anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena sprzedającego przed dostawą.

antram76
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłem przedmiot na Allegro z dostawą najwcześniej za trzy miesiące, a ocenić sprzedawcę mogę w ciągu 60 dni 🙂 i pytanie  chyba kieruję do administracji Allegro, gdzie tu jest sens i logika? Jak można ocenić cokolwiek bez dostarczenia czegokolwiek. Dobrze, że mam ochronę 180 dni, oraz ochronę payU. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Nie w 60 a 90. Możesz ocenić sprzedającego zaraz po tym, jak zapłacisz za zakupy. Masz na to aż 90 dni – czas ten liczymy co do godziny.

oznacz moderatorów

antram76
#7 Wielbiciel#

3EA8BF1C-E57B-4249-BF82-2AF860FF307F.jpeg

Ok, kupiłem dzisiaj- wysyłka po 12-tym listopada a ocena kupującego do 14-tego października. Co z ochroną kupującego w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na otwarcie dyskusji masz 180 dni ale zawsze da się złościć w inny sposób, POK jest od 14-180dni, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, więc z pewnością nie zostaniesz bez pomocy. Ale potwierdzaj że ja nie kupił bym niczego z tak odległą datą.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
zawsze da się złościć w inny sposób

Taa.
Np.: tupiąc nogą, rzucając oskarżenia, wszczynając awanturę lub wyniośle milcząc z naburmuszoną miną.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 @A3dam Jak nie otrzymasz towaru to z pewnością należałoby jeszcze oznaczyć sprzedającego, może orderem od prezydenta, ale to wasze sprzedających zdanie, byle tylko oskubać kupujących. Nikt wam nie każe sprzedawać znajdzie sobie inne zajęcie, ale gdzie można byłby tak kantować, waszym zadaniem?🤔

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Masz chyba jakąś paranoję. Gdzie Ty tu widzisz kant > przecież jak nie otrzyma towaru w zapisanym czasie dostawy (na który sam się zgodził, zawierając umowe kupna) to ma dyskusję i POK. Szukasz na siłe jakiegokolwiek argumentu, żeby tylko uwiarygodnić swoją błędną wypowiedź. A przy okazji > to widać, że Ci puszczają nerwy > robisz całą masę błedów we wpisie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja wyraźnie napisałem że ma dyskusję, ochronę jakby nie otrzymał przesyłki, a kant to wy widzicie we wszystkim i jak do niego dochodzi to wówczas każecie dzwonić i pytać się czy sprzedający łaskawie by nie przysłał towaru. Poza tym to adam zaczął o problemach, tego nie doczytałeś a szkoda. A niestety się pomyliłeś i to nie pierwszy raz, nerwy mi nie puszczają a wręcz przeciwnie, tobie także życzę miłego dnia, u mnie leje ale....🎳

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 "Możesz ocenić sprzedającego zaraz po tym, jak zapłacisz za zakupy" > "zawsze da się złościćw inny sposób"  Przeciez to Twoje wpisy > chyba sie ich nie wyprzesz. Od kiedy to telefon do sprzedającego, dlaczego przezyłka jest spóźniona to kant ? > a może się uda wyjaśnić bez "awanturo-dyskusji" > ale to nie u Ciebie. Baw się dobrze.🍺

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LEW433  

Co to się stało? Lew zamienił się w jakiegoś wyliniałego kota z przyciętym ogonem? 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@antram76 Ochronę kupującego masz nadal > nie zniknie. A co chcesz już oceniać jak jeszcze niczego nie otrzymałeś, termin przesyłki jeszcze daleko ? Sam się zgodziłeś na takie warunki, to po co na zapas szukać "dziury w całym" ?

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Kaliope_Brzeg teraz to Kiciuś nie Lew 😋🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Cieszę ze macie dobry nastrój, to dzięki mnie.😛

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Skill_Player

  Teraz tak  😂 Ten rudy z krótkim ogonem zginął w 5 sekund po moim wpisie 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Szkoda komentarza.👿

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@antram76 
zakupiłem przedmiot na Allegro z dostawą najwcześniej za trzy miesiące, [...] gdzie tu jest sens i logika?

W mojej opinii nie ma większego sensu kupowanie na Allegro z tak odległymi datami dostaw, ale przynajmniej w terminie przewidzianym na wystawienie oceny sprzedawcy nie będziesz miał żadnych uzasadnionych powodów do wystawienia mu negatywa.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów