anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Parametry na aukcji sugerujące oryginalną markę produktu (inna niż otrzymana)

BogdanHD
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Problem nie dotyczy bezpośrednio mnie, ale żona na swoim koncie kupiła perfumy, które są oczywistym zamiennikiem. Sprawdziłem aukcję i w tytule jest nazwa perfum, która jest stylizowana na oryginał (GIQRGIQ ARMAN) - czyli zgodna z zamiennikiem jaki do nas trafił. Nazwa nie występuje w żadnym miejscu opisu. Cena była produktu oryginalnego (300zł), zakupiony towar to wartość 40-80zł (wg. aktualnych aukcji).

Co istotne: w parametrach widniała marka Giorgio Armani, co jest przekłamaniem wprowadzającym w błąd - przez to wyświetlały się oceny produktu oryginalnego, a żona spojrzała tylko na parametry (a umknęły jej te drobne różnice w nazwie aukcji), przez co dokonała zakupu w przeświadczeniu, że kupuje produkt oryginalny - marki Giorgio Armani. Zasadniczo w ogóle nie powinna trafić na ten produkt, ponieważ wyszukiwała po marce, niestety w związku z nieprawidłowym wypełnieniem parametrów przez sprzedającego, perfumy te pojawiły się w wynikach wyszukiwania. Twierdziła również, że zdjęcia były produktu Armaniego, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować - w stanie na jaki spojrzałem, były już zdjęcia zamiennika. Sprzedawca podaje się za osobę prywatną, chociaż w opisie aukcji pisał w liczbie mnogiej tj. "nasze produkty" i wystawia fakturę VAT.

Żona rozpoczęła dyskusję ze sprzedającym i ten zaproponował, że zwróci 3/4 pieniędzy bez odsyłania produktu. Jako, że trwamy w przekonaniu, że aukcja była nieprawidłowa, rozważamy poproszenie o wsparcie Allegro lub skorzystanie z POK w celu odzyskania całości środków.

Jakie są państwa opinie w tej sprawie? 
Aukcja była prawidłowa i powinniśmy otrzymać zwrot, czy wręcz przeciwnie - nie ma szans na lepsze warunki niż zaproponowane przez sprzedawcę?
Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@BogdanHD takie opinie że z daleka widać że chcieliście kupić oryginalne produkty za 1/10 ceny nie dało to do myślenia ?  odeślijcie na reklamację skoro opis wprowadzał w błąd a jak sprzedawca nie uzna to POK 🙂  chyba że w opisie jest że to podróba ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

BogdanHD
#8 Zapaleniec#

@kostas11  Zakupione zamienniki były mniej więcej w cenie oryginału (300zł vs. ok 350zł w sprawdzonych galeriach internetowych). Zamienniki które kupiliśmy przeciętnie kosztują na allegro w granicach 40-80zł. 
W opisie nie ma żadnej istotnej dla sprawy informacji, jedynie w nazwie aukcji jest GIQRGIQ ARMAN, natomiast w parametrach marka: Giorgio Armani.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BogdanHD wychodzi na to, że otrzymaliście produkt niezgodny z opisem, dlatego Twoja żona powinna poprosić o pomoc pracownika Allegro w dyskusji. Sprzedający odpowiada za wystawiany towar i prawidłowy opis, w tym wypadku podane informacje, a także cena wprowadzały w błąd. Nie znalazłam oferty i dyskusji, o której piszesz, więc opieram się na podanych przez Ciebie informacjach, mogę to dodatkowo skonsultować jeżeli podasz mi numer tej oferty.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

BogdanHD
#8 Zapaleniec#

@la_nika dziękuję za szybką odpowiedź, numer oferty przekażę jak żona wróci z pracy - nie mam dostępu do jej konta.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BogdanHD Oczywiście, że to przekręt i manipulacja. Nie słuchaj porady udzielonej wyżej przez @kostas11 że masz się sugerować ceną przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Nawet gdyby perfumy były 10 razy tańsze, a byłaby w aukcji podana ich marka, musiałbyś otrzymać perfumy tej marki. Otwórz Dyskusję, domagaj się zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu lub wymiany na towar zgodny z opisem. Jeżeli sprzedawca będzie stwarzał problemy i Allegro nie pomoże, zamknij Dyskusję po 14 dniach jako nierozwiązaną i wstąp o rekompensatę z POK.

oznacz moderatorów