anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy-sprzedawca prywatny

Tatiana6116
#4 Eksplorator#
  • Witam.Mam problem.Kupiłam towar od osoby prywatnej,który jest niezgodny z opisem.Jest to frytkownica,według opisu miała być nieużywana,bo była powtórzonym prezentem.Po otrzymaniu przesyłki złapałam się za głowę.Towar ewidentnie był używany,śmierdzi nawet robaka znalazłam w środku.Sprzedawca po moim tel stwierdził,że nie odda mi kasy i mogę sobie zgłosić sprawę na allegro.Otworzyłam dyskusję,żądam odstąpienia od umowy(rękojmia).Pani napisała,że zwrotów nie przyjmuje.Allegro stwierdziło,że z toku korespondencji wynika,że towar jest niezgodny z opisem i wzywa ją do przedstawienia merytorycznej decyzji reklamacyjnej,ale oczywiście cisza.Czy powinnam odesłać towar mimo braku reakcji czy czekać na tą decyzję?Towar odebrałam 31.08 więc niedługo minie 14 dni.Z góry dziękuję za pomoc.
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Odstąpić od umowy na podstawie ustawy konsumenckiej nie możesz, ale jak najbardziej możesz w ramach reklamacji z rękojmi domagać się wymiany towaru na zgodny z opisem lub zwrotu wszystkich kosztów. Nie kończ Dyskusji, proś tam o pomoc Allegro po każdej odmowie uznania reklamacji przez sprzedawcę. Towaru na razie nie odsyłaj, bo sprzedawca najprawdopodobniej go nie odbierze i poniesiesz dodatkowe koszty, chyba że w Dyskusji zgodzi się na odesłanie. Jeżeli Dyskusja nie przyniesie rozwiązania problemu, wypełnij wniosek o rekompensatę z POK. Samo wysłanie wniosku już stawia sprzedawcę na baczność, ponieważ w razie wypłaty rekompensaty, Allegro może żądać od niego zwrotu kosztów pod groźbą blokady konta.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

Tatiana6116
#4 Eksplorator#

Czyli odesłanie towaru w ciągu 14 dni od odebrania w tym wypadku nie obowiązuje?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie obowiązuje, to nie może być zwrot konsumencki w ciągu 14 dni. Poczekaj na rozwój wydarzeń w Dyskusji. Jeśli uznasz, że ze sprzedawcą nie da się porozumieć, reklamacja nie zostanie uznana, zostaw Dyskusję i wypełnij wniosek do POK.

oznacz moderatorów

Tatiana6116
#4 Eksplorator#

Dziękuję bardzo za pomoc.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tatiana6116 jeśli dyskusja nie przyniesie zamierzonego efektu odeślij towar i złóż wniosek w POK . Zalącz potwierdzenie zwrotu produktu . Dla sprzedawcy skończy się to blokadą konta , a Ty odzyskasz wszyskie poniesione koszty .

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Tatiana6116 Nie ważne że minie 14 dni bo wniosek już złożyłaś i liczy się od tamtego czasu, Możesz po 14-tu dniach złożyć wniosek do POK.

https://dlakupujacych.allegro.pl/bezpieczenstwo/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania

oznacz moderatorów

Tatiana6116
#4 Eksplorator#

Nie składałam żadnego wniosku.Otworzyłam dyskusję i tam wszystko przedstawiłam,chodzi o to czy powinnam wypełnić jeszcze jakiś wniosek?Z góry sorry za głupie pytania,ale nigdy nie miałam żadnych problemów na allegro i jestem zielona.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wniosek o rekompensatę z POK, link masz wyżej, ale to dopiero wtedy, gdy Dyskusja nie przyniesie rozwiązania problemu.

oznacz moderatorów

Tatiana6116
#4 Eksplorator#

Tak tak.Czyli na rozwiązanie sprawy sprzedawca ma 14 dni od momentu rozpoczęcia dyskusji tak?

oznacz moderatorów