anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

PIT allegro polecam

Malvinqa
#9 Pomysłodawca#

Hej, czy od nagród wypłacanych przez allegro polecam należy samemu odprowadzić podatek?

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Malvinqa Tak, oczywiście musisz rozliczyć podatek od dochodów. Wyślemy Ci PIT-11. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Malvinqa
#9 Pomysłodawca#

Pracodawca zawsze odprowadza podatek, tak samo przy nagrodach to organizator odprowadza podatek. Pierwszy raz spotykam się z PITem gdzie to samemu trzeba zaplacić podatek

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze to pracownik na koniec roku dostaje PITa i się z niego rozlicza.

oznacz moderatorów

Malvinqa
#9 Pomysłodawca#

dostaje pit i sie z niego rozlicza, tzn sklada PIT do urzedu. A nie placi podatek

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Malvinqa W programie Allegro Polecam zarabiasz pieniądze, dlatego musisz rozliczyć się z nich z Urzędem Skarbowym, to wynika z prawa podatkowego. PIT wysyłamy my, zatem wystarczy, że uwzględnisz go w rozliczeniu podatkowym. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Malvinqa
#9 Pomysłodawca#

O to mi chodzi, że pracodawca odprowadza składki na podatek dochodowy, dlatego wypłaty dostaje się netto, a nie brutto. A tutaj wypłata nagrody jest brutto?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Malvinqa Nagrody w ramach programu są brutto. Allegro nie jest Twoim pracodawcą. Musisz rozliczyć się samodzielnie i wynika to z Regulaminu: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-programu-allegro-polecam-VE2A45AbwF6, paragraf 4 ("Nagrody dla uczestników"). 

Warunkiem wypłaty Nagrody jest podanie przez Uczestnika wszystkich danych niezbędnych do przelewu oraz rozliczenia jego należności, tj. numeru PESEL, numeru rachunku bankowego, adresu zamieszkania (na potrzeby sporządzenia deklaracji podatkowej mającej na celu rozliczenie przez Uczestnika podatku dochodowego z tytułu otrzymania Nagrody), adresu korespondencyjnego oraz danych właściwego Urzędu Skarbowego, najpóźniej do końca roku kalendarzowego w którym Uczestnik przystąpił do Programu. Brak podania powyższych danych uniemożliwia wypłatę Nagrody.

Po zakończeniu każdego roku kalendarzowego, Uczestnicy Programu z zachowaniem odpowiednich terminów, otrzymają drogą mailową od Spółki, na przypisany do ich Konta adres e-mail lub poprzez udostępnienie w zakładce Programu, deklaracje podatkowe oraz dokumenty rachunkowe stanowiące podstawę do samodzielnego rozliczenia ich udziału w Programie z tytułu zobowiązań podatkowych, o ile w roku, którego dotyczy rozliczenie, wystąpi obowiązek przesłania deklaracji do Uczestnika.

Uczestnik akceptuje i wyraża zgodę na przesyłanie deklaracji podatkowych dokumentujących jego udział w Programie na potrzeby rozliczenia podatkowego w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poprzez udostępnienie ich w zakładce Programu lub za pośrednictwem poczty. W celu zapewnienia skuteczności dostarczenia deklaracji podatkowej Uczestnik zobowiązuje się do niezwłocznej aktualizacji adresu e-mail w ustawieniach Konta, na który będą wysyłane deklaracje podatkowe.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mrozikosiny
#8 Zapaleniec#

Jeśli zarobiłem w poprzednim roku ok 800 zł ale dane do wypłaty podałem dopiero w styczniu to dostane od was ten PIT-11? 

Właśnie nie wiem czy mam czekać na PIT czy już się mogę rozliczać?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mrozikosiny w imieniu Oli wracam z odpowiedzią. 
Pieniądze zarobione to pieniądze, które wpłynęły na konto, więc jeśli wpłynęły w nowym roku, to pojawią się w PIT za rok 2023, który otrzymasz na początku 2024.
Możesz ze spokojem rozliczyć tegoroczny PIT 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rene84
#7 Wielbiciel#

W którym miejscu w pit36 wpisać kwotę z pit11 od Allegro polecam?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rene84 Tę sprawę musisz już skonsultować z księgowym, my nie udzielamy porad w tym zakresie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

rene84
#7 Wielbiciel#

Nie mam księgowego zarobiłem u Was 70 zł więc ciężko będzie go nawet opłacić za tą kwotę. 

Ale jakby ktoś szukał odpowiedzi to kwotę z pit 11 allegro polecam wpisujemy w przychód poz. 11 "Inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 10"

oznacz moderatorów

Malvinqa
#9 Pomysłodawca#

Hej, wystarczy ze zarobiona kwote wpisze sie w tej pozycji i z pita wyjdzie juz kwota zwrotu/nadplaty podatku czy trzeba dodatkowo samemu zrobic przelew do urzedu z naleznym podatkiem?

oznacz moderatorów

rene84
#7 Wielbiciel#

Wystarczy, że wpiszesz tą kwotę. Należny zwrot/podatek zostanie przeliczony w Twoim pit. I analogicznie zwrot dostaniesz na wskazane konto, a podatek będziesz musiała sama wpłacić na konto US

oznacz moderatorów

Malvinqa
#9 Pomysłodawca#

dzięki 🙂

oznacz moderatorów

roslinka_st
#7 Wielbiciel#

W picie 36 ?

oznacz moderatorów

iwonam892
#2 Obserwator#

Na allegro polecan uzbierało mi sie kilka zł, nie chcę by allegro mi je przelewało, wystarczy że nie podam danych do US, nie będę miała przekewu i nie dostanę pit 11 ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@iwonam892 Środki będą wypłacone tylko w przypadku, kiedy zostały uzupełnione dane do przelewu, więc jeśli ich nie podasz, nie przelejemy ich. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ProfesSor93
#1 Nowicjusz#

A jeśli już sa uzupełnione dane to można jednak zrezygnować z tego? Uzbierałem niecałe 5 zł więc nie chce mi się bawic w rozliczanie pita

oznacz moderatorów