anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa zwrotu towaru

AdineX22
#9 Pomysłodawca#

Witam. Zwróciłem wyczyszczone buty które mi nie pasowały jednak sprzedawca nie przyjął zwrotu ze względu na uszkodzenia które widać poniżej. Czy mam możliwość jakoś odnieść się do tego i domagać się zwrotu pełnej kwoty? Uważam że ślady użycia są zbyt małe aby sprzedawca odmówił pełnego zwrotu środków bo buty były założone zaledwie raz a już pojawiły się minimalne ślady użycia co świadczy o ich trwałości. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Spierać się z sprzedającym o pełny zwrot czy skorzystać z rękojmi i zgłosić to że buty nie są trwałe i szybko się zużywają?

 IMG_20211111_084558.jpgIMG_20211111_084936.jpgIMG_20211111_084836.jpg

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

A3dam
#19 Nestor#

@AdineX22 
sprzedawca nie przyjął zwrotu

- A o ile obniżył zwrot?
- O połowę ceny.

Jeżeli Sprzedawca potrącił 50% ceny ze zwracanej kwoty to znaczy, że zwrot przyjął.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AdineX22
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający odpisał mi że mogę dostać 50% kwoty albo dostać buty z powrotem. Czy wybierając drugą opcję mam nadal prawo do reklamacji?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AdineX22  jeśli sprzedawca chce Ci odesłać buty to moim zdaniem znaczy że uznaje Twoje wycofanie się ze zwrotu i transakcja jest normalnie zawarta. Wówczas moim zdaniem będziesz miał prawo do reklamacji. Zresztą to już wczoraj było pisane przez @xyz96 

Musisz tylko pamiętać że sprzedający może uznać że to są normalne ślady użytkowania i reklamacje odrzucić. Oczywiście może także ją uznać - nie mnie to oceniać.

Tak czy inaczej prawo do zwrotu bez podania przyczyny przysługuje przez 14 dni od momentu kiedy po raz pierwszy otrzymałeś przesyłkę wiec jeśli sprzedający by reklamacje odrzucił wówczas termin ten prawdopodobnie upłynie i nie będziesz mógł już po raz kolejny zrobić zwrotu .

Niemniej jeśli obaj się na to zgadzacie to moim zdaniem możesz anulować zwrot, odebrać buty i złożyć reklamacje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sam musisz wiedzieć co zrobić, sam wiesz jak zostały "przymierzone", sam musisz podjąć decyzję. Jest kilka opcji oraz "przyzwoitość". Możesz przyjąć środki, możesz odebrać buty i składać reklamację(reklamacja może być uznana albo odrzucona), po odrzuceniu możesz składać wniosek do POK albo....walczyć dalej.😁

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

 A ty bys kupił takie buty zniszczone a chcesz zeby sprzedawca je znowu wystawił na allegro

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Kolejny "rozdmuchany wątek".

@xyz96  " Nie zwracaj większej uwagi na to, czy masz prawo, czy nie masz. " - sorry, po prostu nie wiem co odpowiedzieć na takie stwierdzenie. Czyli po prostu "rób co chcesz" - tak należy to tłumaczyć.

Swoją drogą - 3 lata temu kupiłem buty - na "szybko", potrzebowałem na "imprezę". Z doborem obuwia mam problem - idę do sklepu i pytam się o dostępny rozmiar i o szerokość- nawet już nie przeglądam wystawionych na półkach butów - ew. w celu wskazania sprzedawcy, jak ma but wyglądać.

Kupiłem jedyne dostępne i pasujące na moją nogę, brązowe, bez lica, nie można pastować. Ja zmieniam buty dopiero wtedy, gdy stare mi się "rozlezą". Po kilku użyciach pokazały mi się zagniecenia podobne jak na przedstawionych przez @AdineX22 zdjęciach. 

Buty lekkie, prawie nie czuć ich na nogach, typowy "chiński szajs" za 150zł, po roku powinien iść do kosza. Używam je już 3 lata. Nie pastuję , 1 raz na początku spryskałem jakimś konserwantem w spreyu (wysępiłem gratis). Ileś tam razy były przemoczone. Po trzech latach intensywnego używania - nadal nadają się do użytku, "góra spoko", pomijam fakt nie dbania o nie, podeszwa z bardzo małymi śladami zużycia. Chcę je "wykończyć" i kupić nowe, ale chyba jeszcze z rok będę musiał poczekać.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów