anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność blikiem i brak pieniędzy na koncie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Witam.

Wczoraj niestety najprawdopodobniej zostałem oszukany:( jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale nie myślałem że do tego może dojść na allegro, jednak.

Sytuacja wyglądała następująco: przyszlo co do płatności blikiem (dziwne bo 2x) po czym patrzę środków na koncie bankowym BRAK! :(. Dałem się zrobić jak mały dzieciak niestety. Po czym patrzę w historii bankowości na koncie 2x wyplata blikiem. Czy mam rozumieć że zostałem z pewnością oszukany, czy allegro jest mi w stanie sprawdzic jakkolwiek użytkownika w takiej sytuacji. Może ktoś jest mi w stanie pomóc? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

@Lucas93m Kupiłeś towar na Allegro i płaciłeś przez Allegro, czy kupiłeś poza Allegro i płaciłeś na stronie otrzymanej SMS-em od sprzedawcy?

Jeśli to drugie, zostałeś oszukany. Jeśli to pierwsze i pobrało Ci pieniądze z konta 2 razy, jedna z wpłat wróci do Ciebie automatycznie w ciągu 3 dni, a pierwszą wpłatę sprzedawca powinien otrzymać.

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Dostałem sms link w który wszedłem i wtedy zaczęły się kłopoty 

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Czyli mam rozumiec że w tym momencie najprawdopodobniej nie odzyskam już pieniędzy? Była to duża suma dla mnie. Oczywiście pretensje i żal mogę mieć tylko do siebie, ale jak to jest z weryfikacją konta takiego użytkownika przez allegro.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Lucas93m Niestety zostałeś oszukany, Allegro Ci nie pomoże. Jeżeli masz jakiekolwiek dane osoby, z którą się kontaktowałeś, zgłoś sprawę na policję.

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Chciałem się jeszcze zapytać, jak to jest w takim razie że ta osoba która mi to zrobiła klikając w nią wyświetla się komunikat, że przeszła prawidłowo weryfikację danych i że mamy pewność kto jest kontrahentem?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

W chwili obecnej jak widzę ona dalej jest online i dalej ma ta rzecz wystawiona na aukcję. Wyglądałoby to tak, że w takim razie może dalej oszukiwać ludzi.? 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Lucas93m, czy możesz podać numer zamówienia, w trakcie którego doszło do tej sytuacji lub też link do oferty?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

OFERTA: 6415EB4D-4D25-44C5-8259-5281BCD61882

Czy to o to będzie chodziło? 

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

A takiego sms dostslem: Zamоwieniе zоstalo ustаwione. Przеjdz do platnosci: 10sms.xyz/6AxP

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Lucas93m, dziękuję Ci bardzo. Na koncie sprzedawcy doszło do włamania i wystawienia fałszywej oferty. Konto zostało przez nas zabezpieczone, a ogłoszenie usunięte. 

Niestety padłeś ofiarą phishingu - mówiłeś o płatności BLIK-iem, natomiast gdybyś w podobnej sytuacji podał dane z karty płatniczej, należy ją jak najszybciej zastrzec w banku.

Rekomenduję Ci udanie się na Policję i zgłoszenie oszustwa. Do płatności doszło poza Allegro, dlatego niestety Program Ochrony Kupujących tu nie obowiązuje.
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Lucas93m W tej sytuacji nawet policja Ci nie pomoże, bo nie masz żadnych danych oszusta, który rzekomo włamał się na cudze konto. POK nie obowiązuje, ale w takiej sytuacji mógłby obowiązywać - dla chcącego nie ma nic trudnego. Takie to są bezpieczne zakupy na Allegro.

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#
  •  

Na chwilę obecną wygląda to tak, że sprawa została zgłoszona na policję. Reszta rzeczy czyli tak jak blokada karty bankowej i aplikacji oczywiście zostały zrobione. Dowód tożsamości również zmieniony. 

Co się okazuje nie dawno po zmianie danych i blokadzie przyszedł mi kolejny podejrzany sms niby od ALLEGRO. Wpisałem to tym razem w chrome na komputerze. Coś się okazało, kolejne oszustwo! Na komputerze pokazał się komunikat o oszustwie.

Także proszę o rozwage żeby ktoś miał więcej spokojnego myślenia ode mnie i nie dał się nabrać.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady cóż mogę zrobić to chętnie poczytam

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"Co się okazuje nie dawno po zmianie danych i blokadzie przyszedł mi kolejny podejrzany sms niby od ALLEGRO. Wpisałem to tym razem w chrome na komputerze. Coś się okazało, kolejne oszustwo! Na komputerze pokazał się komunikat o oszustwie."

Nie no, serio nie uczysz się nawet na własnych wcześniejszych błędach?

"Dostałem sms link w który wszedłem i wtedy zaczęły się kłopoty"

Na przyszłość, link sprawdzaj najpierw np. tutaj https://www.virustotal.com/gui/home/url

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
koltat
#11 Animator#

@Lucas93m napisał "Na komputerze pokazał się komunikat o oszustwie."

Prawdopodobnie to zainstalowany program antywirusowy ostrzegł przed zagrożeniem, które również mogło by cię ostrzec gdybyś na smartfonie miał zainstalowany program antywirusowy.

Często nie wiedzieć czemu zapominany o zabezpieczeniach smartfonów, a te też są komputerami przecież.

-None-
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Lucas93m A po co klikałeś w ten link? Serio, link w tej postaci i w domenie .xyz nie wzbudził w Tobie żadnych, ale to żadnych podejrzeń?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Lucas93m
#8 Zapaleniec#

Nie każdy jest wszechwiedzący no sorry 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Lucas93m, widzę, że w tej sprawie prowadzisz z nami korespondencję mejlową - mam nadzieję, że całą sytuację uda się pomyślnie wyjaśnić. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów