anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od zamówienia a brak informacji o odstąpieniu

MAMY ROZWIĄZANIE!
glamour-meble24
#8 Zapaleniec#

Zamówiłem towar przez SMS z usługą ciecia lecz nieodebralem zamówienia po czym zrezygnowałem z powodu rezygnacji kupujacego.
Do zamówienia nie otrzymalem żadnej faktury (przed upływem 14 dni jak i po ich upływie, czyli do dziś) a hurtownia po 3 tygodniach chce zapłatę za towar i usługę strasząc egzekucja.

-transakcja na odległość przez SMS
-nie zostalem poinformowany o możliwości odstąpienia od umowy przed upływem 14 dni (zostałem poinformowany o tym w SMS gdy termin 14 dni już minol, gdybym został poinformowany w momencie składania zamówienia lub przed upływem 14 dni to napewno bym odstąpił).

Mam nadzieję że uda mi się uzyskać rzetelne informacje od któregoś użytkownika, pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
pinsplash
#21 Demiurg#

@glamour-meble24 przez SMS ? czyli nie na allegro? towar czy usługę? cięcie pod twoje zamówienie? Pamiętaj że przy zamówieniach specjalnych ( np wg twojego projektu ) nie masz możliwości odstąpienia bez podania przyczyny... za mało podałes danych

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
glamour-meble24
#8 Zapaleniec#

Tak na odległości przez SMS bez allegro.

Sprawa dotyczy towaru i usługi.

Tak wiem o tym, lecz sprzedający nie poinformował o możliwości braku odstąpienia lub żądać wpłaty zaliczki/całości z gory a też kompletnie zapomnialem o tym że na wymiar elementy są.

Przyczyna odstąpienia była i byłem pewny że hurtownia niebedzie robić problemu bo mają co z tym zrobić a chcą mi to wcisnoc.

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@glamour-meble24 Masz jakąś możliwość dogadania? Np zwrotu części kosztów? Inna sprawa że zamówienie przez sms jest dosyć....nietypowe?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
glamour-meble24
#8 Zapaleniec#

Właśnie dziś zaproponowałem im 50/50 żeby było fair, niedostalem narazie odpowiedzi.

A co do formy zamówienia, SMS to prawda nietypowe zwłaszcza że mało treści w tym SMS zamówieniem, same wymiary.

Nie dostalem w momencie wysyłki tego zamówienia żadnego potwierdzenia oraz żadnego pokwitowania do zapłaty do dziś. 

Dodam że z pokwitowaniami gdy szybciej brałem towar ani paragonu ani faktury.

Wlasnie przez tą formę SMS-a "dzikiego zamówienia na odległość" bez wczesniejszych potwierdzen zakupu, oraz braku informacji o odstąpieniu od nich niemyslalem że będą rządac zapłaty.

Mogli poinformować (prawnie powinienem zostać poinformowany) że niemoge zrezygnować gdy potną lub mogli żądać zaliczki lub wpłat z góry.

Tez mam swoje podstawy myślę, działając w niewiedzy i braku info od nich dot.braku rezygnacji itp. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@glamour-meble24 jesteś przedsiębiorcą i zamawiałeś produkt do dalszej odsprzedaży więc prawo konsumenckie w tym przypadku nie działa. Nie masz prawa do zwrotu konsumenckiego.

oznacz moderatorów