anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy widok/układ ofert na stronie - kto za, KTO PRZECIW!

MAMY ROZWIĄZANIE!
Krio1988
#9 Pomysłodawca#

Od początku marca mamy nowy sposób wyświetlania ofert - styl "lista", zastąpiły "kafelki". Zasadnicze wady (moje subiektywne zdanie) to:

1. brak informacji, że taka konkretna zmiana będzie miała miejsce (chyba że ja ją przegapiłem)
2. brak okresu przejściowego, czyli "wypróbuj nową, ale nadal istnieje stara wersja" (chyba że ja przegapiłem)
3. niepełny widok tytułu ogłoszenia - często początki nazwy u różnych sprzedawców są takie same. Drodzy webmasterzy, czy klient mam czas klikać w KAŻDĄ OFERTĘ POJEDYNCZO, aby móc przeczytać jego pełny tytuł? Zwykle to tytuł zawiera NAJISTOTNIEJSZE informacje!
4. (największy ból pupy) BRAK WIDOKU KOSZTÓW DOSTAWY - podobnie jak w punkcie trzecim - trzeba kliknąć daną ofertę żeby zobaczyć szczegóły.

Tak, wiem że to zmiany pod kątem smartfonogłowców (osób korzystających przez telefon/aplikację) ale punkt trzeci i czwarty to CIOS W FUNKCJONALNOŚĆ. Jesteście chyba pierwszym serwisem który "wykastrował" tak ważne funkcje - nawet na takim **piiip**s-ie (poza strona główną) są wszystkie informacje podane.
Zalety? Prawdopodobnie czytelniejsze wyświetlanie na telefonie, choć na te poprzednie nie miałem powodu narzekać.


Po rozmowie z pracownikiem serwisu (na czacie), dowiedziałem się że starej wersji nie można przywrócić (why?!) i nowa wersja zostanie, chyba że w toku użytkowania będzie cała kamienna lawina krytyki ze strony kupujących.

Tedy rzucam pierwszy kamień i otwieram dyskusję. Wypowiedzi webmasterów/pracowników allegro mile widziane:)

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Krio1988
#9 Pomysłodawca#

LoL?! Nie wiedziałem że słowo "tu nazwa wielkiego chińskiego serwisu sprzedającego zaczynającego się na ali..." jest wulgarne! xD

O nie, konkurencja - wycinamy! (˵ ͡☉ ͜ʖ ͡☉˵)ᓄ✂**piiip**

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Krio1988 Nie rozumiem, czemu ciebie to dziwi. Nikt nie chce dyskusji o konkurencji na własnym forum do pomocy. 

oznacz moderatorów
marekb241
#9 Pomysłodawca#

Jakbym miał wszędzie widok kafelków a nie listy to też byłbym mocno zawiedziony, ale jak przeglądam od kilku dni różne kategorie w elektronice, bądź wyniki wyszukiwania (to najczęściej) to po lewej stronie od "Sortowanie" mam ikonkę którą mogę klikać w celu zmiany widoku na "Lista" lub "Kafelki". Używam Windows, Firefox.

oznacz moderatorów
Krio1988
#9 Pomysłodawca#

Normalnie jesteś dzisiaj moim "prywatnymJezusemChrystusem"... działa! 

Używam szpiegoChrome i również window$. W najgorszym wypadku będę musiał zmieniać widok co wizytę - jeśli nie zapisze się to w ustawieniach strony.

oznacz moderatorów
derek_99
#1 Nowicjusz#

Popieram ,te kafelki nie do przyjęcia, tragedia .

oznacz moderatorów
tygrys1311
#7 Wielbiciel#

Kafelki tragedia . Większość " Ulepszeń Allegro to trzy kroki w tył , jeśli chodzi o szybkość wygodę i komfort obsługi . Masakra co mają w głowach Ci co to projektują i zatwierdzają . Ciągle wszystko zmieniają na siłę , bez potrzeby . I w 90 % te zmiany to tragedia !!!

oznacz moderatorów
twito
#1 Nowicjusz#

Zgadzam się ze wszystkim co wypunktowałeś. Dodam tylko, że wprowadzanie zmian, bez uprzedniego zapytania użytkowników o opinie, to brak szacunku dla klientów. Poza tym w dzisiejszych czasach, danie do wyboru różnych (w tym starych) "skórek" interfejsu, to dla  programistów bułka z masłem. Chcesz listę - proszę, wolisz kafelki - twój wybór. Funkcjonalność serwisu to nie zmiana jednego logo na inne. PRZYZWYCZAJENIE, to druga natura człowieka. Według inż. Mamonia z filmu "Rejs" : "lubię tylko te piosenki , które znam..." I powiem szczerze, listę ogarniam szybciej i nie dostaję oczopląsu...Wstyd koledzy webmasterzy i marketingowcy z Allegro. A taki fajny serwis był...

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@twito Cześć. Możesz wybrać, czy chcesz korzystać z widoku kafelkowego, czy przeglądać oferty w liście: 

ko_alka_0-1658730190148.png

Jeśli nie widzisz opcji, którą oznaczyłam na zrzucie ekranu, kliknij przycisk obok "Rozłącz te same oferty". 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Krio1988 "Drodzy webmasterzy, czy klient mam czas klikać w KAŻDĄ OFERTĘ POJEDYNCZO, aby móc przeczytać jego pełny tytuł?"

Według webmasterów Allegro: Więcej klikania - dobrze. Mniej klikania - źle. Tak samo, jak wprowadzili to nowe menu główne, gdzie trzeba trzech kliknięć do wylogowania. DO WYLOGOWANIA.

"Wypowiedzi webmasterów/pracowników allegro mile widziane:)"

Nie znajdziesz ani jednej, tutaj są tylko wyznaczeni pracownicy z wyższego szczebla do wypowiadania się na ten temat. Co więcej, powiedzą ci że wiedzą lepiej, bo zebrali kupę danych telemetrycznych jak mapy ciepła. Ich to szczerze nie interesuje, czy ten portal będzie wyglądał za czymkolwiek. To jest maszynka do robienia kasy. A że kupujący będą uciekać, gdzie pieprz rośnie... kto by się spodziewał? 🙂

oznacz moderatorów