anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność Blikiem realizowana na nie właściwy numer telefonu.

ewaka70
#7 Wielbiciel#

Płatność blikiem pokazuje drugi numer w telefonie i próbuje go zrealizować - wszędzie jest podany właściwy, a aplikacja próbuje na drugi. Moje pytanie to - jak sprawić, by płatność była realizowana na właściwy, powiązany z bankiem a nie telefonem?

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

rolka63
#7 Wielbiciel#

Gościu - nie rozumiesz pytania i nie rozumiesz wątku - Twoje porady są może i ciekawe - ale nie rozwiązują zasadniczego problemu i ściemnianie, ze można sobie z tym poradzić coś wyłączając, włączając mnie nie przekonują co do zasady. Nawet jak apka zbiera dane,  to chyba jasne - że robi to z kartą do telefonu a nie koniecznie grzebie w całym telefonie bo to już  nie jest zabawa - Jeśli jedna karta jest prywatna a druga służbowa to chyba jest to jasne - żadna apka nie ma prawa grzebać w telefonie i na wszystkie usługi z jakich chce korzystać musi mieć zgodę. Jest sytuacja i jest moje pytanie - ale nie ma zgody na olewanie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Szkoda tłumaczenia. Aplikacje w telefonach robią to co chca, a dokladnie to co chca ich twórcy. I nie masz na to żadnego wpływu. A polączenie z bankiem wykorzystuje wi-fi albo dane komórkowe - zależnie od tego co jest włączone. A o zgodę na działania aplikacji nikt się nie pyta. Zainstalowałeś, czyli wyraziłeś domniemana zgodę.

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

"A polączenie z bankiem wykorzystuje wi-fi albo dane komórkowe - zależnie od tego co jest włączone." - to akurat jest tylko medium do realizowania płatności - płatność między allegro a bankiem następuje po zdefiniowanym albo numerze telefonu który jest zintegrowany z bankiem, albo po numerze karty którą się podaje - za każdym razem to klient podaje jaki jest sposób realizacji transakcji a nie apka czy jakieś widzimisię autora. I w żadnym wypadku nie będę niczego obchodził, żeby dostosować swoje pieniądze do rzeczywistości ogólnie przyjętej, że tak jest, bo to po prostu nie prawda.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Skoro wszystko wiesz, to po co to bzdurne pytanie ?

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Dla Ciebie bzdurne pytanie - dla mnie zasadnicze. Podejrzewam, że Was tu jest sporo takich animatorów rozwiązywania problemów - taki głos ludu allegro. Jak mi odpowiesz w jaki sposób allegro wybiera numer telefonu którego nie powinno znać będziesz Mistrzem.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Napisałem Ci już, że ten numer jest gdzieś w pamięci telefonu do której apka ma dostęp. Ja nie polecam Ci obejścia systemu, tylko korektę. Tak się często robi z komputerem  > odinstalowuje > czyści pozostałości, pamięć > instaluje na świeżo

Można też spróbować zrobić samo wyczyszcenie danych aplikacji i pamięci podręcznej aplikacji.

A co do sposobu wybierania numeru to zadaj pytanie twórcom aplikacji. Ja nie pretenduję do miana mistrza, ale trochę się na tym znam.

To czy posłuchasz czy nie to Twój wybór. Każdy ma wolną wolę. Jeden "woli córkę, drugi teściową, a trzeci jak mu się gwoździem w oku dłubie"

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że chcesz pomóc - ale są przypadki, w których nie da się po prostu przejść obok - rozumiem - nie Twój telefon - nie Twoje pieniądze, nie Twoje sprawy zawodowe - to dla mnie jasne. Dla mnie nie jest jasne czemu apka allegro stanęła na czymś na czym nie powinna - i nie ma tłumaczenia czy grzebała w lewej kieszeni czy w prawej - dostała od użytkownika tylko to co powinna dostać. Numer telefonu który odpowiada za komunikację z bankiem czy aplikacją bankową. Jeśli taka sytuacja robiąc zakupy w sieci jest dla kogoś normalna - no, to gratuluję.  Nie szukam dziury w całym - ale to wygląda mi na błąd właściciela apki - a nie sposobu obchodzenia się z błędami - też się trochę na tym znam. I nie szukam obejścia a rozwiązania takiego przypadku. I ten trzeci w Twoim przypadku argument brzmi mi nader groźnie - radzę zważać na to co się pisze. Można to odebrać jako groźbę.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Zacytuj tą moją groźbę, bo sie trochę pogubiłem.

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

"Każdy ma wolną wolę. Jeden "woli córkę, drugi teściową, a trzeci jak mu się gwoździem w oku dłubie" - to jest groźba proszę Pana - jeśli Pan używa cytatu, proszę o podanie źródła, a jeśli to Pana złota myśl, to proszę się zastanowić.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 Podaj mnie do sądu za nie podanie źródła

A teraz dobra rada : poszukaj dobrego psychiatry

oznacz moderatorów

rolka63
#7 Wielbiciel#

A Ty prawnika - art 190 kk - poleczymy się obaj.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@rolka63 "szczęśliwy w swym szaleństwie, człowiek wziął w ramiona diabła"

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@rolka63 Ja chyba do tej pory źle rozumiałem zasadę działania BLIKa, płace tą metodą na co dzień z dwoma aktywnymi kartami SIM w telefonie i nigdy nie zauważyłem, żeby jakakolwiek aplikacja wykorzystywała numer telefonu.

W aplikacji Allegro wybiera się metodę BLIK, wchodzi na aplikację bankową, włącza BLIKa, przepisuje kod i potwierdza w aplikacji banku. Gdzie tu jest potrzebny numer telefonu? 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@rolka63 Jak widać ja też tego nie pojmowałem, szkoda że osoba, która twierdzi inaczej nie chce pospólstwu tego mechanizmu wytłumaczyć. 😏

oznacz moderatorów