anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuznana reklamacja

Emilus93r
#8 Zapaleniec#

Witam. W 2020 r w sierpniu zakupiłam stół szklany ogrodowy. Stół miał gwarancję 12 miesięcy. 18 -czerwca szyba pękła sama z siebie. W domu usłyszałam huk. Na pocztąku na czacie allegro napisało że nie zostawi mnie z tym i mam się nie martwić. Sprzedawca przez telefon odrzucił reklamację. Została nałożona na niego blokada na allegro. Co teraz? Allegro oddam mi pieniądze za towar? Przecież jest coś takiego jak program ochrony ...

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@Emilus93r Skontaktuj się z Allegro w tej sprawie przez formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... i poproś o pomoc. Nie powołuj się na żadne gwarancje, tylko na obowiązkową rękojmię, która trwa 2 lata. W ramach rękojmi za towar odpowiada sprzedawca. Przyjmuje się, że wada powstał w pierwszym roku użytkowania tkwiła w produkcie od początku. Nie kontaktuj się ze sprzedawcą przez telefon, tylko na piśmie. Po takim czasie Dyskusji już nie otworzysz, ale poproś o pomoc Allegro przez wyżej wskazany formularz, zadziała podobnie jak Dyskusja.

Czas na Program Ochrony Kupujących też już minął (180 dni od zakupu), ale zgodnie z regulaminem Programu czas na złożenie wniosku o rekompensatę może zostać wydłużony w wyjątkowych sytuacjach. W sprawie zwrotu środków z POK pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

oznacz moderatorów

Emilus93r
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Mam nadzieję ze cos zdziałam bo allegro twierdzi że nie może podważyć słów sprzedawcy odnosnie reklamacji. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Emilus93r ciężko żeby allegro bawiło się w sąd, mają POK często zwracają kasę dla dobra klienta, ale nie są stroną transakcji, szyba mogła pęknąć z różnych powodów, złego użytkowania, wady, od nagrzania się itp. Sprzedawca odrzucił reklamację, masz prawo się z tym nie zgodzić, udaj się do rzecznika konsumenta a potem sąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Z zasady takie szyby są hartowane i od tak sobie nie pękają. tym bardziej że już miną prawie rok. A przypadkiem nie padał u Ciebie grad?

oznacz moderatorów

Emilus93r
#8 Zapaleniec#

Skoro piszę że pękła to pękła nie podważaj mojego słowa - poczytaj o tych szybach na necie ... Nie grad nie padał..

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

szklo hartowane moze pęknąć - czytałam ostatnio fajny artykuł na ten temat, niestety go nie wkleję bo nie wiem czy można 😛 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Auto_Partner_SA  skoro wątek o szybie i stolik z szyby to jest powiązany. Aby w artykule nie było zamieszczonych ofert kupna poza allegro 😃. Może to pozwoli wyjaśnić, czemu szyba pękła po roku czasu.

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Możliwe, że przyczyna była jak we wspomnianym artykule. Możliwe też, że była zupełnie inna. Szkło hartowane może się rozerwać z powodu najdrobniejszej rysy.

Gdy lata temu zaczynałem swoją przygodę z laserami, nie wiedziałem, że szkła hartowanego nie wolno grawerować. Po takiej próbie, na drugi dzień trzeba był sprzątać cały warsztat. odłamki były wszędzie. Na szczęście szkło eksplodowało pod moją nieobecność.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Auto_Partner_SAczyli rozwiązanie problemu podałaśw linku sama cyt ,,Tak więc, "wybuch" szklanego stołu może być spowodowany np. uszczerbieniem krawędzi. Zaburza to stan równowagi naprężeń w szkle, a te uwalniają się powodując dynamiczne pęknięcie całej tafli na drobne kawałki. Nawet mocne szarpanie takiego stołu może go zniszczyć, tak jak na poniższym filmie. Zauważ, że pęknięte fragmenty szkła odlatują na boki, mimo że nikt nie nadał im żadnej siły. Tę siłę dały właśnie uwolnione w trakcie pęknięcia naprężenia, które wcześniej były "zamknięte" w szkle. Ten efekt będzie tym silniejszy im grubsza będzie tafla.,,

Twój nick sugeruje ,że masz coś wspólnego z samochodami . Szyba samochodowa nie eksploduje bo jest warstwowa , ale wystarczy minimalne uszczerbienie na krawędzi i rysa idzie przez całą długość elementu .

oznacz moderatorów