zapłać za zakupy z góry, za pomocą jednej z metod szybkich płatności online Allegro Finanse.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

mdrogeria to go obchodzi , że pewnie nie znajdzie nigdzie nr konta , a sprzedawca mu go nie poda 😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Poda, poda 🙂 Gdy nie poda, nie otrzyma wpłaty. Kupujący nie ma obowiązku płacić przez Allegro Finanse.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:58944703  najpierw anuluj płatność odczekaj i kliknij opłać, warto opłacać przez allegro finanse bo wtedy od razu sprzedawca wysyła a jak zrobisz zwykły przelew trwa to zazwyczaj 24h 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, od razu wysyła, bo ma info o wpłacie, nie pieniądze. Pieniądze ma dopiero wtedy, gdy zleci wypłatę i poczeka do końca następnego dnia roboczego.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96  po to są szybkie płatności żeby wysyłać od razu 🙂 Ja wypłatę robię raz w tygodniu i nie czekam na kasę jak wypłaca bo nie ma takiej potrzeby !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 To nie są szybkie płatności, to jest tylko szybkie info o płatności. Pieniądze otrzymujesz później, niż przy wpłacie na konto.

oznacz moderatorów