anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstapienie od umowy, a raty PayU

MAMY ROZWIĄZANIE!
She__Wolf
#8 Zapaleniec#

Witajcie, mam szybkie pytanie w sprawie odstąpienia od umowy. 

Kupilam na raty 0% dwa przedmioty. Jeden chcę zwrócić, korzystając z prawa odstąpienia od umowy. 

Czy muszę wypowiadać/ korygować umowę kredytową z bankiem? W ogóle mi na tym nie zależy i najchętniej zostawiłabym tę umowę w spokoju i splacała te raty.

Ale czy tak można? Formularz zwrotu w allegro nie wspomina o alternatywnie. Przyznam, że gdyby okazało się, że muszę to zalatwiać z bankiem, to ten zwrot byłby bardzo skomplikowany. 😕

Dajcie proszę znać, czy ktoś już to przerabiał. 

Dzięki! 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli po odstąpieniu od umowy ze sprzedawcą zleci on zwrot wpłaty za ten jeden przedmiot przez Allegro Finanse, wtedy pieniądze wrócą do banku i trzeba będzie korygować umowę z bankiem, ale jeśli sprzedawca po odstąpieniu zwróci wpłatę na rachunek kupującego, to nie trzeba korygować umowy i można nadal spłacać raty za dwa przedmioty. Odstąpić od umowy można nie tylko przez formularz dostępny na Allegro, można też mailem, a gdyby nawet przez formularz, to sprzedawca nie ma obowiązku zwrotu wpłaty przez Allegro Finanse - trzeba by się z nim porozumieć.

oznacz moderatorów
She__Wolf
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję. 

Utknęłam na wypełnianiu formularza zwrotu poprzez allegro, gdyż są tam dane do wypełnienia. No nic, w takim razie spróbuję wpisać moje dane, a Sprzedający zrobi, co będzie uważał. Gdy prześle przez allegro finanse, to może mBank sam dokona weryfikacji umowy. To niewielka kwota, więc nie ma problemu. Dodam jeszcze, że to przedmioty od dwóch różnych sprzedawców.

Jeszcze raz bardzo dziękuję. 🙂

oznacz moderatorów
grzole04
#7 Wielbiciel#

Bank sam nic nie zrobi. Masz w regulaminie jasno opisane, że w momencie odstąpienia od umowy musisz także odstąpić od umowy ratalnej osobiście. Na jakiej niby zasadzie bank miałby to zrobić za Ciebie? Jeżeli wpłyną pieniądze do banku to powstanie nadpłata z której bank będzie rozliczał przyszłe raty aż do wyczerpania środków. I tak jeżeli są to raty zero to nie ma problemu natomiast jeżeli jest to kredyt oprocentowany będzie trzeba spłacić całość łącznie z odsetkami. Bank tylko w konkretnych sytuacjach opisanych w regulaminie może sam rozwiązać umowę kredytu (np brak spłaty)

oznacz moderatorów
She__Wolf
#8 Zapaleniec#

Czyli nie ma problemu. 

Jesli sprzedający zwróci przez płatności allegro, to na rachunku ratalnym powstanie nadpłata. Jesli środki wplyną na moje konto, to dalej będę spłacać umowioną kwotę. O rozwiązaniu umowy z bankiem nie ma mowy, bo ratami jest objety rowniez inny przedmiot, nabyty od innego sprzedawcy. 

 

oznacz moderatorów
grzole04
#7 Wielbiciel#

Tak. Zawsze możesz złożyć tez dyspozycje aby z nadpłaty od razu rozliczyli zadłużenie co do całej Jej kwoty. Pozostanie Ci mniej do spłaty. Ma to o tyle sens, że w przypadku odsetek będą one przeliczone i w sumie zapłacisz mniej lub przy ratach zero po prostu krócej będziesz je spłacać. 

oznacz moderatorów