anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oglądam, pytam i cena w górę ?

szary12376
#10 Popularyzator#

Już 2 x to zauważyłem. Oglądam coś, widzę cenę, wysyłam pytanie do sprzedającego i kolejnego dnia cena w aukcji rośnie. W jednym przypadku o 10pln. Kto to robi ? To cwaniactwo sklepów, czy wynik profilowania tego tu serwisu ?

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

Ziolko39
#21 Demiurg#

@szary12376 Z jednej strony masz absolutna rację > jak coś sprzedaje to powinienem wiedzieć "co jest i z czym sie je"  Ale z drugiej strony nie wszyscy pytający są laikami > po prostu niektórym się nudzi, albo nie doczytaja dokładnie 

Opowiem ci bajkę : 

1: Pytanie o ofertę:Obiektyw Panagor Auto Tele 200mm 3,5 M42

Dobry weczor posiadam aparat Canon EOS 400 D i adapter M42 i chyba bedzie pasowal ten obiektyw do tego aparatu ? serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź : Tak
2: Pytanie o ofertę: Obiektyw Pentacon 200 mm f:4,0 M42(3) wada 
Dzien dobry mam pytanie czy jeszcze jest mozliwosc kupienia tego obiektywu ? Posiadam aparat lustrzanke Canon EOS 400 D i adapter M42 . Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź : Tak
3: Pytanie o ofertę:
Dzien dobry mam pytanie czy ten obiektyw bedzie pasowal do mojego aparatu Canon EOS 400 D ? Czy bede musial zastosowac przejsciowke ? Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź : Będzie pasował bez potrzeby przejściówki.
4 : 
Dobry wieczor mam pytanie jakie mozna robic zdjecia przy pomocy tego obiektywu ? Posiadam aparat Canon EOS 400 D jak rowniez adapter M42 . I jaka jest jakos zdjec przy uzyciu tego obiektywu ? Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź : Nie wiem > to zależy od umiejętnośi fotografa i ustawień aparatu
5. 
Dobry wieczor do tej kamry tez jest bateria w raz z ladowarka ? Serdecznie pozdrawiam
W opisie jest w punktach wyszczególnione co się znajduje w ofercie
 
Powiedz mi o czym świadczą te pytania? > wszystkie od jednego klienta > nie zna się? laik? > nudzi się? > nie umie czytać? chodzi o pytanie nr.5.
 
oznacz moderatorów

szary12376
#10 Popularyzator#

Odpowiadam.

1. Upewnienie się laika.

2. Odpuścił i po czasie wraca.

3. Powielenie zbędne.

4. Chce poznać co na + mu to da, ale sprzedający nie musi tego wiedzieć, to głębszy temat i różnica między ludźmi dochodzi. Pytanie do kumpla po hobby raczej.

5. Na początku o tym nie pomyślał i nie zobaczył, a z racji już relacji w korespondencji dopytał, uznając że w opisie nie ma.

To jest przykład jak piszesz, na zamieszczone informacje. A co jak interesujących informacji brak, a sklep nie odpowiada ?  

Pomyśl jak blisko jest w ocenie od laika do nudzi mu się.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@szary12376 Co innego jak sklep nie odpowiada > co innego jak opis jest na tyle dokładny, że można się z niego wszystkiego dowiedzieć.

A nie wiem czy się znasz na fotografi czy nie? > bez urazy > ale te pytania świadzcyły o znajomości tematu przez klienta > zadane ewidentnie z nudów.

oznacz moderatorów

szary12376
#10 Popularyzator#

Dobrze, że zauważasz to co innego. Nie znam się na fotografii i tak to zinterpretowałem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@szary12376 Wszystko ok > tylko mam prośbę > zaznaczaj do kogo piszesz, bo nie wiem na co odpowiedzieć, a co ominąć.

oznacz moderatorów

szary12376
#10 Popularyzator#

Odpowiadam do postu, a nie na dole, to chyba jednak precyzuje. 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Udzielając się na forum powinieneś być biegły w jego działaniu. Wedle własnych sugestii, oczywiście 😎

oznacz moderatorów

szary12376
#10 Popularyzator#

Nie tak szybko kolego. Uczymy się z czasem, na błędach też. Ale rozumiem, idziesz z duchem czasów. Jak w poszukiwaniu pracy, wszyscy szukają specjalisty od kołyski. A w nauczaniu wielka dziura. Kto wchodząc na jakieś forum, najpierw uczy się forum, wielu regulaminu nie czyta.    

oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Hmm, ale faktycznie Twoje opisy Ziolko39 ciężko się czyta.

Jeden wielki słup tekstu pomieszany z wymaganiami i regulaminami, od tego są inne miejsca w aukcji, a wystarczy np. pogrubić i wydzielić informację o zawartości zestawu. Z pewnością zmniejszysz tym ilość pytań.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rydel_IT Jakoś 90% kupujących umie to przeczytać bez problemów. Reszta bez komentarza.

oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Ziolko39 90% kupujących to kupuje tylko i wyłącznie na bazie zdjęć nie czytając opisu 🙂

Nie traktuj tego jako atak, wyrażam tylko swoją opinię.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rydel_IT Zgadzam się z Tobą > ale u mnie cięzko kupić tylko na podstawie zdjęcia > bo chodź troche trzeba sie na tym znać > laików kupujących u mnie jest może 2-3% > tylko oni dzwonią i się dopytują.

oznacz moderatorów

szary12376
#10 Popularyzator#

Dokładnie tak jest i może to wytrawia obydwie strony z potrzeby informacji w punkt. Ale nie wszystko da się z foto kupić, im towar bardziej musi być dopasowany, tym większe ryzyko kupującego tak po foto.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Ludzie dawniej czytali nawet książki, dziś przeraża ich "słup tekstu" w aukcji... 🙄

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@starling_shop Niestety > smutne to, ale prawdziwe.

oznacz moderatorów

szary12376
#10 Popularyzator#

Wszystko szybko i byle jak. Takie czasy. To nie tylko wina ludzi, technika też pomaga. Ale jak patrzę na ludzi nadmiernie zapatrzonych w telefony, to chyba jednak coś tam czytają. Może nie jest źle, o ile przez tel. nie tracą realnego życia. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@szary12376 Jak byś tak zajrzał przez ramię co się dzieje na ekranie tego telefonu > to może 10% czyta > pozostałe 90% to albo gra, albo pisze i odpowiada na sms-y, ew. ogląda film.

oznacz moderatorów

szary12376
#10 Popularyzator#

Nie zaglądam i nie rozumiem tak nadmiernego tam zaglądania, w sytuacjach niewskazanych. Piszę to jako osoba broniąca się przed tym, mam celowo stary tel. Powoli jednak docierają i do mnie wykluczenia/dyskryminacje z tego powodu.  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@szary12376 To było tak tylko napisane > też nie podglądam, ale to widać jak młodzież przebiera palcami po telefonie > też do niedawna miałem stary model telefonu, ale jak mój bank wprowadził potwierdzanie płatności kartą przez aplikację w telefonie > to byłem zmuszony zmienić na nowy model.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@szary12376  napisał(a):

No ale teraz norma to ktoś tam ma sklep, towaru zero tylko foto, z jakiegoś magazyny leci.   

 


Przoduje w tym oficjalny sklep Allegro. Opisów i zdjęć nawet sami nie tworzą, tylko kopiują z ofert innych sprzedawców. Bez sprawdzenia i poprawienia ewentualnych błędów.

oznacz moderatorów