anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odwołanie oferty

kkam3
#7 Wielbiciel#

Witam ,zakupiłem towar po bardzo okazyjnej cenie ,po dokonaniu płtaności sprzedawca chce mi zwrócić pieniądze ponieważ niby pomylił się z ceną ,pytanie czy ma obowiązek sprzedać mi towar po cenie której kupiłem ? Z góry dziękuje za odpowiedź .

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Puzonix
#12 Orędownik#

@kkam3  To zależy od tego jaka jest różnica między wartością rynkową towaru, a ceną zakupu. Prawo zezwala sprzedawcy na odmowę realizacji zamówienia jeżeli cena zakupu jest rażąco inna od wartości rynkowej przedmiotu.

Przykład:

Kupujesz telefon model X za 300zł, a jego wartość rynkowa to 1300zł (najniższa dostępna cena u innych sprzedawców). Sprzedawca pomylił się i nie wpisał jedynki z przodu. W takim przypadku sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia. Takie rzeczy się niestety zdarzają. Nie jesteśmy maszynami.

Oczywiście możesz się ze sprzedawcą nie zgodzić. W takiej sytuacji sąd rozstrzygnie Wasz spór.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kkam3 Tak, ma taki obowiązek. Została zawarta prawnie wiążąca umowa, więc możesz domagać się wydania towaru nawet sądownie. Najpierw otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc Allegro. Jeśli spór nie załatwi sprawy, zakończ go jako nierozwiązany i wystaw sprzedawcy negatywny komentarz. Wpłynie to ujemnie na jego jakość sprzedaży, więc może w przyszłości zacznie się wywiązywać z zawartych umów.

Jedynym uzasadnionym przypadkiem odmowy sprzedaży może być rażący błąd w cenie, który kupujący może łatwo zauważyć, czyli na przykład wystawienie towaru wartego na rynku 1000 zł w cenie 1 zł. Jeśli kupiłeś towar w cenie zbliżonej do jego wartości rynkowej, a nawet sporo niższej, masz prawo domagać się wysyłki. Pamiętaj, że wielu sprzedawców okazjonalnie obniża ceny nawet o 80%, stosuje różnego rodzaju promocje, aby zwiększyć sprzedaż.

oznacz moderatorów