anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pierwszy dzień za nami, podziel się z nami swoimi pomysłami

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Cześć Kupujący!

Bardzo nam miło, że wczoraj dołączyliście do Allegro Gadane i niemal od razu pojawiło się kilka wątków dotyczących zakupów na Allegro z Waszej perspektywy. Dziękuję szczególnie autorom tematów - zakupy ratalne @YMs , ciemny motyw @lookso , nowe filtry @aijkw i Allegro Lokalnie @pinsplash , za pierwsze uwagi, spostrzeżenia i pomysły. Super, że tutaj jesteście. 

Natomiast najbardziej czekamy na opinie tych, którzy do tej pory tylko przyglądają się dyskusji. Jest Was tutaj jeszcze sporo, więc czekamy na Wasze głosy i mogę zapewnić, że nie gryziemy 😉     

Dziś zbieram od Was kolejne propozycje dotyczące zmian, które powinniśmy rozważyć. Czego tutaj dla siebie szukacie? Cenniejsze jest dla Was gotowe rozwiązanie danego problemu, czy po prostu możliwość dyskusji? Dajcie koniecznie znać 😉

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Podział na kategorie powinien być większy.

Brakuje kategorii "Pomoc" dla tych co szukają ogólnie pomocy związanych z Allegro (problemami w serwisie (jak coś nie działa).

Kategorie tematyczne takie jak Komputery i może osobna grupa tematyczna do luźnych rozmów, żeby społeczność miała okazje się poznać (ta nowa społeczność, a stara gwardia mogła tu powróci) 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_Ola ale masz tutaj przykład - wiele z moich pytań w tym wątku o Lokalnie ( a pewnie pojawi się tam jeszcze ich sporo ) powinno być w jakiś sposób skomentowane przez admina - my wielu rzeczy o tym jeszcze nie wiemy....

I tu kolejne pytanie / sugestia - czy będzie możliwość "podwieszania" istotnych lub najpopularniejszych wątków ( przez Was) ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Stanowczo jest zbyt ubogo pod względem kategorii. Kilka podstawowych, jak ogólnie pojęta elektronika, hobby, czy hyde park - dla ludzi, którzy chcą po prostu sobie pogadać. I owszem, zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie ideałem (dla Was) byłoby forum, w którym ludzie rozmawiają wyłącznie n/t Allegro. Ale to się nie uda - ludzie będą chcieli popisać sobie o wszystkim i zapewne niewiele się z tym da zrobić. Może więc by po prostu przewidującym i od początku dać ludziom takie miejsce..? Bo za jakiś czas luźne dyskusje będą pojawiać się dosłownie wszędzie. Przecież wiecie, jak to działa... 

Jestem też miłośnikiem przyrody - stąd uważam, że jednak przydały by się tutaj bardziej rozbudowane "drzewka" konwersacji ;). Wiem, że stare nie wróci, ale nie zawsze "stare" oznacza "gorsze". To rozwiązanie świetnie się sprawdzało kiedyś, zapewne równie dobrze sprawdziło by się i teraz. Niby można tak, jak teraz, ale po kiego grzyba utrudniać wszystkim, w tym i sobie, poruszanie się po forach? Jeśli ludziska przyjdą tu masowo, posty - szczególnie te wartościowe - będą ginąć w zalewie innych, spadać niżej i w efekcie będzie tutaj wyłącznie chaotyczny bałagan. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Yoopeeter
#9 Pomysłodawca#

@Vrykoz tym hyde parkiem to jest przesada, a na pewno w tej chwili. Zgoda, że kategorie powinny być, ale jest wiele innych miejsc, gdzie można sobie po prostu pogadać i nie uważam, żeby to było potrzebne.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@YoopeeterWidać, że nie wiesz, jak wyglądało (chyba) dawna społeczność i "forum Allegro. Żeby przyciągnąć ludzi to trzeba mieć czym.

Ale tak jak mówi @Vryko tamto rozwiązanie funkcjonowało cała lata i funkcjonowało dobrze. Starych drzew się nie przesadza, ale skoro już je wykopali to trzeba je zasadzić ponownie, bo to było dobre rozwiązanie i każdy "stary" Allegrowicz Ci to powie.

oznacz moderatorów

Yoopeeter
#9 Pomysłodawca#

@pogotowie-itjuż mówiłem, że nie wiem i nie chcę wiedzieć, bo nie ma takiej potrzeby. Stare było, nowe jest. Oczywiście, że trzeba przyciągnąć, ale nie jest do tego potrzebny dział, w którym można rozmawiać o wszystkim. To nie jest forum towarzyskie, taka jest moja opinia. Przecież założenie forum, na którym możecie sobie pogadać to nie jest sterowanie statkiem kosmicznym.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Yoopeeter

Ja wiem, że to jest nowe, ale ludzi trzeba czymś zachęcić, a żeby tu zaczął się musi być więcej kategorii tematycznych.

W większości problemów nie ma w tym momencie jak dopasować.

Wracają do dawnej społeczności to chyba nie wiesz jak to wyglądało.

Tu nawiązały się przyjaźnie, znajomości. Tu spędzało się długie godziny. To był super czas.

oznacz moderatorów

Yoopeeter
#9 Pomysłodawca#

@pogotowie-it 

O działają już entery! 😄

Ja rozumiem, że było fajnie, sam niejednokrotnie udzielałem się przez długie okresy na wielu forach o różnej tematyce i wiem jaki to tworzy klimat, ale zwyczajnie nie wydaje mi się, żeby to było do tego odpowiednie miejsce. To jest platforma handlowa i tyle.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@YoopeeterA "entery" nie działały? Nawet nie zauważyłem.

Mnie bardziej irytuje, że nie mam edytora w Blogu pod FF

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#


@Yoopeeter To zaproponuj coś innego, czym można tu przyciągnąć ludzi. Od razu mówię, że na gołe cycki i kotki @msniezek  raczej się nie zgodzi.. Zawsze myślałem, że ludzi na różne fora przyciąga rozmowa, ale może się myliłem. Jeśli masz jakiś inny pomysł  - wal. Rozumiem także, że Tobie hyde park potrzebny nie jest. Zauważ przy tym, że nie neguję Twojej niechęci do tegoż - wszak każde z nas ma prawo do własnej opinii. I będę wdzięczny za wzajemność - moim zdaniem  forum ogólne, choćby do przywitania się - jest tutaj niezbędne. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Yoopeeter
#9 Pomysłodawca#

@Vryko 

Może zanim z góry zakładać, że "przyciąganie" ludzi, cokolwiek przez to rozumiesz, bo wydaje mi się to mało istotne w przypadku miejsca, które zrzesza miliony użytkowników- to zaczekajmy z ferowaniem wyroków do oficjalnego otwarcia i dajmy szansę rozwijać się temu tworowi na własnych zasadach zamiast na każdym kroku nawiązywać do Cafe, które jest już przeszłością.

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Yoopeeter  No niezupełnie się z Tobą zgodzę. Nie dostaliśmy wczesnego dostępu, by na coś czekać, a by testować i podawać pomysły. Co w sumie większość z nas czyni. I nie będę używał argumentu, że "nie znasz starego, więc nie zrozumiesz" - bo rozumiem, że to może wkurzać. Moim zdaniem Społeczność ma szansę na rozwój wyłącznie w przypadku, gdy będzie to miejsce przyjazne ludziom i w którym tematyka nie będzie narzucana z góry. Pisanie tylko o Allegro? To z góry Ci mówię, że to się nie uda. Po pierwsze ludzie nie będą się trzymać tylko tego tematu, bo są w końcu ludźmi, po drugie zaś - wszelkie zakazy/nakazy zdadzą się psu na budę. I uwierz mi, że wiem, co piszę. Fakty są takie, że Allegro zależy z jakichś powodów na rozbudowie Społeczności.

Czyli - zależy im na przyciągnięciu tu jak największej liczby ludzi. A nie da się ich zainteresować trzema na krzyż działami, w których interesujące wpisy będą zalane setkami bzdurnych i niewiele znaczących.

Kiedyś Cafe przyciągało tu

tysiące. Znając je, pokuszę się o stwierdzenie, że właśnie z uwagi na ową formę. Teraz mamy surowy materiał, który nie jest atrakcyjny, a który - być może - da się uformować w coś fajnego. I chyba od tego tutaj właśnie jesteśmy. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@VrykoLepiej bym tego nie ujął.

Mam nadzieję, że osoby które wpadły na pomysł reanimacji Społeczności o tym wiedzą. I chyba nie po to zostali zaproszeniu między innymi stali bywalcy dawnej społeczności, bo wiedzą jak było i że zainteresować ludzi można jak czymś więcej. Na razie to jest tylko kij bez marchewki. A nawet jak marchewka będzie to trzeba dać cały cały warzywniak 😉

Mam nadzieję, że przenośnia jest zrozumiała

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@YoopeeterJest dokładnie tak jak mówi @Vryko 

Ludzi trzeba przyciągnąć. Zachęcić.

@Yoopeeterbyłeś na jakimś spotkaniu Allegro bądź imprezie przez nich organizowanych? Zawsze było po 2,5-3,5k jak się nie mylę. I były to 1 lub 2 - dniowe spotkania, gdzie były konferencje tematyczne, konkursy, a na koniec koncert zagranicznej bądź polskiej gwiazdy z TOP muzyki.

oznacz moderatorów

Yoopeeter
#9 Pomysłodawca#

@pogotowie-it 

Ale jak nie byłem to znaczy, że jestem gorszy? Że nie wiem z czym to się je? Bo nie rozumiem argumentu. Dajcie trochę czasu, to jest pierwszy dzień, a już stworzyła się dziwna sekta, która po polsku musi pomarudzić, że "kiedyś to było". 😄 Bez obrazy chłopaki, mogę to widzieć inaczej, prawda?

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@YoopeeterAle nikt nie mówi, że jesteś gorszy 😉

I to żadna sekta tylko TWA (czyt. towarzystwo wzajemnej adoracji) 😛

Prawda @Vryko 😆

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@pogotowie-it TWA rządzi, TWA radzi, TWA nigdy Cię nie zdradzi 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Yoopeeter
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_Wydaje mi się, że na FF jest problem też z tymi grafikami, które wrzucają ludzie, widziałem już kilka obrazków i wszystkie wyglądały... na trójkąt w kwadracie- nie wydaje mi się, żeby każdy wrzucał to samo. Druga sprawa- wspominałem i kolega @pogotowie-it też o edycji postów. Jak odwiedzam forum byłoby wygodnie, gdyby pojawił się jakiś przycisk, który przekierowuje mnie do nowych postów, żebym nie musiał po prostu przewijać po tematach szukając tych, na które ktoś odpisał. No i ulubione, obecnie po kliknięciu w ulubione- na ekranie nic się nie zmienia, widzę dalej wszystkie tematy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_dokłądnie tak jakiś trójkąt w kwadracie zamiast grafiki

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów