anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy za porozumieniem stron

MAMY ROZWIĄZANIE!
aleks537
#7 Wielbiciel#

Kupiłam przedmiot na allegro lokalnie, to pierwszy mój zakup, myslalam ze niczym sie nie rozni od zwyklego allegro, ale do sedna. Kupiłam przedmiot (nie opłaciłam zamówienia), chce napisac, do sprzedawcy, żeby za porozumieniem stron zostało ono anulowane. Pisałam do allegro i powiedzieli mi, że wystarczy dogadanie między nami, ale tu pojawiają się moje obawy. Zamówienie będzie ciągle wisiało jako nieopłacone, nie będę miała z tego powodu żadnych "problemów"?  Co jeśli sprzedawca się ze mną dogada, a potem jednak napisze do allegro, że zamowienie jest dalej nieopłacone? Co powinno się znaleźć w takim porozomieniu obu stron o rezygnacji?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kostas11
#21 Demiurg#

Bo się niczym nie różni kupujesz zawierasz umowę tyle że na Lokalnie głównie są prywatni i tu nie obowiązuje ustawa konsumencka co do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od odebrania towaru. Dogadaj się z sprzedającym allegro nie jest stroną transakcji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
aleks537
#7 Wielbiciel#

w przypadku zwykłego allegro, mam prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, a w przyadku allegro lokalnie, nie mam takiej mozliwosci, takie uzyskałam informację, chyba że razem ze sprzedającym dojdziemy do porozumienia. Obawiam się po prostu, że to zamówienie bedzie ciągle wisiało jako nieopłacone. W przypadku zwykłego allegro, można anulować i zamówienie nie wisi wciąż do opłacenia, stąd moje obawy:)

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

"w przypadku zwykłego allegro, mam prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny" - Tak, ale wyłącznie przy zakupie konsumenckim - od firmy. 

Na Lokalnie to działa inaczej - w/g Allegro, zawarte tam umowy sa nieważne do chwili zapłacenia za dany przedmiot. Co prawda moim zdaniem to jest forma zawarcia umowy (ze wszelkimi jej konsekweencjami) Ale Allegro, jak zwykle, wie lepiej. Reasumując - możesz po prostu "olać" i nikt Ci nic złego z tego powodu nie zrobi. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aleks537 Od 19 maja na Lokalnie zmienił się regulamin. Teraz zawierasz tam tzw. umowę warunkową, a warunkiem jest dokonanie wpłaty w ciągu 5 dni. Brak wpłaty automatycznie powoduje, że umowa jest rozwiązana. Nie masz się czego obawiać, nie musisz się dogadywać ze sprzedającym, nic Ci nie grozi, a zakup nieopłacony nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia, niech sobie wisi. Wcześniej, przed zmianą regulaminu umowę zawierało się dopiero w momencie zapłaty.

oznacz moderatorów