anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena Produktu stają się bezużyteczne

annas14-firma
#16 Inspirator#

W zasadzie to temat dla kupujących. Dziś chciałem kupić jakiś otwieracz do butelek PET.

Zainteresowała mnie oferta nr 8873977705 - uniwersalny otwieracz do butelek słoików 6w1

Oferowany produkt ma 162 oceny (średnia 4,54) Extra. Z ocen tych mogę się dowiedzieć, że:

  • Bardzo słabo kręci na słońcu, nic nie czuć by wiało (16 grudnia 2020 od g...0)
  • Nie polecam worek mały lekki rękawice za duże dla dziecka za taką cenę nie polecam (11 listopada 2020 od C...5)
  • nie pasuje do wszystkich kranów (1 czerwca 2020 od e...k)
  • Towar dotarł mokry, w środku pompki znajdowała się woda (21 sierpnia 2020 od e...v)

Te opisy wyjaśnia częściowo nazwa produktu zarejestrowana w bazie: Lampka kinkiet 6 x led czujnik ruchu biała IR

A na poważnie, to wszystkie 1106 OFERTY TEGO PRODUKTU są oferowane przez kingshopgratis

Czy ktoś wie czy jest jakiś kapitan tego statku?

Różne rzeczy oglądam od kilku lat na portalu dalekowschodnim. Muszę jednak stwierdzić, że kierunki zmian tam i tu są przeciwne.

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

RED
#21 Demiurg#

jakie allegro takie oceny

głupi system ocen i katalogowania produktów to masz efekt

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Usunęliśmy błędne powiązanie oferty z produktem, więc te opinie nie są już dostępne dla tego produktu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

xyz96 to nie kwestia zachwalania. Większośc firm (producentów)ma swej ofercie tożsame produkty droższe- lepszej jakości oraz linie ekonomiczne - tańsz i gorszej jakości. Firmy handlowe maja takie i takie w momencie kiedy klient kupuje najtańszy produkt co oczywiście wiąze sie z jakością z danej firmy to nie może mieć oczekiwań że ten produkt będzie miał tą samą jakośc co produkt trzykrotnie droższy. Tani produkt równiez jest w pełni sprawny i funkcjonalny lecz wyższa cena drogich produktów nie wiąże sie z reguyły z pazernością producenta lecz z wyższą jakością ich wykonania (lepsze materiały inna technologia itp) 

Wiec jeśli taki klient kupuje produkt najtańszy a potem jest rozczarowany i pisze to w komentarzu do transakcji która przebiegła wzorcowo. Oczywiście z prawa zwrotu także nie korzysta a do reklamacji sam wie że podstaw nie ma.

Nie uważasz zatem ze ocena produktu powinna być przy produkcie a ocena sprzedawcy/transakcji przy transakcji?? W przeciwnym razie po raz kolejny widzimy jak błedne i wproadzające w błąd mogą być kometarze .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Nie uważam, komentarzami trzeba ostrzegać przed sprzedawcami tandety. I nic nie zmieni mojego stanowiska w tej sprawie. Gdyby było tak jak piszesz, to sprzedawca bubli rozpadających się po krótkim czasie miałby same pozytywne oceny. Pokaż mi aukcję, w której sprzedawca ostrzega, że towar jest tanią tandetą. Tani czy drogi ma być sprawny i nadający się do użytku przez co najmniej 2 lata.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

xyz96 no i własnie od tego jest OCENA PRODUKTU aby klienci wiedzieli który produkt to bubel niezależnie od tego który sprzedawca nim handluje. Natomiast ma sie to nijak do oceny sprzedawcy i transakcji / reklamacji /obsługi itp która może być wzorcowa. Jełsi inny sprzedawca żle spakuje paczke i ktoś to napisze w ocenie produktu to czemu to jest widoczne także w mojej aukcji???? Skoro mamy rozdzielność- komentarz do transakcji a ocena produktu to to stosujmy.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

xyz96 - masz rację, ale jedynie częściowo. Moje "bublowate" koła do miksera rozpadły się kupującemu przy drugim użyciu. Oczywiście ich nie nasmarował, bo nie było to pokazane przez "fachowca" na filmiku na Youtube.

Czyli w/g Ciebie jestem sprzedawcą bubli, rozpadających się przy drugim użyciu.

Gratuluję podejścia do tematu.....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@xyz96 Masz rację. Ja w porę dowiedziałem się że otwieracz do butelek "Bardzo słabo kręci na słońcu" i nie kupiłem. 

Nie dałem się wrobić w zakup tandety.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 problem w tym, że na ogół sprzedawcy nie zachwalają danego produktu, tylko dają np. opis producenta (bez jakichś "ochów i achów") a i tak mają nega bo komuś coś się w produkcie nie spodoba. Mało tego, sam miałem przypadek, że koleś kupił 5 czy 6 przedmiotów i dał mi nega bo mu coś w jednym się nie spodobało. Dał wtedy 1* za zgodność z opisem. Acha, bo mu obroża na pchły niby nie działała na jego psa. Jednak nie piszę, że one mają skuteczność 100% (bo nie ma takich na rynku), a poza tym, pozostałe 4-5 produktów było jego zdaniem ok, więc jakim prawem zaniżył notę za całe zamówienie i dał nega, skoro pytanie jest "czy polecasz zakupy u sprzedającego" ?

Cały system komentarzy jest tak naprawdę do bani. Tych ocen produktów zresztą też. Bo często są tam z kolei opinie na temat sprzedawców i jak ktoś wchodzi np. na moją aukcję to do jednego wora ma wrzuconego mnie i kogoś innego kto podpadł tamtemu klientowi.

Ja mam lekarstwo na to wszystko. Mega sprawiedliwy system. Bez niedomówień. Ale za free nie podam tego 🙂

Gdyby ktoś z Allegro chciał wyłożyć troszkę $ to zapraszam do kontaktu 🙂 ZAPEWNIAM, że problemy z komentarzami by się skończyły a zarówno klienci jak i sprzedawcy byliby zadowoleni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Tak, ja wiem, @_Likos_ napisał tu kilka dni temu, że komentarze w ogóle są zbędne 😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

xyz96 no i jak widzimy jest coraz wiecej wpisów które to potwierdzają 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ No jasne, idź na Lokalnie, tam nie ma komentarzy 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

xyz96 ale jakoś nie widze aż tylo problemów z allegro lokalnie co z komentarzami na głównym Przynajmniej tutaj na gadanym nie widac 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_  to norma, ja po połaczeniu swoich ofert też mam komentarze innych kupujących tego typu: "

lusterko dotarło uszkodzone, źle zabezpieczona paczka, brak kontaktu z kupujacym, nie polecam"

to jest ocena produktu przy mojej aukcji, ale nie była to moja transakcja tylko kogoś innego, kupujący zakłada, że to ja jestem tym naciągaczem i ominie mnie szerokim łukiem. to jest zasługa łaczenia produktów  z ofertami. Gratulacje za ten pomysł allegro :):)

z drugiej strony moje pozytywne oceny będą podbijać oferty jakiegoś krętacza i oszusta. To jest po prostu paranoja 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@annas14-firma @_HolaOla_  Ten gość ma zarejestrowaną firme na wirtualny adres w Londynie.... polski sprzedawca już by "wisiał"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Dzień dobry! 

Dzięki bardzo za czujność, sama tego nie zauważyłam, ale działam już w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Rozmawiałam o tym konkretnym przykładzie z kim trzeba i nie do końca jest tak jak tutaj sugerujesz. Firma, która rejestruje konto na Allegro, musi podać adres zgodny z dokumentami rejestrowymi, a ten Sprzedający dostarczył nam komplet takich potwierdzeń. 

Nie weryfikujemy tego, czy adres jest wirtualny, czy nie, ale sprawdzamy zgodność adresu z dokumentami. Jeśli wszystko jest w porządku, tak jak w tym przypadku, to takie konto jest zaakceptowane.  Zawsze dane muszą zgadzać się z adresem na dokumencie rejestrowym. Takie zasady dotyczą wszystkich jednakowo i nie ma znaczenia, czy to polski czy zagraniczny Sprzedający. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Roger! dropshipping ?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów