anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opcja SZUKAJ w LISTA OCEN

jgaluszka
#8 Zapaleniec#

Przydałaby się koniecznie opcja SZUKAJ w LISTA OCEN. Lecz do tej pory jej brak. Nie wiem z czego to wynika. Czy chodzi tutaj o jakąś politykę, którą prowadzi Allegro, czy też jest to po prostu problem czysto techniczny wymagający pewnych kosztów z tym związanych?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

a tak naprawdę  po co Ci to ?

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

No np wpisuję w wyszukiwarkę np "Samsung S20" a w opcjach zaznaczam żeby szukał tylko u sprzedających o reputacji powyżej 4,9

Albo wpisuję "Buty do biegania" i zaznaczam żeby szukało tylko w ocenach produktu powyżej 4 gwiazdek.

Albo żeby nie wyszukiwało u sprzedawców u których jestem na czarnej liście.

Albo żeby nie wyszukiwało u określonych sprzedawców 🙂

etc itd

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Chodziło mi o oficjalne rozwiązania.

Dodatkom nie ufam bo się okaże za jakiś czas że będę tu na forum płakał że konto mi ukradli albo że dziwny spam przychodzi od kiedy jakiś dodatek zainstalowałem.

Ale z opisu interesujący, dam mu szansę jeśli sam nie ma złych opini 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@KostekMax Przecież żadne dane logowania nie są mu potrzebne do działania, więc równie dobrze możesz go używać tylko w oknie prywatnym będąc niezalogowanym na allegro, skoro mu nie ufasz😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tak mi się z innej beczki przypomniała wtyczka do stylów, co kradła historię 😄

Artykuł w eng

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Owszem, tyle że to zaczęło się dziać dopiero po tym, jak Stylish został kupiony przez pewną firmę mającą swoją siedzibę na "Ziemi Świętej";]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Zakładam, że chcesz wyszukać opinię o danym produkcie, bo innego powodu nie widzę. Każdy produkt ma taką samą listę opinii, więc otwórz sobie obojętnie który produkt z wyszukiwarki (chyba, że jest to jakiś pojedynczy produkt), bo u sprzedającego znajdziesz jedynie oceny transakcji.

Jak chcesz sprawdzić, czy coś jest bublem, to sprawdź opinie produktu, nie oceny sprzedawcy.  Skopiuj model/kod produktu i poszperaj w necie.

Jeżeli nie o to chodziło, zignorować 😄

oznacz moderatorów

jgaluszka
#8 Zapaleniec#

Po pierwsze, dlaczego opinie o produkcie mają być bardziej wiarygodne od oceny transakcji tego produktu?

Po drugie, w większości produktów nie ma żadnych opinii poza samą liczbą oceny /z przedziału 0-5/

Po trzecie, czy wszystkie opinie są wyświetlane, czy tylko część?

Po czwarte, jeśli tylko część opinii jest wyświetlana, to kto dopiera te właśnie opinie?

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ocena transakcji, to ocena transakcji... to są dwie różne rzeczy. Po zakupie możesz ocenić produkt i dopisać opcjonalny komentarz - ta opinia powinna być widoczna we wszystkich ofertach, które są powiązane z danym produktem, tylko coś nie działa to tak jak powinno. W ocenie transakcji u sprzedającego nie oceniasz produktu, tylko jak przebiegł Twój zakup.

Produkt może być bublem, ale w pełni zgodny z opisem oferty, więc o jakości decyduje opinia o produkcie, a sprzedający jedynie przekazuje Ci towar od producenta. Każdy ma swój punkt widzenia jeżeli chodzi o ocenę sprzedającego. Jeżeli ktoś sprzedał Ci bubel, nie piszesz tego w ocenie sprzedawcy, tylko w opinii o produkcie, i zwracasz towar, bo przebieg transakcji nie ma z tym nic wspólnego. Produkt też mógł okazać się wadliwy. Były już sytuacje, kiedy produkt miał same oceny po 5 gwiazdek i nagle jeden kupujący wystawia negatyw "tania chińszczyzna", a produkt okazał się być wadliwy.

Wiem, że "sprzedający odpowiada za sprzedawany towar", bla bla bla, ale jeżeli towar jest wadliwy, to się go reklamuje. Od tego są te reklamacje.

Ale co ja tam wiem, kupującym nie chce się reklamować, zamiast tego wystawiają negatywy i wypisują głupoty w ocenach sprzedającego.

Co do pkt. 2, opinii o produkcie raczej nie sprawdza się na allegro tylko na stronach, gdzie system opinii działa od wielu lat, więc punkt 3 i 4 odpadają, bo wszystko zależy od tego jak sprzedający powiąże ofertę. Widzę oferty tego samego produktu z kilkoma różnymi listami opinii, więc o to raczej trzeba pytać samo allegro 😒

oznacz moderatorów

jgaluszka
#8 Zapaleniec#

Jeśli ktoś chce kierować się jedynie opiniami o produkcie, to jego sprawa. Ja się kierowałem kiedyś opiniami o produkcie, to i tak kupiłem chiński bubel, chociaż opinie były pozytywne. Natomiast w ocenach transakcji jest opcjonalny komentarz, który jest dla mnie cenniejszy niż opinie o produkcie. Dlatego zaproponowałem wprowadzenie opcji SZUKAJ w LISTA OCEN, żebym mógł sobie założyć filtr na dany produkt wśród tysięcy ocen. Wtedy mam zgrupowane wszystkie opcjonalne komentarze dotyczące danego produktu. Mam nadzieję że to racjonalne i logiczne, a nie żadne fanaberie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

 

Rozumiem, wiem o co chodzi. Przy obecnym systemie opinii, to by w sumie było OK, bo te łączenie ofert z produktami tak działa, że nie działa, więc najpierw niech te opinie o produkcie dopracują 😄

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@jgaluszka Dziekuję za sugestię 👍 Przekazałam Twój pomysł dalej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów