anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parametry aukcji w dziale LAPTOPY.

Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

Witam.

 

Pytania do adminów :

 

1.  Czy w dziale laptopy można dodać parametr "zasilacz w zestawie"? Bardzo by to pomogło w wyszukiwaniu.

 

2. Istnieje taki parametr jak STAN (nowy/używany/uszkodzony). Dużo sprzedawców wystawia uszkodzone sprzęty i zamiast "uszkodzony" to zaznacza "używany" w parametrach aukcji.

Pytanie - dlaczego allegro z tym nic nie robi? Wystarczy przeszukać aukcje z parametrem "używany" pod kątem zawartości opisu, a dokładnie czy występuje słowo "uszkodzony" i usuwać takie aukcje.

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ami_6502 dziękuję za Twoją sugestię! Przekazałam ją dalej i na pewno będzie wzięta pod uwagę przy wprowadzaniu nowych filtrów. 
Oczywiście sprawdzamy poprawność wystawianych na Allegro ofert i zależy nam aby kupujący byli odpowiednio poinformowani o stanie kupowanych produktów, dlatego bardzo doceniamy wszystkie zgłoszenia. Jeżeli zaznaczone parametry wzbudzają Twoje wątpliwości możesz skorzystać z przycisku "zgłoś naruszenie zasad", który jest w każdej ofercie, wówczas zweryfikujemy ofertę i podejmiemy odpowiednie kroki.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

 

Proszę sobie wejść np. w dział laptopy, zaznaczyć STAN jako UŻYWANE. Następnie w polu wyszukiwania wpisać "uszkodzony" i zaptaszkować na dole pole "szukaj też w opisach ofert".

Bardzo łatwe prawda? Więc po co zgłaszać do allegro pojedyńczo, jeśli właśnie teraz zgłosiłem hurtowo wszystkie 🙂

No i proszę mi teraz powiedzieć, kiedy te wszystkie aukcje które się Pani teraz wyświetliły, zostaną usunięte z powodu błędnego parametru?

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie 😉

 

edit-----

Dla uproszczenia, podam nawet gotowy link 🙂

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?stan=używane&string=uszkodzony&description=1&order=p&price_...

Oczywiście nie wszystkie linki będą z uszkodzonym, ale większość....

oznacz moderatorów

Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

Właśnie sprawdziłem link który podałem wyżej.... nadal jest pełno aukcji z uszkodzonymi laptopami, które nie mają tego zaznaczonego w parametrach aukcji.

 

Więc jak jest z t tym sprawdzaniem ofert? Nikt z tym nic nie robi, a sprzedawcy robią w konia kupujących i czekają na naiwnych.....

 

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Już teraz istnieje opcja dodania własnego parametru. Możesz go nazwać np: "Zasilacz w zestawie" i opis "Tak lub nie". Takich własnych parametrów możesz dodać kilka na jednej aukcji. Niestety zależy teraz to tylko od sprzedawcy czy wprowadzi taki dodatkowy parametr. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Prosze pamietac jeszcze o opcji "myszka w zestawie", tutaj tez powinien byc do wyboru stan NOWY lub UŻYWANY

Czasem sprzedający dodają filtr na ekran, może warto pomysleć o opcji "filtr na ekran" i zaznaczać "ptaszkiem"

Fajną opcją byłoby też zaznaczenie czy laptop posiada wszystkie klawisze

I najważniejsze, zużycie baterii.Tutaj proponuje wprowadzenie "widełek" wedle uznania

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ami_6502 wskazani przez Ciebie sprzedający otrzymali stosowne upomnienia. 
@Client:80340374 dziękuję za Twoje sugestie! Sprzedający mogą wpisać te parametry w dodatkowych opcjach. Masz rację, w przypadku używanych sprzętów każda dodatkowa informacja o stanie przedmiotu w ofercie jest cenna. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

wskazani przez Ciebie sprzedający otrzymali stosowne upomnienia. 

 

Super, tylko że ta lista jest wciąż aktualna. Stosowne upomnienie nie działa.

Jeśli nie będziecie tego kontrolować na bieżąco, to cały czas będzie bałagan.

Jeśli allegro sobie z tym nie radzi, a i wystawiający nie reagują na ostrzeżenia, to jaki jest sens istnienia regulaminu?

 

Sprzedający mogą wpisać te parametry w dodatkowych opcjach.

 

Nie o to chodzi żeby sprzedający mogli sobie wpisywać jak im się chce, tylko o to żeby kupujący laptopa, mogli przefiltrować wyniki pod kątem tego czy zasilacz jest w zestawie 🙂

Ja rozumiem że od jakiegoś czasu Allegro zarabia na prowizjach za przedmioty które nawet nie zostały sprzedane (bo np. kupujący kliknął kup teraz, a potem zauważył że nie ma zasilacza, więc zrezygnował i po złości zrobił to tak żeby Allegro nie przyznało zwrotu prowizji), ale może warto zrobić coś żeby allegro było lepsze, a nie tylko przynosiło większe zyski.

 

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów

Client:62919746
#7 Wielbiciel#

Niestety to w zasadzie praktyka codzienna, allegro ma to gdzieś a my otwierając prezent dowiadujemy się, że jest używany. Apollo Rzeszów handluje tylko takimi nowymi laptopami, wciska, że pojęcie nowy to moje subiektywne zdanie.

Chcę zgłosić jako kradzież/oszustwo. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:62919746 Cześć. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Zapoznałam się z Dyskusją i sprzedający zadeklarował zwrot środków za zakup. Zapewnił, że zwrot zleci w tym tygodniu. Jeśli się tak nie stanie, to daj proszę znać w dyskusji (nie zamykaj jej do momentu otrzymania pieniędzy). Jeśli chodzi o nieprawidłowe oznaczenie stanu laptopa, prześlę tę ofertę do weryfikacji i skontaktujemy się w tej sprawie ze sprzedającym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów