anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymanie "podrobionego" produktu od sprzedającego

MAMY ROZWIĄZANIE!
pysiu007
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Ostatnio zakupiłem przez serwis produkt, który według aukcji miał być nowy i oryginalny. Cena również trzymała średnią cenę przedmiotu z innych ofert. Dużo komentarzy, pojedyncze negatywne, sprzedający - firma.  Nic nie wzbudzało podejrzeń. 
Towar dotarł dość szybko. Jak się okazało w innym kolorze niż zamawiany. Brak paragonu. Od razu zdeklarowałem zwrot.
Ale póki nie nadałem jeszcze paczki, obejrzałem dokładniej produkt. Jakość do ceny wypadało bardzo średnio. Postanowiłem rano sprawdzić numer seryjny urządzenia u producenta i otrzymałem odpowiedź:
"Numer seryjny wskazuje na możliwość podrobionego produktu".

Towar już zwrócony, pieniądze jeszcze nie, ale co mogę zrobić żeby ktoś inny nie dał się oszukać ? Czy allegro może coś w takiej sprawie zrobić ? Towar o wartości 1000zł - więc wysoka kwota jak za podróbkę.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

@pysiu007 Do paczki ze zwracanym przedmiotem powinieneś włożyć pismo reklamacyjne lub takie pismo wysłać sprzedawcy mailem. To reklamacja z powodu niezgodności z opisem nie zwrot bez podania przyczyny. Przy uznanej reklamacji sprzedawca powinien zwrócić Ci całą wpłaconą kwotę + koszt odesłania, o ile nie wymieni towaru na w pełni zgodny z opisem, czyli przedmiot oryginalny we właściwym kolorze. Allegro wprowadza w błąd tym formularzem zwrotu, kupujący za jego pomocą odsyłają także reklamowane produkty, a niektórzy sprzedawcy nie zwracają wszystkich kosztów, uznając to za zwykłe odstąpienie od umowy. Co do podróbek u tego sprzedawcy niewiele możesz zrobić. Możesz zgłosić do Allegro przez formularz swoje podejrzenia, ale serwis standardowo odmówi podjęcia działań informując, że może je pojąć tylko po zgłoszeniu przedstawiciela marki, co nie jest prawdą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do podjęcia działań wystarczy wiarygodne zawiadomienie i złożyć je może każdy.

oznacz moderatorów
pysiu007
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedź. Myślisz że warto o tym wspomnieć w komentarzu do aukcji ? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli masz pewność że to podróbka, odpowiedni komentarz będzie ostrzeżeniem dla innych.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@pysiu007  Z komentarzem wstrzymaj się do zakończenia postępowania reklamacyjnego. I moim zdaniem - nie warto o tym wspominać, ponieważ nie masz pewności (może wskazywać - nie oznacza jeszcze z automatu, że oznacza) i sam możesz się narazić na odpowiedzialność karną. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
pysiu007
#8 Zapaleniec#

No właśnie, o tym myślę. Mógłbym zacytować odpowiedź z bose.com "Numer seryjny wskazuje na możliwość podrobionego produktu" bo tak dokładnie w mailu napisali. Ewentualnie zasugerować sprawdzenie numery seryjnego przed zakupem ? Nie wiem jak sprytnie napisać, żeby czytającemu w dyskretny sposób zasugerować możliwość zakupu podróbki. 
Ze wszystkim czekam aż dostanę zwrot za niezgodność koloru. 

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

No to zacytuj, z podaniem źródła - być może faktycznie ustrzeżesz kogoś przez zakupem podróby. Gorzej, jeśli sprzedawca zacznie się rzucać i - jakimś cudem - to nie podróba 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Prawda, oczernianie sprzedawcy to to, co ludzie robią bezmyślnie pisząc zwykły nie-do-końca-zgodny-z-prawdą komentarz publicznie 😮

oznacz moderatorów
pysiu007
#8 Zapaleniec#

Tak, dlatego próbuje to przemyśleć i ubrać w słowa żeby samemu nie zrobić sobie "strzału w stopę". Dlatego kontaktowałem się z producentem wysyłając mu numer seryjny produktu. Z jednej strony mógłbym się cieszyć że mnie nie udało się oszukać i odpuścić temat, ale z drugiej szkoda mi osoby która może wyda swoje oszczędności na produkt, który okaże się podróbką. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

a jakby tak.. dostałem przedmiot, który w opisie mijał się z prawdą 😄
albo według mnie sprzedawca opisując mój przedmiot minął się z prawdą 😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Śmiało pisz, że masz wątpliwości czy produkt jest oryginalny. Na stronie producenta otrzymałeś info, że może być podrobiony - za to nic Ci nie grozi, a innych ostrzeżesz.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@pysiu007,
@xyz96 ci pomógł, więc daj mu lajka i zaznacz jako rozwiązanie. Dzięki 🙂

oznacz moderatorów