anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oceny produktu - do różnych przedmiotów od różnych sprzedawców są identyczne.

MAMY ROZWIĄZANIE!
DrHouse10
#7 Wielbiciel#

Oglądając piły łańcuchowe zauważyłem, że pomimo iż piły są różne i od różnych sprzedawców, to opinie o produkcie są identyczne. Ta sama ilość opinii, te same komentarze, ta sama ilość gwiazdek. To jest mylące. Chciałbym czytać opinie dla produktu, który oglądam.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
xyz96
#21 Demiurg#

To normalne. Jeśli wielu sprzedawców oferuje ten sam produkt, pojawią się te same oceny, które są wystawiane temu samemu produktowi. Tylko oceny wystawiane samym sprzedawcom są różne.

oznacz moderatorów
DrHouse10
#7 Wielbiciel#

Proszę czytać ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@DrHouse10 Jak tu sam wspomniałeś, są to oponie produktów, nie sprzedawców.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

Nie wiem jak czytacie ten post, przecież @DrHouse10  napisał, że piły są różne, a mają te same oceny. To sugeruje błędne podpięcie przedmiotu, sprzedawca, który sprzedaje jedną piłę podpina się pod podobny produkt, ale niekoniecznie ten sam. Możliwe, że robi to celowo, tylko po to, zeby zawyżyć oceny swojego produktu. To jest właśnie łączenie ofert w wydaniu allegro - bajzel do kwadratu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@DrHouse10 Możesz wrzucić linki obu różnych pił?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

mikeza - chyba dokładnie wyjaśnił problem. To jest efekt tworzenia bazy danych produktów przez Allegro. A dokładnie - to na sprzedających spoczywa cały ciężar tworzenia i poprawiania tej bazy.

Stąd zdarzają się takie "kwiatki", że do danego produktu z katalogu produktów są podpięte inne przedmioty, których oceny wpływają na ocenę danego produktu.

Niestety, wszelkie weryfikacje, uaktualnienia, poprawy - to wszystko jest przerzucone na sprzedających. Odnośnie tworzenia tej bazy danych to ze strony Allegro są jedynie same wymagania.

A teraz kolejny "kwiatek" - produkowałeś się nad zdjęciem jakiś czas, obrabiałeś go, tworzyłeś w edytorze, robiłeś profesjonalne zdjęcie - no i wystawiając aukcję, wznawiając lub edytując dodałeś ten produkt do katalogu. Więc teraz nie zdziw się, że przeglądając aukcje będziesz widział dużo więcej ofert produktu X ,  z Twoimi zdjęciami (waga i rozmiar zdjęcia identyczne), z tym, że ten produkt "X" będzie o 1% tańszy niż w Twojej ofercie.  Co się okazuje - dodałeś towar do katalogu produktów ze swoim zdjęciem, więc teraz wszyscy mogą z niego korzystać (zgodnie z regulaminem)

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@maxr01 Sprawy zdjęć już znam, jedyne wyjście to robić sobie na wszystkich poza miniaturką znak wodny aby inni nie chcieli u siebie takiego zdjęcia. Samą miniaturkę bym robił taką aby chciało się oglądać pozostałe.

Chcę zobaczyć po prostu do jakich celów ewentualnie ktoś podpina inny produkt, czy jest to z premedytacją czy też samoistnie tak się robi bez innej możliwości wstawiającego aukcję.

Zastanawia mnie ilu sprzedawców składa reklamacje do allegro za złe, niewłaściwie, nieprawidłowo działające opcje, usługi które są płatne, przecież tak samo można egzekwować ich działanie zgodnie z przeznaczeniem poprzez składanie reklamacji, skoro są płatne lub podczas ich działania są naliczane różne opłaty.
Jak dotąd nie słyszałem o ani jednej reklamacji złożonej przez sprzedawcę dotyczącej błędów, złego działania rzeczy o których się często pisze.

Już tu się wiele razy przekonałem, że większość postów kupujących i sprzedawców a w nich zarzutów czy też opinii, żalów w rzeczywistości się okazuje przekłamaniem, niedomówieniem lub pisanymi półprawdami 😄 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@DrHouse10 to jest wina źle połączonych produktów 😞 Taki mały bałagan allegro 🙂 zaraz zapodam temat adminom 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kostas11 "mały bałagan" to mało powiedziane. to jest bajzel na kółkach. Jeden jedzie na opiniach drugiego lub psuje mu sprzedaż kiepskimi opiniami. Ja na miejscu tego co ma towar lepszy nieźle bym się wkurzył, jakby leciały mi opinie, że to badziew.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

faktycznie całkiem inne piły, innych producentów, o różnych parametrach. Ktoś celowo podpiął się pod inny produkt. Pytanie teraz, które oceny są od której piły ? Allegro oczywiście nic z tym nie zrobi, do czasu aż ktoś zgłosi bład w produkcie, a i wtedy nie wiadomo, czy zadziała w tej sprawie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@mikeza nie ktoś tylko coś

tym cosiem jest allegro

 

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@DrHouse10 Masakra, jaka fuszera, moja wiara w allegro jako dobry i rzetelny serwis coraz szybciej zaczyna umierać 😂. Ewidentnie widać, że to nie jest wina sprzedawców, każdy ma prawidłowy opis i zdjęcia, tylko opinie jakieś dziwne, chyba zawierają lokowany produkt😅 A może oni wszyscy kupili obie piły 😂🤣😂

 

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Tu jeszcze ciekawiej...Piracka kaseta z grami na Atari a 75 opini o produkcie .....Burdello bum bum.  Inne oferty tego produktu też wyglądają ciekawie , ....https://allegro.pl/oferta/kaseta-normal-tape-atari-xl-xe-robbo-x3-freeware-10435590744

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@eightbitclone2 Już jej nie ma. Takie działanie to jawne wprowadzanie w błąd kupujących i nie tylko. Rozumiem nieuczciwych sprzedawców, ale nie mogę zrozumieć że allegro chce się w takie coś bawić i że im się to opłaca? Nawet nie mogę sobie wyobrazić tego jako jakiś błąd w działaniu systemu czy aplikacji. Niby na czym mógłby taki błąd polegać i jak powstawać skoro występuje tylko w niektórych produktach a nie wszystkich

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DrHouse10 te oferty mogły być błędnie połączone z katalogiem produktów, teraz jednak widzę, że w ofercie o numerze 10006936282 są 4 oceny i jedna opinia, a w ofercie o numerze 10429682041 jest 70 ocen i 19 recenzji, więc rozumiem, że zostały odpięte. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@la_nika Jak można i kto może połączyć dwie różne oferty w jedną? Może warto by było to ustalić w celu wyeliminowaniu w przyszłości takich bardzo poważnych błędów jak i rozłączyć wszystkie pozostałe, bo to nie pierwsza taka tu opisywana 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
dusia-bis
#8 Zapaleniec#

Podłączę się pod pytanie @ZibiK30 sprzed półtora roku "kto może połączyć ... różne oferty w jedną?" Ja, kupująca, chciałam poznać oceny i recenzje o poszczególnych produktach jednej firmy a tu zonk, jakby był oceniany sklep. Co prawda Sprzedający ma super produkty, nie mam nic 'naprzeciwko', zrobiłam zakupy, ale o co tu chodzi? Jak będę oceniać produkty, to chyba muszę napisać czego dotyczy, czy jak?? Jeden z przykładowych produktów sklepu https://allegro.pl/oferta/eko-mleko-surowe-4-tluszczu-w-szklanej-butelce-11755643298 (że się powtórzę - wszystkie produkty z tego gospodarstwa mają takie same oceny i recenzje). 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

produkty łaczy ze sobą najczęsciej osoba wystawiająca ofertę. W tym przypadku jest faktycznie dziwnie, bo połaczył ze sobą różne towary w jedną całość, tzn nadał im najpewniej jakiś jeden wewnętrzny nr/kod. Wtedy wszystkie oceny się sumują i nie wiesz, czy ktoś ocenił masło, czy mleko, bo to tak jakby był jeden i ten sam produkt. to są niestety te "pozytywy" produktyzacji allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów